fbpx
життєві історії
Від Петра у мене був син, а від Ореста дочка. Я всю душу в них вкладала, але таки вони зійшли з правильного шляху. Василю лише 20 було, коли він ангеликом став, а ось Світлана іншим відзначилася: принесла в подолі, коли ще й сімнадцяти не було. А через пару років так взагалі, дочку на мене покинула, і пішла у “вільне плавання”

Від Петра у мене був син, а від Ореста дочка. Я всю душу в них вкладала, але таки вони зійшли з правильного шляху. Василю лише 20 було, коли він ангеликом став, а ось Світлана іншим відзначилася: принесла в подолі, коли ще й сімнадцяти не було. А через пару років так взагалі, дочку на мене покинула, і пішла у “вільне плавання”

Ольга Василівна – гарна, добра жінка 70 років. Живе одна у багатоповерховому будинку. Оскільки вона переїхала туди, коли заселяли будинок, особисто знає всіх сусідів. Звичайно її теж знають, багато знайомих вже років 30-35. До кожного Ольга Василівна виявляє інтерес, запитує, як самопочуття, робота, сім’я, привітає з прийдешніми святами. Сусіди, особливо діти, часто чують від неї щиру похвалу:

– Софійко, ти така доросла вже стала! Красуня мамина! Ого, тобі вже 15 років, нічого собі! Пам’ятаю тебе ще зовсім крихіткою, у візочку! Тамара Петрівна, мила, як ваш синок? Склав вступні іспити? Ой, я така рада за вас! Від щирого серця прийміть мої вітання! Я і не сумнівалася, у вас чудова дитина, розумний, вихований хлопчик!

Усі сусіди знають, що Ольга Василівна чудова, приємна жінка.

– Вона чуйна і уважна і в неї така гарна пам’ять! Пам’ятає кожного на ім’я, знайде підхід до будь-якої людини. Дуже сильна енергетика, після неї хочеться посміхатися, одразу піднімається настрій. Жаль, що у такої золотої жінки така нелегка доля.

Ті, хто багато років знайомі із Ольгою Василівною, пам’ятають, що вона була заміжня двічі. І чоловіки були солідні, позитивні, міцно стояли на ногах. Вона була чудовою, турботливою дружиною: будинок завжди прибраний, чисто, щодня смачна їжа, випічка.

На жаль, що один, що другий чоловік після кількох років шлюбу брались за чарку. На той час любляча дружина, що тільки не робила, щоб допомогти. Не раз консультувалася з досвідченими світилами медицини, зверталася до “бабок”, намагаючись зберегти сім’ю, але, на жаль, нічого не виходило. В обох випадках справа закінчилася розлученням. Вона залишилася самотньою матір’ю, сама, виховуючи сина від першого шлюбу, потім дочку від другого.

Діти її дуже любили, і відчували любов мами. Вона приділяла їм особливу увагу, ніколи не бурчала, за ручку кожного вела, робила все можливе, щоб вони були щасливі. Час минав, і непомітно для оточуючих та й для самої Ольги Василівни все обернулося в інший бік.

Спершу син, а потім донька ступили на слизьку дорогу. Було багато труднощів у школі, підлітки влилися у погані компанії… Сина жінки не стало, коли йому й 20 років не було. А дочка стала мамою в свої 17-ть, не знаючи, хто батько дитини.

Після появи малюка, вона взялася за голову. Але дівчинці не було й року, як вона знову пішла в “це” життя. Закінчилось все тим, що вона пішла з дому, залишивши дитинку на бабусю.

Куди поїхала дочка, Ольга Василівна не знає. Вона нічого не знає, що з нею, як вона живе, і чи жива взагалі. Внучку підняла на ноги сама. З онукою вона поводилась трепетно, дбаючи про неї. Ростила, годувала.

На жаль, вона з’явилася на світ кволенькою, але Ольга Василівна вкладала в неї всю любов, увагу та душу. Майже кожна квартира пам’ятає, як бабуся спочатку з візочком, потім із саночками взимку, і біля пісочниці влітку, проводила час із коханою онукою. Її багато хто ставив за приклад: характер, уважність, доброта.

Тепер онучці вже 30 років. В юності все було добре, закінчила школу з червоним дипломом, вступила до училища. Але знов щось пішло не так. Стопами матері дівчинка скотилася вниз: спочатку кинула навчання, потім загуляла…

Все так дивно. Чому навколо прекрасної жінки так багато поганого? Невже вона сама припускалася грубих помилок у своєму житті? Усі роки жінку ставили за приклад: її доброту, щирість, турботу, любов.

А може проблема зовсім не в ній, а у звичайному збігу обставин?

Що скажете з цього приводу?

Фото ілюстративне