fbpx

Відпустіть сина в чоловічий світ! Чоловіче виховання для справжніх чоловіків

Коли я на час залишаюся з нашими хлопцями одна – на тиждень або дві, спостерігаю за ними і за собою, то гостро розумію, наскільки у вихованні хлопчиків необхідний чоловік.

Я впевнена, що одна мама – якщо у неї немає поруч хорошого дідуся або дядька або ще якогось чоловіка, наприклад, тренера, – не зможе виростити хлопчика. Це дуже важко. Практично неможливо.

Кажуть, що дівчинка в будь-якому випадку стане жінкою – є тато поруч чи ні. Так, вона може стати не дуже гармонійною, перекошеною, але все ж жінкою. Хлопчик же без чоловіка і чоловічого виховання – практично приречений.

Ростити хлопчиків – це легко і радісно, ​​коли поруч тато і чоловік. Хлопчикам необхідна структура, причому досить жорстка, правила, які не порушуються, дисципліна.

Це дівчаткам багато можна пояснити, хлопчикам ж часто необхідно упертися головою в стіну, щоб зрозуміти.

Напевно, тому багато чоловіків стають справжніми чоловіками в армії – вибудовуючи свій внутрішній стрижень. А у нас вдома як в армії – хоча мені так не здається, але коли люди дізнаються, що у нас у дітей немає iPad, телевізора, солодкого, а в 6-7-8 хлопчики лягають спати згідно віку, то зазвичай говорять саме це – «прямо армія якась».

Для нас це норма життя, інакше хлопчаки виходять з берегів, з ними стає важко впоратися.

І для підтримки такого порядку необхідний чоловік. Жінка не може управляти чоловіком, навіть маленьким. Вона по статусу завжди молодша поруч з чоловіком.

Читайте також: ЧОМУ ЖІНКИ У ВІЦІ ВЖЕ НЕ ХОЧУТЬ ЗАМІЖ

У неї два варіанти – придушити його чоловіче начало своїми криками, покараннями і всім іншим. Виросте ганчірка і матрац, зломлений на корені. Тому що для нього це буде протиприродно і згубно – підкорятися жінці, особливо, якщо вона використовує силу.

Або ж мама може відпустити все на самоплив і виростити вічного хлопчика без кордонів і відповідальності. Це, звичайно, крайні варіанти, в більшості випадків виростає щось середнє, але чоловічого зазвичай в ньому занадто мало.

Коли поруч тато, він може повернути синам відчуття реальності одним поглядом – а іноді і потужним риком. Ніхто з хлопців на це не образиться, це довго дивувало мене. При всій татової строгості – ніхто його не боїться.

Навпаки, поважають все сильніше і люблять. Тому що їм самим це потрібно, відчувати себе під керівництвом сильного чоловіка, на якого вони хочуть бути схожими.

І так, вони липнуть до нього, як лазневі листи, ходять за ним по п’ятах. Особливо сильно це помітно після п’яти років. Саме в цьому віці хлопчик з-під маминого крила зазвичай і переходить до батька. Щоб стати чоловіком.

Так, тато може гарчати, і діти швидко це розуміють. Але якщо те ж саме спробую зробити я – рикнути, гавкнути – у відповідь будуть образи, сльози або агресія, неабияка боротьба за владу.

З татом такого немає, він вожак зграї, все це знають. А маму постійно промацують на слабкі місця – і так, і сяк. Мама ж для любові, а не для встановлення рамок.

Так, мамі хлопчиків теж потрібно напрацьовувати командний голос, вчитися формулювати свої прохання як накази – коротко і по суті.

Не «рідний, закрий будь ласка геть ті двері, а то комарі налетять», а «Даня, закрий двері, будь ласка». Точно, по суті, без зайвих слів. Але навіть це без чоловіка в будинку не зможе створити гармонію.

Батькове «ні» завжди більш об’ємне і тверде. Татів авторитет не підлягає сумніву. Він як генерал, якому син не може не підкорятися. Такі правила.

Такий статут. І навіть Даня в своєму предподростковом сплеску самості проти тата не піде. А от мамі нерви помотати іноді можна, поки тато не заборонить і не одернет.

Тато – це не тільки приклад, не тільки орієнтир, а й структура. Ватажок. Альфа самець. Але звичайно, для того, щоб це працювало, мама повинна бути першою людиною в будинку, хто визнає його лідерство і не заперечує.

Хто поважає його, цінує і довіряє йому найдорожче – синів. Інакше і сини його не вважатимуть авторитетом.

Не позбавляйте хлопчиків батька! Не лізьте в чоловічий світ, за нашими мірками іноді чоловіче виховання занадто суворе або жорстке. Але це саме те, що потрібно хлопчикові, щоб стати чоловіком.

Тато може розмовляти з сином за нашими мірками дуже грубо, але не втручайтеся. Єдине, чого не варто допускати – постійного фізичного насильства.

Чому кажу постійного, тому що в деяких виняткових випадках все-таки до хлопчика швидше «дійти» може від терапії вітаміном «р».

Навчіться поважати свого чоловіка, батька вашого сина, щоб дозволити хлопчикові вирости справжнім чоловіком.

А якщо мама одна?

Мама, яка хоче виростити сина одна, повинна робити над-зусилля, які мені навіть уявити важко. Для того, щоб не придушити сина і не розслабити. Р

озслаблених і безвідповідальних зараз повно – і здається, це якраз те покоління, на яке припав бурхливий ріст неповних сімей. Втім і забитих слабаків теж вистачає. Адже виховують все більше жінки – мами, виховательки, вчительки.

А хлопчикам потрібні чоловіки. Справжні. Приклади. Орієнтири. Структура. Знайдіть для свого сина таких. Не важливо де. Це може бути вчитель, тренер, наставник, священик, хтось із родичів чи друзів.

У нас в школі працював фізик, навколо якого збиралися всі хлопчаки. Навіть вранці в суботу вдавалися на фізику, хоча по суботах ніхто не вчився.

Ходили за ним по п’ятах. Він був серйозний, суворий, і при цьому повний любові. Справжній Учитель, яких мало.

Через якийсь час роботи в школі він став вести ще й спортивну секцію – тільки для хлопчиків. Тому що побачив, як багато хлопчиків ростуть без батька, без структури і чоловічого керівництва, без сильної руки.

Він в якомусь сенсі став для багатьох таких хлопчаків батьком. І вони ж кидали пити пиво на лавках, кидали сигарети та інші «справи» і замість цього пропадали в спортзалі, чи не щовечора. Їх душі жадали саме цього, вони були голодні до такого чоловічого спілкування.

Ми, дівчатка, потрапивши одного разу на їх тренування, були в шоці. Наш улюблений вчитель з ними мало не матом розмовляв. Наш фізик! Сама інтелігентність і вихованість!

А хлопці наче й не помічали, не скаржилися. Навпаки, швидко все схоплювали і намагалися ще більше, мчали стрімголов в зал тричі на тиждень після уроків.

Хлопці з його команди дуже відрізнялися від інших хлопчиків в паралелі. Справжні чоловіки. Через роки – більшість з них не п’ють і не курять, обзавелися сім’ями, дітьми, які не розлучилися і зараз цілком успішні, щасливі.

А решта – кому як пощастило. Хтось п’є, хтось живе на дві родини, хтось шукає себе і не працює.

Тому якщо у вас чоловіки в будинку немає, знайдіть для сина можливості отримувати таке чоловіче керівництво.

Якщо батько хоче з ним спілкуватися – не заважайте. Якщо є родичі, готові допомогти, залучайте їх активніше. Може бути, у його друзів будуть дуже хороші тата – заохочуйте таке спілкування.

Спортивні секції з харизматичними тренерами чоловіками, викладачі чоловіки, наставники. Нехай навколо вашого сина буде багато хороших чоловіків.

Відпустіть його в чоловічий світ. Не бійтеся, що не тримайтеся за нього. Дайте йому стати сильним, щоб ви ж самі могли пишатися ним. Виховувати хлопчиків не так легко, як може здатися.

Але якщо поруч з вами є їх батько – цінуйте це і давайте йому якомога більше можливостей проявити свої кращі якості поряд з синами.

Джерело.

You cannot copy content of this page