fbpx

Війна – хрещення вогнем. Жорстоке. Навіть люди, які були лояльні, рвуть зв’язки з родичами з Росії із-за їхньої глупоти, яка стала очевидною. Я не звинувачую російський народ, розумію, що вони – заручники інформаційної війни в більшості. Як “что вы можете сделать”? – Ірма Вітовська.

“Треба щоб російські санкції діяли сильніше” – уривок з інтерв’ю з Ірмою Вітовською – топовою українською актрисою, яке зірка дала виданню “Українська Правда”.

Ірма Вітовська є зіркою культового серіалу “Леся+Рома”, вона одна з головних героїнь кінострічки Антоніо Лукіча “Мої думки тихі”. 

– Як війна змінює українців, на ваш погляд?

– Це хрещення вогнем. Жорстоке. Наші бійці, наші цивільні, а особливо діти – для мене це найболючіша тема. Та навіть тварини – ви знаєте, що от конюшню спалили. Це все наші втрати, ми своїх не кидаємо.

Ми нарешті об’єдналися, ця жертва дуже сильно об’єднала нас. Навіть люди, які були лояльні, рвуть зв’язки з родичами з Росії із-за їхньої глупоти, яка стала очевидною.

Я думаю, що народжується нова нація в плані громадянської нації, в плані державної нації.

І от шкода, що ми проходимо це через втрати. Це важливий час, тому що ми довго не могли еволюціонувати до такої якості.

Звичайно, нам швидше би перемогти.

Я думаю, що українці вже готові до повного об’єднання у всіх сенсах – що стосується бачення історії, розуміння, хто ми один одному.

– Ви стежите за переговорами України та Росії? На вашу думку, що ми там маємо вимагати?

– Я не знаю, що там конкретно відбувається, але ми всі підтримуємо умови, на яких Україна має настоювати.

Це звільнення всіх наших територій. Російська Федерація має понести всі покарання і, звичайно, злочинців військових – під суд на чолі з їхнім недофюрером.

Зараз всі хвилюються через Білорусь. Хотілося б, звичайно, щоб почалися процеси щодо звільнення Білорусі від свого диктаторського режиму. Тоді нам було б легше мати союзників ще на Півночі.

І щоб жорсткіше почали діяти санкції, щоб у росіян відчули це сильніше і почали якось ворушитися, якщо там залишилася сіра речовина в голові. Хоча б шлунок запустив процес.

– Володимир Зеленський заявив, що питання компромісів з Росією можуть бути винесені на референдум. Як ви ставитеся до такої опції?

– Я думаю, що це неможливо, тому що референдум у воюючій країні просто нереальний. А по-друге, я думаю, що сказати він міг це тільки тому, що сам розуміє, що це неможливо.

– У попередньому інтерв’ю УП ви сказали такі слова: “Я не звинувачую російський народ, розумію, що вони – заручники інформаційної війни в більшості, а деякі заручники, бо їх мало”. Це було сказано кілька років тому.

– А зараз я звинувачую російський народ, тому що я переконана, що великий прошарок цього народу знає правду і просто боїться.

Я думаю, що мовчати – це теж гріх. Тому я ще раз повторюю, що ті одиниці, які завжди були голосними, вони так і залишилися голосними.

Російські лідери думок не почули, тому що їх дуже мало для впливу. Ну і хто з простих людей буде слухати якихось професорів, філософів, лідерів думок? Звичайно, їм телевізор рідніший.

Там же ідуть опитування, ми спостерігаємо: “плохо, а что мы можем сделать”? Як “что вы можете сделать”? Ви і є носієм влади. І таке там говорять практично через одного. Тобто це абсолютна нездатність брати відповідальність в свої руки, це інфантильна абсолютно позиція.

Вони всі розуміють, що вони будуть розплачуватися, і вони на це йдуть.

Мами на це йдуть! Мене дивує просто. От ті батьки – як? Вони прекрасно розуміють, де їхні діти, і нічого не можуть зробити?

Ви знаєте, я – мама, я б рвала, не знаю що. Мені би було все одно на своє життя, але принаймні розбурхати це суспільство.

Тому я їх зараз звинувачую. Це завдяки їхньому мовчанню. Вони всі ржуть над тими фальсифікованими виборами кожен раз і нічого не роблять. А тепер це призвело до того, що вони всі тепер колективно відповідають. За якимись поодинокими винятками.

Але зараз вони мене абсолютно не хвилюють. Зараз мене хвилюють наші громадяни, наші території. Українське майбутнє, українська держава, українська свобода.

Тоді ще можна було говорити. Але зрозумійте, що джерела альтернативної інформації в них були. Вони виїжджали у вільний світ, вони були глобальні, все це можна було знати.

Не підходити до нас десь там на курортах і казати: “Ми вибачаємося, ми нічого не можемо, ми все розуміємо, ми все знаємо, що нам брешуть”.

Ну, так якщо ви знаєте, що вам брешуть, і знаєте з під’їзду 3-4 квартири, то ви можете ті 3-4 квартири обійти і доводити людям правду. І їхнє зубожіння нікого не хвилює. За страх і мовчання будуть платити.

Роман Кравець, УП

Бережи нас всіх, Боже! Слава Україні і ЗСУ!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джелел.

You cannot copy content of this page