fbpx
життєві історії
Влітку я збирала яблука й полуниці, як колись моя мама, яка років 10 тому була в цій країні на заробітках. Зараз доглядаю за літньою бабусею. Дочка навчається в місцевій школі і в Україні паралельно. Що ще сказати? Дивного багато. Повертатися додому у Львів поки не наважуємося. Я тут зустріла родину українців, які переїхали давно з Донеччини, так вони кажуть, що це найкраща країна для бізнесу. Тут немає кротів, комарів та змій

Влітку я збирала яблука й полуниці, як колись моя мама, яка років 10 тому була в цій країні на заробітках.

Зараз доглядаю за літньою бабусею. Дочка навчається в місцевій школі і в Україні паралельно. Що ще сказати? Дивного багато.

Ірландія зустріла нас своєю привітністю й дивовижною культурою. Хоч і важко, але нам тут подобається. Повертатися додому у Львів поки не наважуємося.

Ірландія – це, виявилося, не лише країна лепреконів та дня Святого Патріка. Вона багатьом може здивувати.

Я зробила висновок, що Ірландія – найприязніша країна на світі.

І це доведений факт! Відразу кілька міжнародних консалтингових агентств дійшли висновку, що ірландці – найдобріші, найпривітніші та найприязніші люди у світі. Друзів тут знайти справді дуже просто – достатньо заглянути до найближчого пабу.

Ірландське прислів’я говорить: “Двоє скорочують дорогу”. Ця фраза говорить про те, що хороша компанія змушує час летіти непомітно.

В Ірландії знаходиться найстаріший паб у світі.

Найстаріший паб у світі знаходиться в Ірландії, в невеликому містечку Атлон, ми там побували на екскурсії.

Під нинішньою назвою Sean’s Bar цей заклад так чи інакше існував більше тисячі років. Стіни бару датовані близько 900 р. нашої ери, і є перепис усіх господарів пабу. Незважаючи на деяку реставрацію приміщення бару, більшість предметів меблів у ньому не змінювалися з моменту відкриття, тобто у вас буде шанс сісти за стіл, за яким пили ель ірландці в 10 столітті!

Я тут зустріла родину українців, які переїхали давно з Донеччини, так вони кажуть, що Ірландія – найкраща країна для бізнесу.

І дійсно, на думку експертів журналу Forbes «Ірландія – найкраща країна у світі для ведення бізнесу». Країна є одним із основних центрів тяжіння для IT компаній та стартапів. Понад 1150 міжнародних компаній, у тому числі Google, Facebook, Twitter, Airbnb, LinkedIn, Dell та Intel, обрали Ірландію для розміщення своїх європейських штаб-квартир.

Тому престижну роботу після навчання в ірландському ВНЗ знайти дуже легко: головне – знати мову. Я вірю у світле майбутнє для моєї донечки у цій країні.

А оце прямо дивина: ірландці не знають ірландської. Дивно, але факт: в Ірландії майже не говорять ірландською! Цю мову у щоденному спілкуванні використовує лише 5% населення країни. Всі інші говорять англійською. І не лише спілкуються, ще й пишуть книги, знімають кіно та співають пісні.

Тут немає кротів, комарів та змій – це дуже порадувало.

За легендою, змій з Ірландії вигнав Святий Патрік, якому досі дякують за це (і не лише за це, звісно) масштабне святкування його дня. Про кротів і комарів легенд, на жаль, немає, я не чула принаймні.

тому ви можете вигадати свою власну, якщо все-таки засідаєтеся в пабі до ранку. Відсутність кротів, комарів і змій компенсується наявністю набагато милих тварин.

В Ірландії живуть кенгуру!  Біля узбережжя Дубліна є острів Lambay, повністю заселений валлабі – це невеликі кенгуру. Їхніх предків сюди перевіз Дублінський зоопарк, який більше не міг дбати про тварин через переповненість вольєрів, а зараз вони вже повністю опанували дику природу. Отже, якщо ви мріяли побачити кенгуру, зовсім не обов’язково 18 годин летіти до Австралії!

В Ірландії гарно, але, звісно, треба працювати, як і всюди. Ніде немає повної халяви. Але нас все влаштовує.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.