fbpx

Володимир Зеленський запропонував Росії обміняти Медведчука на українських громадян, які перебувають у полоні російських військових. У свою чергу ось як відреагував Кремль на всю цю історію: мовляв, послухали б ви, українці, його – нічого б не сталося

Стало відомо, що президент України Володимир Зеленський запропонував Росії обміняти Медведчука на українських громадян, які перебувають у полоні російських військових.

Але у Кремлі заявили, що глава політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, кум Путіна Віктор Медведчук – не громадянин Росії і вони не знають, чи хоче той участі РФ у вирішенні його долі.

Про це повідомив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков у коментарі російським журналістам 13 квітня, цитують ЗМІ РФ, зокрема видання РИА “Новости”.

– Що стосується обміну, про який із таким жаром, запалом, задоволенням заговорили різні діячі у Києві: Медведчук не є громадянином Росії. Він не має жодного стосунку до спеціальної військової операції. Він є іноземним політичним діячем. Ми взагалі не знаємо, чи хоче він сам якоїсь участі Росії у вирішенні цієї пасквільної щодо нього ситуації – сказав Дмитро Пєсков.

Також Пєсков зазначив, що Кремль “безперечно стежитиме за долею Медведчука, до чого закликає і європейських політиків, які так дбають про свободу слова, говорять про неможливість переслідування людини з політичних мотивів”.

Пєсков заявив, що Медведчук, мовляв, “завжди виступав за мир і проти війни, ухвалив непросте рішення залишитися в Україні та брати участь у судилищі проти себе”.

Більше того, прес-секретар Путіна натякнув, що нібито “ніякої військової операції в Україні не було б, якби в Києві враховували ідеї Медведчука про нормалізацію відносин з Росією”, – озвучив він нове виправдання війні.

МВС України вважає, що Медведчука можна обміняти, але спочатку було б добре засудити його або хоч би отримати від нього важливу інформацію. У МЗС РФ заявили, що це “британська схема: провести швидкий суд, надати термін, а потім добувати свідчення”.

Нагадаємо, що 12 квітня стало відомо про затримання в Україні Віктора Медведчука, який у лютому втік з-під домашнього арешту та тепер намагався покинути Україну. Спочатку в телеграм-каналі президента Володимира Зеленського з’явилася фотографія Медведчука у військовій формі та у наручниках. Слідом з’явилися деталі спецоперації СБУ.

Володимир Зеленський висунув пропозицію Росії обміняти Медведчука на українських громадян, які перебувають у полоні російських військових, а правоохоронним органам України розглянути таку можливість.

Що буде далі – побачимо. Та в Кремлі від кума свого очільника поки що, як бачимо, відхрестилися.

Слава Україні мі ЗСУ!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.

You cannot copy content of this page