fbpx
Суспільство
Вражаюча красота: дівчина перетворює одноразовий посуд в мистецтво

Художниця малює на одноразових стаканчиках маленькі картини, а потім повторює сюжет на фото.

Одеситка Віталія Бойка підкорила всесвітню павутину незвичайним хобі. Вона пише картини на одноразових стаканчиках для гарячих напоїв, а після оживляє ці сюжети на фотографіях. Знімки її робіт збирають десятки тисяч “лайків” в соцмережах.

Картини Віталія на стаканчиках вражають своєю красою, але дівчина зізнається, що мистецької освіти не має. У вузі вона освоювала професію психолога.

“Я малювала з дитинства, після навчання декілька років писала картини. В основному це були портрети. Також пробувала розмальовувати пляшки, запальнички і навіть скрипки”, – згадує наша співрозмовниця.

Близько року тому в одній з міських кав’ярень вона побачила одноразові стаканчики, на яких відвідувачі залишали побажання незнайомцям.

“Я подумала, якщо на них можна писати, чому б не спробувати щось намалювати”, – розповідає Віталія.

Читайте також: 5 ВАЖЛИВИХ ПРАВИЛ, ЯК ДАВАТИ ДИТИНІ КИШЕНЬКОВІ ГРОШІ

Так, одноразовий посуд стала полотном для творчості: коли стало зрозуміло, що захоплення серйозне, дівчина стала купувати її оптом в мережі. До цього Віталія шукала стаканчики в магазинах або їй дарували їх друзі.

СЮЖЕТИ. За рахунок того, що зовні стаканчик покриває шар паперу, художниця використовує різні фарби. До слова, використовувати ємність за призначенням після цього вже не можна, оскільки фарби можуть завдати шкоди здоров’ю.

Найчастіше Віталія сама стає героїнею своїх картин, а зображення на стаканчику намагається в точності повторити в реальності, щоб зробити фотографію, на якій одночасно буде і малюнок, і його “ожила” копія. Потім знімки з’являються на її сторінці в соцмережі.

“Дуже важливо продумати все так, щоб можна було потім повторити”, – пояснює одеситка, додаючи, що, вигадуючи новий образ, відчуває азарт.

Дівчина настільки захопилася своїм хобі, що, навіть доглядаючи одяг, думає про те, як би використовувати обновки для нових малюнків. “Так як я живу в Одесі, фоном часто виступають море і чайки”, – говорить дівчина. Втім, малює Віталія і архітектуру, і пам’ятки.

“Через те, що поверхня нерівна, доводиться потрудитися з перспективою, але це тільки додає інтересу”, – додає художниця.

В її скарбничці є кілька зображень Одеської опери, інсталяція “Будинок сонця” на пляжі Ланжерон, старенький автомобіль, який слугує прикрасою у кафе на перетині вул. Єврейської і вул. Катерининської, а також церкви Києва і Львова. Всього – більше 100 робіт.

“Довелося виділити під них окремих шафа, – говорить Бойко, відзначаючи, що свої роботи не продає. – Спочатку взяла кілька замовлень на портрети, але потім зрозуміла, що не хочу жертвувати творчістю заради замовлень”.

Портрети, за словами дівчини, віднімають у середньому два-три дні, тоді як на інші роботи вона витрачає всього кілька годин. Але кілька пропозицій про співпрацю Віталія все-таки прийняла.

“Велика мережа закордонних кав’ярень запропонувала зробити для них три новорічних дизайну”, – розповідає Бойко. Вона зобразила для них дівчаток з ялинками, кавовими чашками, саньми і собаками. А зараз художниця працює над замовленням для мережі українських кав’ярень.

Одна з улюблених робіт Віталія складається з двох стаканчиків. “На одному стою я і тримаю ниточки від кульок, а ось самі кульки вже намальовані на другому стаканчику”, – говорить дівчина, додаючи, що ця робота дуже сподобалася користувачам соцмереж.

Джерело.