fbpx
життєві історії
Все своє дитинство я прожила з батьками в селі, тому коли вийшла заміж, і стала “місцевою пані”, то не довго змогла протриматись, щоб не придбати неподалік квартири земельну ділянку з невеличким будиночком. Я прекрасно розуміла, що в наш час треба бути готовому до того, що туди можуть пробратись непрохані гості, тому одразу ж встановила камери спостереження. І “чуйка” мене не підвела

Все своє дитинство я прожила з батьками в селі, тому коли вийшла заміж, і стала “місцевою пані”, то не довго змогла протриматись, щоб не придбати неподалік квартири земельну ділянку з невеличким будиночком. Я прекрасно розуміла, що в наш час треба бути готовому до того, що туди можуть пробратись непрохані гості, тому одразу ж встановила камери спостереження. І “чуйка” мене не підвела.

***

Випадки крадіжок останнім часом відзначаються все частіше. Мене це поки, на щастя, не торкнулося, але я вирішила себе убезпечити – замок поміняла і встановила камеру відеоспостереження.

Купила найпростішу, але відео з неї отримую прямо на свій телефон. Дуже зручно.

Приходжу я якось на ділянку і бачу там сліди – земля була волога після дощу. Судячи з усього, чоловічі, тому що розмір був досить великий.

Толком було незрозуміло, куди вони ведуть, та й я не виявила ніякої пропажі, але стало дуже цікаво, хто це у мене топтався. Звичайно, відразу вирушила перевіряти записи з камер.

Виявляється, сусід, який має ділянку досить далеко від моєї, дуже по-хазяйськи заліз до мене на ділянку і став збирати яблука з дерева.

Зібрав трохи, думаю, ну і на здоров’я, але чому б не попросити по-хорошому? Мені здається, краще домовитися, ніж так негарно чинити. Дивно це для мене.

А далі він став навертати кола навколо будинку. Посмикав двері, спробував заглянути в сарай – дякую, що не почала нічого виламувати.

Але видно було, що він дуже сильно хотів проникнути всередину! На вулиці під навісом я не залишаю нічого цінного, крім інструментів на кшталт лопати і граблів, і їх він не зачепив – мабуть, для нього це не так важливо.

Навіть у вікна він заглянув – підозрюю, що хотів оцінити, чого б собі привласнити можна було! Нічого у нього не вийшло, так він і пішов з парою яблук.

“Камера – порушення особистого простору”

Мене це сильно зачепило – було просто прикро, що люди так поступають. Озброїлася я записом і підійшла до нього, просто запитати, що це за справи.

Спочатку сказати йому було просто нічого, а потім він вирішив зробити винною мене, мовляв, невже мені яблук шкода?

Та й взагалі він у вікні дивився, чи є я вдома, щоб попросити трохи фруктів, а я взагалі жадібна. І хто мені давав право встановлювати камеру і знімати його? На його думку, я його особистий простір порушила.

Звичайно, це було для мене неочікувано: адже явно видно, як він переліз через паркан, і сумніваюся, що так чинять люди, яким хочеться просто запитати.

Загалом, попередила його, що, якщо подібне повториться – доведеться мені звертатися в поліцію.

А на паркані розмістила табличку: “Ведеться відеоспостереження”. Не хотілося мені цього робити, тому що я просто не очікувала такої підлості від сусіда, але нічого більше не залишається.

Ось і виходить така логіка: камера моя, знімає мою ділянку, нікому не заважає, а я ще й особистий простір порушую. Тепер зі мною ні цей сусід, ні його дружина не вітаються.

А ви як думаєте, чи можна знімати свою ділянку? Що б ви робили, якби побачили на ньому злодіїв?

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page