fbpx
Цікаве
Всі знають про Стівена Хокінга та про його неймовірний внесок у науку та розвиток людства загалом. Але фізик-теоретик зробив ще й приголомшливе передбачення майбутнього, він упевнений

Всі знають про Стівена Хокінга та про його неймовірний внесок у науку та розвиток людства загалом. Фізик-теоретик упевнений, що найнебезпечніший час для нашої планети настав саме зараз.

Вчений вважає, що перемога Дональда Трампа на виборах президента США та заява Великобританії про вихід із Європейського союзу свого часу були вираженим гнівом людей, яких покинули їхні ж лідери.

В основі світової ситуації, на думку Хокінга, лежать економічні наслідки глобалізації та стрімкого технологічного прогресу.

Внаслідок автоматизації виробництва кількість робочих місць скорочується, залишаючи можливості лише для креативного класу та управлінців. А це збільшує економічну нерівність.

З цього приводу відомий фізик-теоретик казав:

«Інтернет дозволяє отримувати дуже великі гроші дуже мало людей. Ми живемо у світі зростаючої економічної нерівності, де втрачається не лише рівень життя – втрачається сама здатність людей заробляти собі на життя. Не дивно, що люди шукають спосіб укласти якусь нову угоду».

Наслідки очевидні: сільська біднота вирушає до міст, ними рухає надія. Але виявляється, що рай, показаний на теренах Інстаграма, недоступний і там. Вони вирушають до інших країн у пошуках кращого життя.

Мігранти висувають все більші вимоги до економіки та інфраструктури країн, куди вони приїжджають, підривають толерантність та сприяють зростанню політичного популізму.

«Мене турбує все це, тому що саме зараз людству потрібно працювати всім разом і більше, ніж будь-коли. Ми зіткнулися з екологічним викликом – зміною клімату, нестачею продуктів харчування, епідеміями, окисленням океанів. Все це говорить про те, що настав найнебезпечніший момент в історії людства.

Ми вигадали технології, які дозволять нам знищити нашу планету. Але ми ще не винайшли способу її покинути. Поки що у нас лише одна планета, і ми маємо працювати разом, щоб захистити її»,– попереджає Стівен Хокінг.

На думку вченого, треба ламати бар’єри між країнами, а не будувати їх. Щоб це стало реальним, світовим лідерам слід визнати свій провал.

В наш час більшість ресурсів знаходиться в руках невеликої кількості людей, і доведеться навчитися ділитися ними. Зникають як робочі місця, а й цілі індустрії. Тому необхідно допомогти людям перекваліфікуватися та підтримати їх матеріально у цей період.

Якщо країни не справляються зі зростанням міграції, нам потрібно підтримувати глобальний розвиток – це єдиний спосіб зробити так, щоб мільйони мігрантів шукали благополучне майбутнє саме на батьківщині.

До думки людини, яка має надзвичайний розум, треба прислухатися. Адже ми тепер дуже захоплені собою і тими проблемами, які захопили нас усіх.

А для того, щоб зберегти життя на цій планеті, необхідно, щоб кожен почав змінювати своє ставлення до неї та інших людей – з себе, свого двору і ставленя до природи і ближнього.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.

You cannot copy content of this page