Цього року при вступі не беруть до уваги середній бал атестату, але набуває ваги мотиваційний лист.
Випробування вступом – через війну цьогорічна вступна кампанія розтягнута в часі. Заяви на вступ прийматимуть до вечора 23 серпня. Однак, уже 17 числа знатимуть, чи вступили на бюджет абітурієнти з особливо небезпечних територій. Це ті райони, які після повномасштабної війни опинилися в окупанції, і там, де тривають постійні обстріли.
Про особливості вступної кампанії під час воєнного стану йдеться 15 серпня в матеріалі.
У залі приймальної комісіяї Києво-Могилянської академії – жодного відвідувача. Однак, вступна кампанія саме у розпалі, запевнють у комісії, бо ж усе онлайн.
Абітурієнти підвантажуть свої результати мультитесту або ж ЗНО, яке проходили у попередні роки. Ніщо не підвисає, але легше працювати не стало.
“У нас складний період, бо дуже багато пільговиків”, – зазначають в університеті.
Через повномасштабне вторгнення Росії, з’явилася нова категорія пільговиків. Це вступники з особливо небезпечних територій. Сюди входять населені пункти півдня, сходу і північні регіони, що межують з Росією. Повний перелік є на сайті Міністерства з питань реінтеграції.
Чи зарахували вступника з особливо небезпечної території на бюджет, відомо уже буде за 2 дні. Для випусників з відносно мирних територій подача заяв триватиме до 18:00 23 серпня. Цього року при вступі не беруть до уваги середній бал атестату, не діє сільський кофіцієнт, але набуває ваги мотиваційний лист.
На столичних курсах, де раніше готували до ЗНО, цьогоріч ще й стали допомагати писати мотиваційні листи.
Поради для написання листа – хвалити себе, описувати, чим займалися, де перемогли, що здобули. Якщо здобутків немає, тоді вже писати про амбітні плани на майбутнє.
Дарія свій мотиваційний лист написала на дві з половиною сторінки. Сподівається, що його гідно оцінять. Однак, хто і як це робитиме, за якими критеріями? У Міносвіти запевняють – корупції тут не буде.
“При вступі на бюджет – це не другий, не третій, а тільки четвертий фактор вступу. 1 – конкурсний бал, при рівних балах – пріоритетності.
При рівних балах і пріоритетносях – оцінка з основного предмету НМТ. Якщо вже всі перші три критерії однакові, тоді вже йде оцінка вступника за мотиваційним листом. Не бачу в цьому ніякого гріха”, – заявляє Олег Шаров, генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти.
Списки зарахованих на бюджет будуть аж 5 вересня. А коли і як розпочинати навчання, заклади вищох освіти вирішуватимуть самостійно. У Києво-Могилянській академії на першокурсників чекають у жовтні.
Фото ілюстративне, з вільних джерел.
Недавні записи
- Я як дізналася, що той, ніби як зять, перетягнув мою сусідку Марту і її дочку в своє “коло”, ледь зі стільця не впала. Це ж як таке може бути, вони ж хрещені в нашій церкві? В мене ще було бажання Марті очі відкрити на того Марка в перші дні знайомства з Анною, але думаю, чого буду пхатися в чужу сім’ю. Тепер про це дуже шкодую. Можна ж було їх від цього вберегти. А тепер, хто його знає, чим все закінчиться
- За гроші, які мама висилала з Польщі, ми поробили все що можна було. В нас не хата, а лялечка. Мама останній раз як приїжджала, то рідний дім не впізнала. Ми і бруківку постелили і дах замінили, всюди ремонти сучасні, а на вулиці працював ландшафтний дизайнер. І я і брат вже працюємо, тому кожного разу просимо маму залишитися в Україні і відпочити нарешті від тих заробіток. Але та ні в яку. Все їй щось бракує. Тепер проблему в брату вона найшла. Хоча це смішно
- Вчора нас з сім’єю вперше за три роки покликала до себе в гості сестра. Накрила стіл із різних закусок, а це і канапки з червоною рибою, різні сири і ковбаски. Чоловік шашлик приготував на мангалі. Я трохи поїла а потім питаю: “Олеся, а щось і гарячих страв буде?” На що у відповідь почула: “Все що на столі, більше нічого”. Додому я їхала сильно засмучена, адже так жити не можна. Моя сестра вже не молода дівчина, а елементарно навіть гостей приймати не вміє
- Каті було шістнадцять, як ми дізналися, що вона чекає дитину. Звісно, було важко сприйняти цей факт, але нічого вже не зміниш. Батько дитини Денис, така ж дитина, як і наша Катя. Він відразу ж дав зрозуміти, що батьківство не його тема. Я зв’язалася з його батьками, і на приємний подив вони пішли на контакт. Але все це було до пори до часу. Лише на останньому місяці ми дізналися їх справжнє лице
- Вчора моїй подрузі сімдесят років виповнилося. Я знала, що Марія трошки безпорадна, щодо готування, тому заздалегідь її попередила, що моїм подарунком для неї, буде гарно накритий стіл. Завдяки допомозі дочки, стіл ми накрили шикарний. Гостей було немало-небагато – 11 осіб. Гаряче Марія сама приготувала, і дуже смачне. Та здивувало мене інше. Її брати, ніби ніколи нічого в тому житті не їли. Додому я йшла сама не своя