fbpx

Вирішили ми з чоловіком розлучитися заради виплат, але рідня нас не підтримала. Я на шостому місяці другою дитиною, держава не збідніє. Все у нас добре, ось тільки б грошей побільше! Ми справляємося самі, допомоги ні у кого не просимо, крутимося, як можемо – орендуємо квартиру, платимо за навчання

Живемо ми небагато, ледве на найнеобхідніше вистачає. І ось спала нам з чоловіком на думку ідея – розлучитися заради виплат. Поділилася я міркуваннями з рідною сестрою. А вона мені:

 – Ти в своєму розумі? На шостому місяці другою дитиною – розлучення?

А я їй відповідаю:

– Та не переживай, розлучення буде не справжнє, якщо взагалі буде. Тільки заради виплат!

Мені двадцять чотири, але в такому віці я вже законна дружина і мати сімейства. На початку осені ми з чоловіком чекаємо появи на світ другої дитини, старшому синові два з половиною роки. Живемо ми добре і дружно, ось тільки грошей не вистачає. Чоловік працює і забезпечує родину, до того ж ще доучується на заочному. Я в декреті і займаюся побутом.

Все у нас добре, ось тільки б грошей побільше! Ми справляємося самі, допомоги ні у кого не просимо, крутимося, як можемо – орендуємо квартиру, платимо за навчання. Чоловіка шкода, чесно кажучи…

Чоловік мій працює на знос, дуже старається, вдома майже не буває, дітей не бачить. Коли він спить для мене загадка.

І ось я подумала – за другу дитину щомісячну виплату з материнського капіталу можна оформити, але не всім, а тільки малозабезпеченим! З зарплатою чоловіка ми під цію категорії не підпадаємо, а без неї, я сама з двома дітьми – цілком. Плюс там у малозабезпечених, виявляється, ще купа пільг, які нам би теж дуже в нагоді стали.

– І ти підеш на розлучення через гроші? Зруйнуєш сім’ю? – запитала у мене вже мама, бо їй розповіла сестра. – А як же діти? В голові не вкладається!

 – Жити ми будемо як і раніше разом, дітей ростити – теж. – пояснюю я рідним. – У нашій родині нічого не зміниться. Ну не буде штампів в паспорті, так що за біда? Зате буде хороша грошова компенсація, я порахувала! Виплати з маткапіталу, плюс з соцзахисту як малозабезпеченим, плюс пільги – виходить хороша сума щомісяця. Ці гроші нам дуже навіть не зайві!

– А чоловік що говорить? – питає мама. – Він згоден?

– Та чоловік поки не дуже «за». Але я його переконаю. Мусить же він зрозуміти, що це вигідно. Такі гроші – і просто так! Зробити всього нічого – сходити і оформити папери. Зрештою, потім, через кілька років, можна буде розписатися знову. Це навіть весело. Буде два весілля, так модно!

– Але це нечесно! Ти про це подумала?

– В якому місці нечесно? Я ні в кого нічого не краду! Просто хочу перевести в готівку свій же материнський капітал. А що до виплат по малозабезпеченості – ну так ми з чоловіком зараз такі і є. Не олігархи, м’яко кажучи. Ледве зводимо кінці з кінцями і майже не бачимося через його заробітки безкінечні! Тому совість у мене спокійна!

Після маминих і сестриних слів в мені все таки оселилися сумніви. я поділилася ними з подругою.

– Та годі тобі! – заспокоює мене подруга. – Нічого такого в цьому немає. Часто-густо люди так роблять. Моя сусідка ось, наприклад, розлучилася, щоб отримати субсидію як молода сім’я – чоловік за віком не проходив. Інша знайома взагалі шлюб не оформляла, двох народила і купила квартиру за півціни, як мати-одиначка – але це давненько вже було. А за радянських часів скільки люди розлучалися, заради тих же квартир? Нічого такого вони не роблять. Якщо можна отримати гроші і пільги – то чому б і ні? Держава наша не збідніє, якщо дітям допоможе!

А як вважаєте ви, хороша ця ідея? Подумаєш, розлучення, штамп в паспорті! Він взагалі нічого не вирішує. Сім’я у нас хороша, чоловік трудяга, дитина росте в любові і турботі, друга буде теж обласкана і улюблена. Я вважаю, що розлучення на папері нічого не змінить. А компенсація для нас хороша. Чоловік зможе залишити підробітку і не пропадати на роботі, більше часу з нами проводити. Він, звичайно, молодий і сильний, але це поки що. Сили берегти треба, і здоров’я теж. Пенсія тепер, кажуть, не скоро. Та й взагалі, краще нехай батько з дітьми позаймається зайву годину! А держава, думаю, дійсно не збідніє. Хіба ті ж можновладці і чиновники чесні? Отож…

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pexels.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page