fbpx
життєві історії
– Взагалі не бачу сенсу особливо вкладатися в синів, якщо чесно. Виховуємо їх для чужих жінок, від яких подяки не буде, що ти їм не дай. Одна ненависть до свекрухам!

– … Загалом, тільки не падай і не сварися – вирішили ми з чоловіком ще одну квартиру брати! – ділиться планами сорокарічна Таїсія.

– Знову кредити, угу! Але, поки сили і можливості є, чому б і не зробити, правда ж? Тим більше, зараз, в третій раз, все повинно пройти взагалі без проблем!

Виходить, ми в одній квартирі будемо жити, другу здавати, і цими грошима гасити кредит за третю. Краса! У підсумку квартира дістанеться років через десять майже даром.

– Молодці, беріть, звичайно. Квартира зайвої ніколи не буде. Тим більше, для вас – двоє синів, як-ніяк. Он, Максим, старший, вже вище тата. Скільки йому, шістнадцять? Ну ось. Ще кілька років, і захоче піти від вас …

– Ну немає! Ось вже чого точно не стану робити – це роздавати квартири синам. Була б у мене дочка – ну, інша справа. А хлопчаки – нехай самі заробляють! Взагалі не бачу сенсу особливо вкладатися в синів, якщо чесно. Виховуємо їх для чужих жінок, від яких подяки не буде, що ти їм не дай. Одна ненависть до свекрухам! Ти он форуми почитай в інтернеті …

– А що там, на форумах? – Свекруха завжди погана, на відм  іну від матусі! До неї мільйон претензій. Приходить – погано, не приходить – погано!

З дитиною допомагає не так, годує не тим, дзвонить часто, ходить, дихає, взагалі існує … Деякі так і пишуть – мовляв, моя свекруха жінка непогана, але я її терпіти не можу!

Загалом, що не роби, хорошою не будеш. І сподіватися на те, що невістка буде в старості допомагати свекрухи – нерозумно! Вкладатися в дочок можна – в їх сім’ї, в відносини з ними, у онуків від них. А дорослий син – відрізана скиба. Надії на синів ніякої …

– Хм. Ну а що тоді робити тим жінкам, у яких немає дочок, одні сини?

– Що що! На себе сподіватися, ось що. Любити себе, стежити за здоров’ям, які не побиватися з онуками, не нервувати, більше відпочивати і збирати гроші.

Нерухомість прикупити для здачі, як варіант – що, власне, ми з чоловіком і робимо зараз. Сподіваюся, гроші від здачі квартир допоможуть в старості більше, ніж невістка!

– Слухай, ну адже це палиця з двома кінцями. Спочатку свекрухи «люблять себе», не хочуть допомагати і поменше вбиваються з онуками, а потім цілком закономірно невістки відповідають тим же самим.

Може, краще все ж з самого початку вибудувати нормальні відносини з дружиною сина? Вкластися в ці відносини емоціями, допомогою, грошима, не скупитися?

– Ага-ага … Ось у мене тітка так само міркує! Мовляв, потрібно вивернутися навиворіт, але відносини з невісткою налагодити. Налагоджує-налагоджує п’ять років вже, і все без толку! Син у неї єдиний, і більше нікого.

Рита ні в що не лізе, ні за що не критикує, подарунки їм дарує недешеві, а зараз ще і з онукою сидить. Безкоштовно і безкорисливо – невістці ж треба працювати, а тітка Рита на пенсії, їй не складно кожен день забирати дитину з садка і на лікарняних сидіти, в місяць по три тижні …

І ти думаєш, невістка вдячна, дякую скаже? Так як би не так! Все через губу! Чим більше тітка Рита догодити намагається, тим тільки гірше відносини, ось правда …

– Ну це їй з невісткою не пощастило. Не всі ж такі …

– Усі такі! Дев’яносто п’ять відсотків. Ну і навіщо принижуватися перед невісткою за якусь міфічну можливість того, що вона буде допомагати в старості? По-перше, якщо на статистику розлучень подивитися, в старості і невістка може бути інша!

А стара мати чоловіка сильно потрібна? По-друге, у невістки свої батьки є, яким допомагати треба …

Я геть тітці кажу – краще б ти нянею працювала у чужих людей і відкладала гроші! Вона каже – зате внучка мене любить … Чи надовго? Мати їй швиденько мізки промиє, і внучка буде ставитися до бабусі так само, як мама …

А ви згодні з тим, що в старості квартири і заощадження допоможуть краще, ніж хороші відносини з рідними? Ресурси в зрілі роки дійсно краще пустити на заробляння і накопичення?

Вклади в дітей і онуків не окупаються, особливо якщо діти – сини, і онуки від синів? Або навпаки, нерозумно в цій країні сподіватися на заощадження і квартири?

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

facebook