fbpx

Я давно у живу в Італії, а мама жила в селі в Україні. Там же живе і мій брат, я думала, він дивиться за мамою. Я скидала йому на картку сім останніх років гроші мамі на ліки, на інші потреби. Поїхала в село оце на цей Новий рік, побачити рідних. Віддала її тут у будинок перестарілих. Брат і невістка не спілкуються зі мною тепер. Навчалася в Мілані, працювала у Римі. Троє дітей, онуки, життя вирує. Пральна машинка й бойлер поламані, пере руками

Я давно у живу в Італії, а мама жила в селі в Україні. Там же живе і мій брат, я думала, він дивиться за мамою. Я скидала йому на картку сім останніх років гроші мамі на ліки, на інші потреби. Поїхала в село оце на цей Новий рік, побачити рідних. Просто слів нема.

Мені зараз 50 років. Ще у 19-ть я виїхала зі свого рідного західноукраїнського села в Італію. Навчалася в Мілані, працювала у Римі, потім зустріла тут майбутнього чоловіка, вийшла заміж і залишилася на все життя.

В село вириваюся не часто, раз на три-чотири роки. У нас з чоловіком невеликий бізнес, будиночок біля моря, де і самі іноді відпочиваємо, а так здаємо в оренду. Троє дітей, онуки. Одним словом, життя вирує, ніколи вгору глянути.

Мама все життя жила в селі в України. Там же живе і мій брат, і я думала, що він дивиться за мамою. Я скидала йому на картку сім останніх років немаленькі гроші мамі на ліки, на інші потреби.

І ось нарешті поїхала сама в село у грудні минулого року. І побачила, в яких умовах живе мама! Пральна машинка й бойлер поламані, пере руками, воду гріє в каструлі і миється в тазиках, бо каналізація не працює. В туалет на вулицю ходить. А мамі 75, не здорова.

Спитаєте, як живе родина брата? Діти у них з невісткою теж вже виросли, одна їхня донька живе тут же, вони зі сватами разом купили їм будиночок гарний.

У самих брата й невістки – новий ремонт у кухні, машину поміняли: три роки тому інша була. Невістка не працює, а брат самими будівельними підробітками перебивається вже багато років.

Я з ними дуже поконфліктувала, і в результаті ми з чоловіком забрали маму до нас в Тоскану.

Але у нас самих трикімнатна квартира, в якій ми живемо з родиною нашої середньої дочки, у них двоє діток-погодок, наших онуків. У нас робота, бізнес, дочці допомагаю з малими. Та і в квартирі тіснувато, постійний гамір, покою немає.

Це точно не те, що треба мамі. А у мене, на жаль, часу на неї майже не лишається. Та я все одно дуже рада, що вона біля мене!

Я віддала недавно маму тут у будинок перестарілих, поблизу нашого міста, там є українці серед персоналу й мешканців. Брат і невістка не спілкуються зі мною тепер. Але мені все одно.

Мамі там добре, спокійно, догляд хороший. Ми за неї платимо, само собою. Провідуємо часто, беремо на свята додому. А там у неї вже подруги-українки з’явилися, і навіть з якимсь дідусем спілкується. Картини малювати почала – уявіть лише! А я ніколи і не знала, що мама малює.

В Україні мене не розуміють не тільки брат з невісткою, а й інша рідня осуджує, сусіди. Так, на Батьківщині на це дивляться скоса, але тут, в Європі, це абсолютно нормально!

Та і будинки перестарілих у нас тут зовсім інші, умови тут прекрасні, сквер, садок на території. Одним словом, всім добре. Ось і зараз на мій день народження в ці вихідні маму заберемо. Буде з нами.

А ви як думаєте, правильно я зробила, чи теж вважаєте, що це неповага до мами? І так, будинок мамин в селі лишився моєму брату, немає у мене часу й бажання з цим возитися.

Всім миру й добра.

Автор – Олена М.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com

You cannot copy content of this page