Мені дуже важко про це говорити… Все-таки на душі ще дуже свіжі “дірки”…
До вторгнення я жила в Ізюмському районі. Так сталося, що виховую сина Миколу сама, через це часто залишала його із своєю мамою Надією і змушена була багато працювати.
З його батьком ми давно вже не спілкуємося.
Але це не найгарніше, що сталося.
Десь за пів року до вторгнення я поїхала працювати в Київ, адже в моєї мами прогресувала недуга і потрібні були гроші.
Я часто їздила додому, Микола ріс, я як могла, проводила з ним час.
На жаль, коли в нашу країну прийшов ворог, син з мамою були в окупації… А я місця собі не знаходила і намагалася їх звідти витягнути.
Тоді я дізналася, що таке волонтерство. Хоча спочатку не розуміла, що це слово означає, але все одно стала допомагати військовим, як могла.
Можливо, Бог за це мене винагородив і з великими зусиллями, але після місяця окупації, я все-таки витягнула свою сім’ю звідти.
Ми переїхали на орендовану квартиру в Києві… Я далі працювала, на вихідних з сином була у волонтерських центрах.
Але неочікувано моїй мамі стало дуже погано, і вона раптово відправилася на небо.
Для Миколи це стало великим “ляпом”, він дуже любив бабусю…
Я бачила, що йому важко, що місяць окупації не зник безслідно.
Я бачила, що він дуже переживає, коли звучить повітряна тривога. Та і мені було важко знаходиться в квартирі, де провела свої останні хвилини моя мама.
Тож я вирішила на благо всім, взяти сина і переїхати в тихе село на Заході України…
Після переїзду я помітила, що Миколі стає все легше і легше. Добрі люди нас прихистили.
Та свого волонтерства я не залишила. Мала контакти і військових і колег, тому продовжувала робити все, що могла.
В селі люди з радістю допомагали всі, окрім одного.
Біля нас жив чоловік Мирон, він доволі старшого віку, працює на залізниці.
Жінку і дітей відправив, ще на початку вторгнення за кордон. Хоча як на мене не видно, що він за ними сумує. Більше складається враження, що він тільки і радий, що їх нема.
Мене, як волонтерку і просто людину, щиро здивувала поведінка цього чоловіка…
За всі місяці поки я в селі, Мирон ні разу не здав хоч трішки грошей на збір. Але і на фронт він не спішив. Тільки но і твердив, що із зарплати і так багато здирають на допомогу… Мені, як людині з Ізюма, це не зрозуміло…
Чесно, не знаю, що має статися, щоб цей чоловік змінився…
Що ви думаєте з цього приводу? Можливо я можу його якось переконати допомагати нашим хлопцям із ЗСУ? Де береться ця байдужість?
Автор – “АанГа”
Текс підготовлено на основі реальної історії. Фото лише для ілюстрації. Імена змінено.
У вас є подібний досвід? Довірте нам свою історію!
Передрук заборонено!
Недавні записи
- Ми з Ігорем були щасливі, жили, як усі. Ігор казав, що це лише «свято на показуху для рідні» і він до нього серйозно не ставиться. І ось одного разу, після шести прожитих разом років, він розповів мені свій секрет
- Сваха моя має дачу, а то сезон копання картоплі і консервації. Ясне діло, що їй не до онуків. Ось вона й подзвонила мені, щоб пожалітися. Як мені за дочку соромно було, ви й уявити не можете. “Як не будете з онуками у вихідні сидіти, я вам забороню з ними бачитися”, – сказала їй Уляна. А окрім всього в мене в неділю день народження, а Уляна проти, щоб свекруха і вона за одним столом сиділи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”