fbpx
Суспільство
“Я не в захваті, що він пішов у політику”: що відомо про батьків Зеленського

21 квітня комік і кандидат в президенти Володимир Зеленський отримає відповідь на питання, чи стане він президентом України.

Але зараз, напередодні дебатів, чи не кожен цікавиться, ким були батьки Володимира Зеленського. Джерело

Власник і засновник “Квартал 95” не розповідає про сімейне життя. Але під час рідкісних інтерв’ю все-таки захоплюється батьком.

Батько Володимира – Олександр Зеленський, який багато років працює професором і завідувачем кафедри інформатики та прикладного програмного забезпечення в Криворізькому економічному інституті.

“Він виховав багатьох вчених. Він навчив ціле покоління хлопців, вони стали кандидатами і докторами наук”, — говорив Володимир Зеленський в одному з інтерв’ю для Дмитра Гордона.

При цьому Зеленський-молодший пишається і тим, що у його батька кришталево чиста репутація.

“Приїхав пацан з Америки – у нього класна робота, на самому початку п’ять тисяч доларів отримував, зараз вже напевно багатий чоловік. Приніс йому якісь цукерки, коньяк – він його жене по інституту…”, – казав Зеленський-молодший.

Тому в рідному Кривому Розі зірку все ще називають сином того самого Олександра Зеленського. Хоча, можливо, після цих виборів ситуація і зміниться.

Деякий час сім’я Зеленських жила в Монголії. І це при тому, що вони були українцями за національністю.

Там і працював батько Володимира. Він був математиком за освітою, а потім став професором на кафедрі кібернетики та обчислювальної техніки.

Читайте також: Супрун ввела нові правила для лікарів і пацієнтів: що потрібно знати українцям

У Монголії він був одним з тих, хто будував гірничо-збагачувальний комбінат. Мама Римма займалася інженерними технологіями.

У цій же далекій азіатській країні Володимир пішов у перший клас, але подружжя Зеленських вирішило повернутися в Україну. Позначився важкий клімат – він неблаготворно вплинув на здоров’я матері Зеленського-молодшого.

Батько Володимира працював в Криворізькому університеті, а коли його син вступав туди ж, то навіть поїхав по роботі з країни. В ту ж Монголію, де у нього склалася відмінна репутація.

“Щоб ніхто не подумав, що мій тато якось вплинув на моє надходження. Батьки – це великі, головні для мене люди.

Вони мені дали засадничу річ – виховання, xвopoбливе світовідчуття, xвopoбливе відчуття брехні та неправди, чому, власне, я так реагую на будь-яку брехню в Інтернеті”, — говорив Володимир Зеленський в інтерв’ю.

При цьому відносини батька і сина не завжди складалися добре. За словами Володимира, він в гніві за те, що батько не хоче від нього нічого брати. Батько не завжди позитивно сприймає пародії «Кварталу».

“Відверто скажу: з Вовою через Кличка посварився. Я був спортсмен і на це дивлюся інакше. Кличко Олімпійський чемпіон, найкращий у світі серед профі!

Тупий спортсмен великим ніколи не стане, а Кличко великий! Таку людину не треба було б чіпати, а вони його… “, — казав Зеленський-старший в одному з інтерв’ю.

Але при цьому все одно дуже пишається і ображається, коли хтось із знайомих каже, що не підтримує кандидатуру сина.

“Я не в захваті, що він пішов у політику, я ж знаю, що це бруд страшний. Скрізь злодійство, болото. Мама теж переживає, їй не потрібна вся ця політика. Я не хочу, щоб як позавчора прийшла сусідка і – “я за Вову не буду!”

Ми дуже образилися, звичайно. Каже, мені подобається Юля. Ну подобається Юля – ми з тобою не друзі! Іди до Юлі чай пий! Якщо чесно, дуже хвилююся. Дуже переживав я, коли прочитав гидоти про Вову, навіть страшно стало.

Я люблю свого сина, скажу вам чесно. А який нормальний батько не любить свого сина? Звичайно, люблю”, — говорив батько Володимира.

facebook