fbpx

Я швидко побачила, що ця маленька країна в серці Європи віддстає від своїх економічно більш розвинених сусідів, таких як Німеччина та Австрія. Вона їздила на заробітки свого часу, доглядала людей похилого віку, а потім зустріла чоловіка і залишилася. На саму допомогу не проживеш

Ми з донечкою з Бучі переїхали в Чехію, тут вже 10 років мешкає моя мама. Вона їздила на заробітки свого часу, доглядала людей похилого віку, а потім зустріла чоловіка і залишилася.

Я швидко побачила, що ця маленька країна в серці Європи віддстає від своїх економічно більш розвинених сусідів, таких як Німеччина та Австрія. Переїзд до Чехії на постійній основі може принести свої переваги і незручності. і я ще не вирішила, залишатися. як просить мама. бо тут набагато безпечніше, чи повернутися в Україну після настання миру. Дуже хочеться друге, якщо чесно!

Але поки що ми тут. І ось чим тут гарно. Чехія стабільно входить до топ-30 найкращих для життя країн світу та виділяється якістю освіти, охорони здоров’я, а також безпекою. Для нас Чехія особливо приваблива завдяки схожості мов та менталітету.

Як я сказала вже, Чехія відстає від своїх економічно більш розвинених сусідів, таких як Німеччина та Австрія, і зарплати в країні, відповідно, нижчі.

Найнагальнішим питанням після приїзду і оформлення необхідних документів став для мене пошук роботи, бо на саму допомогу не проживеш. Мама допомогла мені влаштуватися в готель покоївкою.

Взагалі ж пошук роботи в Чехії – не завжди тривіальне завдання, адже ви конкуруватимете на ринку праці з корінними жителями країни. Разом з тим є сфери, де попит на фахівців високий навіть попри деякі економічні проблеми.

Складності при переїзді до Чехії такі.

Вартість життя в Чехії нижча, ніж у сусідніх європейських країнах, проте нижча і зарплата. При відвідуванні сусідніх країн, наприклад Австрії, рівень цін може неприємно здивувати. До списку обов’язкових витрат в Чехіє треба включити медстрахування, оскільки воно в Чехії обов’язкове. Допоки ви не отримали дозвіл на постійне проживання, вам будуть доступні лише комерційні види медичних страховок.

Довелося звикати до нової валюти, адже Чехія не перейшла на євро та використовує чеські крони.

Позитивного теж вистачає. Чехія – це центр Європи! Тут Чехії м’який клімат, немає різких перепадів температур. Чехія не має виходу до моря, але вражає різноманітністю національних парків, річки, озера, каньйони та скельні міста – все це тут є і в прекрасному стан, така краса!.

Варто відзначити і чудово розвинену інфраструктуру для велотранспорту, не тільки в містах, а й за їх межами. Це робить Чехію чудовим місцем активного відпочинку. Нам з донечкою дуже подобається!

Що стосується житла, то в Чехії іноземцям можна купувати у власність нерухомість. Іпотечні ставки в порівнянні з іншими країнами Європи нижчі, і кредити на житло цілком доступні. А потрібна гарна й стабільна робота. Якщо жити за  межами столиці, це дозволить значно заощадити.

Українцям, особливо зараз, асимілюватися в Чехії досить просто, я б сказала легше, ніж у багатьох інших країнах ЄС завдяки схожості мов. В Чехії величезна кількість приїжджих із пострадянського простору, тому завести нові знайомства досить просто. А скільки зараз тут таких як і ми переселенців з України! Ми гуртуємося, підтримуємо одне одного.

Звичайно, почали вчити мову, успіхи поки що маленькі, але є.

З мінусів – тут порівняно високі ціни на комунальні послуги та оренду, але ми винаймаємо кімнату, тому тягнемо.

Живучи тут, неодмінно треба лишати трохи часу на знайомство з цією в цілому прекрасною країною, адже природа та інфраструктура Чехії роблять все можливе, щоб перебування було комфортним і цікавим. А от чи хочемо ми тут з дочкою залишитися назавжди – ще не визначилися.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page