fbpx
життєві історії
Я сваху по різному уявляла, але те, що побачила на сватанні, мене не те слово, здивувало. Як би там не було, але у такому віці це просто смішно так виглядати. Невже вона на себе в дзеркало не дивиться? Але питання ще й в іншому. Замість того, щоб насторожитися проти свекрухи, моя дочка їй в подруги напрошується. Рідна мама їй стала не цікава

Я сваху по різному уявляла, але те, що побачила на сватанні, мене не те слово, здивувало. Як би там не було, але у такому віці це просто смішно так виглядати. Невже вона на себе в дзеркало не дивиться? Але питання ще й в іншому. Замість того, щоб насторожитися проти свекрухи, моя дочка їй в подруги напрошується. Рідна мама їй стала не цікава.

У нас із дочкою ніколи не було особливо близьких стосунків, якщо чесно. З дитинства Надя була дитиною дуже закритою, а в мене часу не було, щоб знаходити з нею якусь спільну мову, намагатися її якось розворушити та розговорити. Я працювала, намагалася забезпечити нам із нею нормальне життя. Батько її нас покинув, коли Надійка була зовсім маленькою, так що на мене дуже багато звалилося в цей час.

Я думала, що коли дочка виросте, вона все оцінить, зрозуміє мене. Думала, що з дорослою дочкою порозумітися виявиться набагато простіше, все-таки я її привела на світ, я її носила дев’ять місяців. Що ж, дочка виросла, ближче ми з нею так і не стали. Особливо коли Надя поїхала вчитися в інше місто, я рідко коли отримувала від неї дзвінки.

А коли дзвонила сама, вона постійно говорила, що зайнята, що вона не має часу. Що я могла зробити тоді? Думала, ну раз з’явитись у неї своя сім’я, то хоча б тоді якось інакше до мене буде ставитися. Зазвичай зі свекрухами у дівчат відносини не налагоджуються і вони біжать до мам. Вийшла заміж Надя у 25 років. Її обранець досить хороший хлопець, на два роки старший.

Мені відразу припав до душі. Щодо свекрухи, то коли я побачила її вперше, була в подиві. Жінка, віком ближче до 50, одягнена років на 25, з пофарбованим у яскравий колір волоссям, яскравим макіяжем та у спідниці. То що взагалі за дама така? Виявилося, що свекруха має свій бізнес, вона бізнес-леді, вічно в активному пошуку, чоловіків міняє як рукавички, бо вважає, що якщо чоловік не може оплатити її забаганки – він їй не чоловік.

Я бачила, з якою гордістю дивилася на неї моя дочка. А одного разу вона взагалі мені сказала, що коли буде у віці 50+, хоче виглядати як її свекруха, та й взагалі бути такою самою. Тобто, на мене вона рівнятися не хотіла, та й що на мене рівнятися – я ж звичайний працівник заводу, я ж не людина навіть для своєї дочки.

Загалом, час минав, Надя все також не телефонувала мені часто. А коли телефонувала я, то тільки дізнавалася, що вони в ресторан пішли зі свекрухою, то в кіно. А то вони разом у мандрівку поїхали.

Як же мені було неприємно і прикро, це ж моя дитина. Та й як так, що рідна дочка до матері взагалі не тягнеться?

Найважчим мені стало, коли виявилося, що Надя чекає дитину вже на четвертому місяці, а я про це дізналася тільки зараз.

Свекруха ж знала з самого початку, вони разом ходили вибирали ліжечко, одяг для немовляти. Виходить, я доньці зовсім не потрібна.

В чому моя вина? Скажіть, будь ласка?

Фото ілюстративне