fbpx
життєві історії
Я того дня вирішила провідати внучку. Заходжу в квартиру, а там “буря”. – Знову шкарпетки розкидані?, – питаю я, а вона мені у відповідь. – Ви не навчили свого сина елементарного, а мені тепер з ним жити, – і пішла в свою кімнату, де продовжила розмову з Павлом. – Що ж твоя матуся не спромоглася тобі квартиру купити? Живеш на всьому готовому! А до внучки прибігати раз у раз вона може. І не соромно їй?

Я того дня вирішила провідати внучку. Заходжу в квартиру, а там “буря”. – Знову шкарпетки розкидані?, – питаю я, а вона мені у відповідь. – Ви не навчили свого сина елементарного, а мені тепер з ним жити, – і пішла в свою кімнату, де продовжила розмову з Павлом. – Що ж твоя матуся не спромоглася тобі квартиру купити? Живеш на всьому готовому! А до внучки прибігати раз у раз вона може. І не соромно їй?

– Син мені тут дорікати почав. Каже, що я з його дружиною неправильно спілкуюся. Мені треба бути більш привітною та ввічливою. Уявляєш?, – бідкається своїй сестрі Ольга Василівна.

– І що ти?

– Я сказала, що ставлюся до Лілі взаємно. У неї настрій змінюється сто разів на день, весь час скакати біля неї я не збираюся.

– Полаялася з чоловіком, а дорікає мені, мовляв, я неправильно його виховала. Не хочу навіть бачити її.

Павло одружився з Лілею кілька років тому. Живе подружжя у квартирі невістки. Зі свекрухою стосунки натягнуті, але внучку Ольга Василівна обожнює, тому й підлаштовується під невістку.

– Вони спочатку добре жили, невістка муркотіла і в рот чоловікові заглядала. Дружина була гарна, та й господиня не промах. А потім любов вщухла, і з доброї дівчинки вона перетворилася на справжню фурію, — зізнається свекруха.

Останнім часом між подружжям почастішали суперечки. Павло теж має запальний характер, тому на примирення першим не йде. Щоразу після “бурі” невістка біжить до Ольги Василівни і розповідає, що та виховала не чоловіка а бог знати кого…

– Минулого разу вони посперечалися через те, що син забув викинути сміття. Ліля мені весь вечір тут гуділа, довелося прилягти. Поки ходила при надії, була спокійна, а потім знову почала свій характер показувати. Мовляв, я не привчила його допомагати та правильно спілкуватися з жінками. То він шкарпетки залишив у спальні, то тарілку не помив. Тільки не розуміє невістка, мабуть, що всі мужики такі.

Одного разу терпець у Ольги Василівни урвався, і вона сказала:

– Знаєш що? Ти сама його в чоловіки брала. Не влаштовує щось – подавай на розлучення, вистачить мене вплутувати у ваші стосунки.

Ліля побігла до чоловіка і почала розповідати, що свекруха хоче їхнього розлучення. І взагалі вона дуже несправедливо до неї ставиться.

Після дзвінка Павла мама запропонувала йому дзвонити батькам дружини після кожної “бурі”.

– Навіщо? – Здивувався Павло.

– Дуже дивне питання! Будеш їм розповідати, яка дочка у них недолуга. Висловиш своє невдоволення, спустиш пар, як твоя дружина на мені спускає.

Після цієї розмови Ліля якийсь час перестала бігати до свекрухи. Ольга Василівна провокувати її не стала — почала з онукою гуляти нейтральною територією чи забирати до себе, щоб із невісткою не перетинатися.

– Якщо прийду, а Ліля ласкава і спокійна. І чай запропонує, і крем якийсь подарує. Наступного разу – не з тої ноги стане. Ось тому мені неприємно перебувати у них удома, беру внучку та йду гуляти, — каже жінка.

Коли невістка грюкає дверима і гарчить, Ольга Василівна розуміє, що вона знову посперечалася з чоловіком.

Якось Ольга Василівна взагалі потрапила під гарячу руку. Внучка занедужала, тож бабуся вирішила її відвідати. У цей момент подружжя саме закотило чергову “бурю”. Жінка закрилася з малюком у дитячій, але все одно чула їхню розмову.

– От і твоя матуся прийшла. Вона ж не навчила сина, як до дружини треба ставитись, не розповіла, що треба берегти її та допомагати.

– Не знати кого виховала, а мені тепер з тобою жити. У своєму ж будинку терплю тебе, адже улюблена свекруха навіть однокімнатну синові не спромоглася купити, — репетувала Ліля.

Ольга Василівна вийшла з кімнати і зачинила за собою двері.

Потім зателефонувала до сина і сказала, що більше до них ні ногою. Внучці завжди рада, а інших родичів бачити не хоче.

– Невістка зателефонувала мені за місяць і почала щебетати. Я кинула слухавку. Син на мене образився, мовляв, могла б і не вдавати з себе скривджену. Вона йому дружина, а мені ніхто. Чому я маю під неї вічно підлаштовуватися? Нехай живуть, як хочуть, мене більше не чіпати.

– Цілий цирк у вас там, — прокоментувала розповідь сестра Ольги Василівни.

А як ви думаєте, чи правильно вчинила свекруха?

Фото ілюстративне – спеціально для ibilingua

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!