Я вчилася свого часу в Берліні, там ми і здружилися. Раніше ми з моєю подругою з Німеччини їздили одна до одної в гості, а тепер я у неї живу з дітьми. Напевне, додому в Україну я повернуся іншою людиною

Я вчилася свого часу в Берліні, там ми і здружилися. Раніше ми з моєю подругою з Німеччини їздили одна до одної в гості, а тепер я у неї живу з дітьми.

Мою подругу звуть Гізела. Вона із Німеччини. Вона неодноразово побувала у мене в гостях. Ми регулярно спілкувалися та обговорювали різні теми життя.

І ось ми переїхали тимчасово пожити в неї. нам так само ціково спілкуватися одне з одною.

Особливо цікаво з нею розбирати пріоритети для німецьких та наших жінок. І вони виявляються доволі різними.

Для багатьох українських жінок чоловік може бути як метою життя, так і засобом її підтримки. Для німок чоловік – ні те, ні інше. Насамперед він друг і товариш, з яким можна поділитися потаємним.

Але тут треба сказати, що заміж німкені також не поспішають. У той час як наші студентки вже народжують дітей, наші німецькі «сестри» воліють життя для себе, не нехтуючи швидкоплинними стосунками.

Не секрет, що багато наших жінок наводять марафет, навіть якщо їм потрібно просто вийти до сусідньої крамниці за хлібом. Адже «тільки з макіяжем на мене почнуть звертати увагу і вважають красивою», – вважаємо ми. Моя Гізела на це з подивом поведе бровою і піде до супермаркету у спортивних штанях.

Для них у пріоритеті природність, помірність у косметичних засобах та природна краса. А думка чоловіків щодо зовнішності не відіграє такої значної ролі.

З одягом ситуація схожа. Хоч це і є показником статусу, свій достаток ніхто не випинатиме. Кожен купує одяг залежно від доходу. Так що дорогі сукні, туфлі або шуби в кредит звучить не меншою дикістю, ніж “ой ле-ле, я вийшла ненафарбована!”

Європейський спосіб життя має на увазі любов до себе. Це виявляється у здоровому способі життя, правильному харчуванні та догляді за собою. Адже якщо людина здорова і бадьора, то і зовнішність зберігає свою природну красу.

Завдяки виразу цієї любові жінка відчуває себе незалежною та цілісною. Особливо, якщо вона сама себе всім забезпечує.

Оскільки німкенів шлюб не ціль у житті, на першому місці у них виступає самореалізація. Це може бути успіх у кар’єрі чи особисті досягнення. Найголовніше – стати тим, хто добре знає і любить свою справу, при цьому отримуючи гідну зарплату. Тоді можна сказати, що життя вдалося.

І лише після побудови особистісного фундаменту можна заводити бажану сім’ю та дітей.

Гізела – успішний графічний дизайнер.

Щоб почуватися спокійно та впевнено, жінки в Німеччині бережуть приватність свого життя. На особисті питання вони відповідають знайомим, але проблемами ділитися не поспішають.

Водночас, вони активно підтримують громадський контроль. Отже, поняття приватних кордонів не дуже ясне для мене в словах подруги.

Якщо ми найчастіше самовіддані та емоційні, то німкені більш самодостатні та розважливі. Треба сказати, що це обумовлено великою кількістю чинників, про які можна писати окрему історію. Тож з’ясовувати, у кого краще, немає сенсу. Ми різні, але для інтересу іноді порівнюємо себе один з одним.

І все ж, напевне, додому в Україну я повернуся вже трохи іншою людиною, з новим ставленням до себе і свого життя.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.