fbpx

Я вже майже 8 місяців проживаю у Польщі. Побувала я з дочкою я в десяти різних містах, жили ми у маленькому 10-тисячному містечку Нове-М’ясто-Любавську, а зараз мешкаємо у 400-тисячному обласному центрі Гданську. Зараз розповім, як краще вибрати місто. Ми за тиждень майже нічого не витрачали. Нам з Гданська дешевше та простіше з’їздити до Німеччини та Скандинавії, ніж додому в Україну. Наскільки у Гданську просто жити!

Мене звуть Ольга, я вже майже 8 місяців проживаю у Польщі. Побувала я з дочкою я в десяти різних містах, жили ми у маленькому 10-тисячному містечку Нове-М’ясто-Любавську, а зараз мешкаємо у 400-тисячному обласному центрі Гданську.

Зараз я вам розповім, як краще вибрати місто. Перший пункт при виборі міста – перспективи. Звісно, ​​ви їдете до Польщі, щоб втекти від бойових дій, як ми, або працювати чи вчитися, і не дарма рівно половина емігрантів живе саме у Варшаві. Тому що це столиця, перспектив там багато.

Але не варто також забувати про інші великі міста Польщі, такі як Краків, Вроцлав, Лодзь, Щецин, Гданськ, Познань. Там теж є чудова робота.

Наступний пункт при виборі міста – вартість життя. Якщо планувати працевлаштування, то потрібно вміти знайти місто з максимально високою зарплатою та мінімальною вартістю життя. Тут зворотна пропорція: чим менше місто, тим менше шансів у вас все розтратити.

Живучи в 10-тисячному містечку, ми за тиждень майже нічого не витрачали, тому що в неділю все закрито. Решту днів я працювала доглядальницею.

Далі у нас йде розміщення міста на карті та транспортна розв’язка. Тут кожен має свої пріоритети. Хтось хоче жити ближче до України, щоб частіше їздити додому, хтось хоче жити ближче до Європи, щоби частіше подорожувати. Тому просто вивчіть карту та зверніть увагу.

Нам з Гданська дешевше та простіше з’їздити до Німеччини та Скандинавії, ніж додому в Україну. Тим, хто живе у Кракові, простіше потрапити до Праги, припустимо, тим, хто у Вроцлаві та Познані – простіше поїхати до Німеччини.

Найбільше нам подобається Гданськ, бо він має не лише гарну старовинну архітектуру, а й море, не дарма ми тут поки що тут і залишилися, дуже подобається. Мені і в інших містах сподобалася архітектура: у Вроцлаві, Кракові, у Торуні така мила, затишна, у Познані лише цікавий центр, у Варшаві я архітектуру не зацінила щось.

Хочу сказати, наскільки у Гданську просто жити. Стан доріжок, громадського транспорту, парків відпочинку – все на висоті.

Вважаю, при виборі польського міста для життя потрібно звернути увагу також на те, які міста є поруч.

Припустимо, вам подобається Гданськ, але в ньому немає роботи саме для вас. Тоді ви шукайте міста, які входять до нашої агломерації. Це Рум’я, Сопот та Гдиня. Живучи або в Гданську, або в Сопоті, або в Гдині, ви отримуєте переваги всіх міст: аеропорт, красива архітектура, море. Ви можете отримати ці переваги в будь-якому з міст.

Так само знаходяться недалеко один від одного Краків і Катовіце. У Катовиці, скажімо, є Wizzair, а в Кракові ні. Не проблема – дістатися з одного міста до іншого.

Ну і останній пункт – дозвілля. Чим більше місто, тим більше варіантів для дозвілля. Це спортзали, гуртки, центри, парки для відпочинку. Живучи в маленькому містечку, можна обмежитися лише прогулянками містом. Живучи у великому місті, ви можете займатися всім, що захочете.

Мені не сподобалося у великих містах, що там багато машин. У Гданську з цим проблему вирішено добре, пробок немає, машинами нічого не заставлено, мені це подобається. Це й були мої основні чинники вибору міста.

Польща чудова країна для життя, але ми поки що все одно плануємо після закінчення цього всього повернення в Україну – там мої батьки, сестра з родиною, колишній чоловік – тато моєї дочки, який нині захищає Україну.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page