З сестрою чоловіка Лесею в мене якось одразу не склалися стосунки. Три роки тому я прийшла у їхню родини, і практично відразу прийшло відчуття, що мене не поважають, з моєю думкою не рахуються.
Я, як нова людина у їхній сім’ї, намагалася допомагати на городі, бо у них приватна оселя, хоча я виросла в квартирі в місті і ніколи нічого подібного не робила.
Я працюю у поліклініці, де вся родина прописана. Тобто проблем записатися до лікаря, взяти талончик, зробити ксерокопію ніколи не було – це була моя «посильна допомога» сім’ї.
Чому я говорю, що мені «здавалося», що мене не прийняли. А тому, що перші мої два роки спільного життя з Сергієм я прокидалася від дзвінків його сестер (у нього їх дві, є ще брат, старший, ніж мій чоловік) з проханнями звозити кудись їх. До лікаря, до крамниці чи ще кудись, щоб він приїхав до них допоміг.
Щовихідних – якісь прохання. Хоча сестра чоловіка має свого чоловіка, троє дітей. Батьки чоловіка живуть у сусідньому будинку, її батьки буквально через кілька зупинок.
Мені завжди здавалося трохи несправедливим те, що мій чоловік зривається і біжить допомагати своїй сестрі, а мене кидає. Я пробувала з Сергієм розмовляти на цю тему, але у відповідь лише докори і «тобі не зрозуміти, ти єдина дитина в сім’ї».
Оскільки я прийшла до їхньої родини, мені довелося прийняти їхні сімейні традиції: на день народження вони завжди збираються і дарують один одному гроші, а на Новий рік, 8 Березня, чоловічі свята – подарунки. Здебільшого не дорогі.
У них велика родина. Крім батьків Сергія є ще його бабуся з дідусем, дві сестри, брат, племінники у кількості шістьох людей. І всім треба було щось дарувати.
Якось не відразу, але я помітила, що його ця сама сестра ніколи мені нічого не дарує ні на Новий рік, ні на дні народження. Ні мені, ні чоловікові. Вони одні з найзабезпеченіших у сім’ї, всім щось дарували, а нам жодного разу!
Хоча коли Леся приходила до поліклініки, я їй ніколи не відмовляла. Два роки тому вона звернулася до мене за суттєвою допомогою. Я все влаштувала, але навіть елементарного «дякую» не дочекалася. Але дуже образило мене не це.
У лютому цього року мені призначили операцію. Звісно, вся рідня була в курсі. Ми зустрілися з нею недалеко від моєї роботи, де вона повідомила мені, що чекає на четверту дитину. Але навіть із горезвісної ввічливості не поцікавилася, як у мене справи.
А ввечері того ж дня чоловік зателефонував мені з роботи і запитав, коли я буду на своїй роботі. Виявилося, що його сестрі знадобилося зробити ксерокопії. Тобто вона, знаючи мій номер телефону, не зателефонувала мені, а через нього!
Я відповіла, що не знаю. У мене була відпустка, я готувалася до стаціонару. А єдине, що її цікавило – ці ксерокопії. До речі, неподалік поліклініки є два місця, де їх роблять. Але в мене є безкоштовно.
Виходить, гроші на четверту дитину є, а на ксерокопії немає. Звичайно, я відмовила. Не можу я їхати на роботу тільки тому, що їй треба зробити безкоштовно ксерокопії.
Після вже мого одужання ми з нею зустрілися на Дні народження старшого брата. Ми трохи запізнилися, а коли зайшли, свято було в самому розпалі. Я привіталася з усіма, а вона була єдиною людиною, яка не привіталася у відповідь. Коли ми сіли за стіл, вона демонстративно встала і вийшла на кухню.
Пройшов майже місяць відколи ми зустрілися біля моєї роботи, але мені досі не дає спокою одне питання – вона справді образилася на те, що я тоді не покинула все і не поїхала робити їй ці ксерокопії?
Я, до речі, теж до неї теплих почуттів не маю. Наступного разу, коли їй знову знадобиться моя допомога, я, мабуть, відмовлю. Може я не права, але я така відчуваю – не лежить у мене до неї душа.
Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, Ibilingua.com
Недавні записи
- Іринка повернулася з Італії з потрібною сумою і купила квартиру. Дочка все облаштувала і залишивши ключі мені, поїхала знову на заробітки. І тут мені подруга каже, що її онучка шукає оренду, ось я і вирішила здати їй цю квартиру. Правда, в дочки я дозволу не питала. Щоб на душі було спокійно, я час від часу заходила з перевіркою, але коли дівчат дома не було. Та одного разу я таки попалася
- Перший дзвіночок був ще на весіллі, коли Іван заставив свою новоспечену дружину бігати з підносом і борщем, щоб його друзі ситі були. Другий не забарився. Оксана, за настановою чоловіка, продала золоті сережки, які батьки подарували, і молодий ґазда купив коня. Закінчилося все хатою, яку будували на подвір’ї свекрів, а в кінцевому результаті свекруха по документах була єдиною власницею
- Пів року тому ми позичили сестрі Василя 20 тисяч гривень. З роботою щось не ладилося, а оренда в Києві чималенька. Ми тримали ці гроші на “чорний день”. І ось недавно я говорила з Катериною по телефону, і вирішила натякнути про боржок. Такої реакції я не чекала. Мало того, через дві години мене набрала з претензіями свекруха. Виявляється, я серця не маю
- Чоловік просить, щоб я знову пакувала чемодани і їхала на заробітки в Італію. Я тільки від цього відійшла. Десять років пробула на чужині. Купила старшому сину квартиру, молодшому залишаємо будинок з ремонтом в селі, хоча він і цього не заслужив. Просто мої хлопці звикли жити на всьому готовому
- На день Києва ми поїхали з сім’єю до батьків, вони живуть за тридцять кілометрів від нас в селі. Коли ми з мамою залишилися наодинці, вона давай мене питати, чому я не спілкуюсь з братом, який живе в Криму. Як вияснилось, дружина Діми звинувачує у всьому мене. – Він старший і повинен бути мудріший!