З Миколою ми одружилися вже давно, ще за часів студентства. Він не став ходити довго навколо і вже через півроку нашого знайомства зробив мені пропозицію, а ще через два місяці ми одружилися.
Його батьки вирішили забрати Коліну бабусю до своєї квартири, а її квартиру звільнити нам. Так би мовити, забезпечити молоду сім’ю своїм кутом. Ми стали жити разом, все йшло чудово.
Я, як зразкова дружина, намагалася у всьому догодити чоловікові, допомагала з навчанням, вдавалася після занять і одразу бралася за готування, прання, прибирання, намагалася забезпечити вдома затишок та комфорт.
Колю нічим, крім виносу сміття, не напружувала. Після навчання він приходив, я його годувала, і він йшов до кімнати дивитися телевізор чи грати на комп’ютер.
На вихідних ми могли погуляти, або ж він ходив із друзями, а я залишалася вдома готувати та прибирати. Іноді навіть доводилося лекції писати за нього, робити курсові роботи. Я намагалася бути зразковою дружиною та господинею, предметом заздрості його друзів.
Перші проблеми виникли на останньому курсі інституту. Я писала дипломну роботу, багато часу приділяла навчанню, затримувалася в інституті. Часу на домашні справи було мало, іноді навіть не було чого їсти. Такий розклад не влаштовував Колю.
Він звик, що вдома на нього чекає їжа, чистота, написані лекції та дружина в ліжку. Тому, коли цього не стало, він почав обурюватися. На всі мої відмовки, що я не маю часу, Коля починав кричати, що мої проблеми його не хвилюють.
Допомагати мені по дому він категорично відмовлявся, мовляв, не чоловіча ця справа, мити підлогу та посуд. Хоча часу він мав достатньо, диплом за нього писав хтось інший, він домовився. Я почала готувати і прибирати ночами, але через вічне недосипання почалися проблеми з навчанням, я спала на лекціях.
Через три місяці такого життя Коля пішов жити до мами. Я залишилась одна. Спочатку дуже переживала, а потім зраділа, адже тепер мені ніхто не заважає і я можу повністю присвятити себе навчанню.
З чоловіком ми бачилися лише у вихідні. Свекруха не раз мені казала, що не можна так жити. Але чомусь дорікала в цій ситуації тільки мені, Коля був у всьому правий. Мої аргументи не враховувалися зовсім. Мені було образливо.
Через два місяці я захистила диплом, склала іспити та закінчила інститут. Тепер я знову була вільна. Коля повернувся до мене, ми почали жити як раніше, він теж абияк зміг захистити диплом.
Після закінчення інституту постало питання про пошук роботи. Весь час, поки ми навчалися, нам допомагали батьки. Тепер же вони відмовлялися допомагати і вимагали від нас самостійності та самозабезпечення. Я була не проти, роботу знайшла швидко і щосили працювала, заробляючи невеликі, але гроші. Коля не поспішав із пошуком.
Йому все було не так, то маленька зарплата, то далеко від дому, то графік, то ще купа відмовок. Він сидів удома чи зустрічався із друзями, пив пиво, відпочивав. Домашній клопіт був так само на моїх плечах. Я бігла після роботи додому і поспіхом готувала вечерю.
Колю стало вічно щось не влаштовувати, він сидів удома, йому було нудно, тож чіплявся до кожної дрібниці. Я розривалася між роботою та будинком, не встигала, у мене не було сил. Чоловік нічим не допомагав, а лише дорікав.
Почалися сварки, я мовчала, плакала, намагалася догодити йому щосили, любила його. Дурна дурниця. У наші сварки почала влазити свекруха, яка теж все життя жила за правилом «жінка має тягнути на собі все». Докори посипалися з двох боків.
Через півроку Коля все ж таки зміг влаштуватися на роботу. Він приходив пізно ввечері, тому я мав час на прибирання та готування. Мені полегшало, я стала встигати робити домашні справи, сварки на якийсь час припинилися.
Через рік я чекала на дитину. Я сильно втомлювалася, не могла так само пурхати після роботи по дому. Знову почалися докори та скандали. Чоловік не розумів мого стану, не шкодував, вимагав уваги та турботи лише до себе.
Я намагалася все встигати, але всі мої спроби та доклали мене і довели до лікарні. Чоловік знову поїхав до мами. Я пролежала на збереженні місяць, після виписки мені було призначено повний спокій.
Дізнавшись про це, Микола вирішив не повертатися додому. Йому була не потрібна немічна дружина. На вихідних він відвідував мене. Мені було гірко та прикро, я часто плакала. Вже тоді треба було тікати від нього, побачивши його у всій красі, його егоїзм, але я продовжувала його терпіти.
Народився син, але ця радісна подія не принесла щастя та порозуміння до нашої родини. Чоловік повернувся додому, та ненадовго. Дитина плакала, за нею потрібно було весь час доглядати. Коля не висипався, його це дратувало, їсти не було чого, я не встигала нічого по дому.
Знову почалися докори та скандали. Із сином він зовсім не хотів допомагати, вважав, що всім має займатися мати. А в мене просто не вистачало рук, сил та часу. Чоловік мене не розумів. Він приходив увечері, вимагав вечерю, дивився телевізор і йшов спати. За весь вечір він міг навіть не підійти до сина.
Якось, коли я не спала вже два дні через хворобу сина, Коля прийшов і знову почав сипати закидами. Тоді я не почала мовчати, висловила йому все, що про нього думаю. Чоловік дуже був розлютився.
Я почала плакати, а Коля пішов до мами. Ми не бачилися місяць. Я подала на розлучення, але якимось чином ми все ж таки помирилися.
Тут зіграла роль свекруха, яка наполегливо наполягала, що дитині потрібен батько, що Коля шкодує про вчинене, що мої батьки надто далеко і їхати до них з немовлям було б безглуздо. Я погодилася та вирішила дати чоловікові ще один шанс.
На якийсь час наше життя налагодилося, але і зараз, через два роки я не бачу підтримки в чоловікові. Він більше не підіймав на мене руку, менше дорікає, але так само холодний до сина і до мене. Коля працює, потім проводить час як хоче, мені не допомагає. Ми живемо як сусіди, а я його хатня робітниця.
Я так намагалася бути ідеальною дружиною, нічим не напружувати чоловіка, що він у результаті став лінивим, егоїстичним та безпорадним чоловіком. Я сама зробила його такою. Тепер пожинаю плоди свого багаторічного піклування.
Перевиховати не вийде, він має надійний тил в особі мами. Я зла на саму себе, дурну дівчину, яка так намагалася догодити чоловікові, що робила все на шкоду собі.
Поки живемо разом, син ходить у садок, я вийшла на роботу. Чекаю наступного скандалу, після якого зможу все-таки грюкнути дверима і уникнути цього егоїста…
Фото ілюстративне, спеціально для ibilingua.
Недавні записи
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну
- “Щоб їм добре було! Цим сходам!” – поскаржився якось Антон, прийшовши додому. Він був весь червоний і задиханий. А я знаю, що перед будинком у нас всього шість сходинок – шість, не двадцять і навіть не десять. – Любий мій, а скільки ти насправді важиш?, – прямо запитала я Антона. – Ну, знаєш, я вже давно не хлопчина…” – відповів він, прямуючи до ванни, а після до холодильника. Я дивилася на нього, як він плив у просторі, і мені здалося, що він якось округлився. Рад не рад Антон став на ваги
- Недавно свекруха зателефонувала, щоб до Миколая я її пофарбувала, бо вона йде на якийсь ювілей. – Як не можеш? То таке виходить, ніби ти рідній матері відмовила. Це ж твоя робота. – Так, робота, за яку я повинна отримувати гроші. А від вас і батончика за 15 гривень не отримаєш!, – не стрималася я вперше в житті. Після цього десь два дні зі мною свекруха не розмовляла, а недавно спитала, може я буду мати час дома, щоб її в порядок привести. І ви знаєте, в голові пролетіла така думка, щось та й з тим волоссям “зробити”
- До Люди я поїхала на перший поклик, бо обстановка дома зі свекрухою загострювалася. І власне, Валерій, чоловік моєї сестри, перевернув моє уявлення про сім’ю з ніг на голову. З самого ранечку він прокинувся, привів себе в порядок, приготував нам всім сніданок, кавусю і до кавусі. Після ми мило гуляли по місту. Я була під враженням. Але дома мене чекав “сюрприз”. По-перше, Олег нас навіть не зустрів. Їхали ми маршруткою, бо бензин дорогий. Але і це ще пів біди