fbpx
Суспільство
Яйця в Україні стануть удвічі дорожчими — у чому причина. Як зміниться ціна м’яса в Україні

Через рекордне зменшення виробництва продукції вартість курячих яєць може збільшитись до 40 грн/десяток.

Про це розповіла аналітик УКАБ (Український клуб аграрного бізнесу) Світлана Литвин.

Ціни на яйця почнуть рости приблизно з серпня, а піку свого досягнуть у лютому.

“Ця ціна, ймовірно, триматиметься до наступної весни, якщо ситуація кардинально не зміниться і не збільшиться промислове виробництво”, – зазначила експерт.

А все це через те, що в Україні рекордно скоротилося виробництво цього продукту майже на 25% порівняно з обсягами 2020-го. Таке стрімке зниження виробництва фіксували востаннє близько 20 років тому.

Підприємства стають банкрутами і закриваються через подорожчання утримання курей — вартість кормів неабияк злетіла.

Як зміниться ціна м’яса в Україні?

М’ясний напрямок очікують на цікаві зміни: вартість одних видів зросте, інших навпаки знизиться. Розглянемо окремі види:

яловичина. Зараз на ринку перенасичення цього м’яса, оскільки воно є більш експортоорієнтованим продуктом, який майже не торгується за кордоном через блокування портів. Прогнозують, що ціна на яловичину або не зміниться або просяде на 2-3%;

– свинини. Тут ситуація дещо інша — ціни пішли нагору, оскільки промислова пропозиція скоротилася через вибуття з ринку виробників східного та південного регіонів. Однак найближчим часом очікувати стрімкого зростання не варто, тому що у червні було імпортовано 9 тис. т свинини, що майже вчетверо більше, ніж у червні 2021-го;

– курятина. Низькі ціни на зернові культури поки що стримують подальше зростання цін на м’ясну групу.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.