fbpx

Як 17 липня “грається” місяць, і чому дощ цього дня – добра прикмета

У день 17 липня відзначають свято трьох Андріїв. Кожен з трьох святих Андріїв залишив помітний слід в церковній культурі.

Святитель Андрій, архієпископ Критський, народився в місті Дамаску в благочестивій християнській сім’ї. До семи років хлопчик був німий, але одного разу після причастя Святих Таємниць, почав говорити. В 14 років він прийняв чернечий постриг в обителі святого Сави в Єрусалимі.

Обдарований, відомий своїм богоугодним життям, святий Андрій був зарахований до єрусалимського кліру, а в часи імператора Юстиніана II (правив з 685 по 695 р. і з 705 по 711 р. став архієпископом міста Гортини на острові Крит. Святитель Андрій написав багато проповідей і богослужбових співів.

Князь Андрій народився в 1110 році. Він прославився як мудрий державний діяч і сміливий воїн. За віру і любов до Бога і Божої Матері він названий Боголюбським. За життя сприяв поширенню християнської віри, створив понад 30 храмів і встановив свято Покрови Богородиці в православній церкві, Спас.

Преподобний Андрій Рубльов – іконописець. Дати народження і смерті його точно не встановлені (1360-1370 – близько 1430), нічого невідомо про його родину, місце народження та перші роки життя. Він створив відому ікону “Трійця”.

Зазвичай вдень 17 липня йшли досить сильні дощі, але для селян саме “андріївський” дощ був дуже бажаним, адже він допомагав отримати багатий врожай зернових культур. Були й деякі прикмети, яким приділяли увагу.

У минулі часи дивились, чи немає жовтого листя на деревах, якщо є, то осінь рано настане. Цей день визначав погоду 11 серпня: “Який Андрій – такий і Калинник (11 серпня)”. Пращури у цей день спостерігали, як “грає місяць”.

Якщо його можна побачити при сході, то здається, нібито він перебігає з місця на місце, міняє свій колір і ховається в хмари. Така “гра” вказує на хороший урожай.

Читайте також: ЧИ ТО НОРМАЛЬНО – ХРЕСТИТИСЯ В МАРШРУТЦI?

Народні прикмети на 17 липня

Кажуть, що на Андрія “овес до половини доріс”, Якщо овес росте погано, то варто чекати небагатого врожаю.

Багато ос – прикмета, яка означає, що взимку буде достатньо холодно.

З’явилося 17 липня жовте листя на деревах – буде рання осінь.

Хмари в липні пливуть купками — до теплої погоди.

Якщо грім безперервний — буде град.

Якщо кури ховаються від дощу — негода затримається.

Джерело.

You cannot copy content of this page