fbpx
Суспільство
Як 29 вересня, птахи допомагають дізнатися майбутнє

Цього дня продовжували робити заготовки на зиму, а на столі в цей день обов’язково подавали птицю.

У церкві 29 вересня вшановують пам’ять святої Єфимії Всехвальної, яка жила в Халкідоні в III-IV столітті і походила з родини праведних християн, в Бога увірувала з самого дитинства.

У той час досить часто організовувалися масові гоніння на послідовників християнської віри, ці події безпосередньо вплинули і на життя Єфимії. Одного разу правитель міста велів всім жителям зібратися на свято, присвячене богу Марсу.

Однак у той же час своє служіння здійснювала місцева християнська громада, за що всі її члени були заарештовані. Усіх християн представили імператору, який мав здійснити над ними суд. І тільки Єфимію правитель залишив в місті, оскільки спробував її спокусити.

Читайте також: МОЖНА ЧИ НЕ МОЖНА ПИТИ АЛКОГОЛЬ ПІД ЧАС ВAГIТНOCТI

Проте дівчина відкинула всі залицяння, в результаті чого він піддав її різним катуванням, але вона залишилася неушкодженою.

Єфимію кинули до диких звірів, які не чіпали її, і тільки ведмедиця згодом поранила дівчину, яка тут же померла після того, як почула голос з неба, що закликала її до себе. Одночасно в місті стався землетрус, який зруйнував всі язичницькі храми.

Саме 29 вересня починали стригти овець. Також продовжували заготовлювати капусту на зиму. Зазвичай робили це спільно, влаштовуючи так звані “капустяні” вечірки.

Збиралися у кого-небудь будинку і займалися заготовками, виконуючи пісні, жарти, примовки, розмовляючи на різні теми. Квасили і солили капусту з морквою, яблуками, брусницею, журавлиною.

Цей день з давніх пір пов’язаний з птахами: саме 29 вересня було прийнято ловити синиць та інших пташин, які будуть зимувати в хаті, прикрашаючи довгі зимові вечори своїм щебетом.

На столі в цей день обов’язково подавали птицю — домашню або дику — і ворожили на пташиній кісточці. Тонкі кісточки віщували теплу зиму і ранню весну, легку зимівлю, товсті — сувору зиму, пізню весну і складну зимівлю.

Народні прикмети на 29 вересня

Суха і тепла погода 29 вересня – буде пізня зима, а сильних морозів, швидше за все, можна не очікувати.

Якщо людина народилася 29 вересня, то його талісманом є гранат.

Ловили птахів і намагалися передбачити погоду на найближчі місяці. Наприклад, чим більше жиру на кістках у глухаря – тим міцніше морози будуть, згідно з прикметами.

Чується грім 29 вересня – зима буде безсніжною.

Джерело.

facebook