fbpx

Як часто потрібно міняти постільну білизну

Вчені з’ясували, наскільки часто треба міняти постільну білизну. Якщо не робити цього раз на тиждень, у вашому ліжку заб’є ключем “мікрожиття”, яка може погано відбитися на вашому здоров’ї, пише headinsider.net.

Ми проводимо в ліжку більше третини життя, і це місце може дуже швидко перетворитися в “ботанічний сад”, повний бактерій і грибків, зазначив в інтерв’ю Business Insider мікробіолог з Нью-Йоркського університету Філіп Тьєрно.

Людський opгaнiзм за рік виробляє майже сто літрів поту. Тепле і вологе навколишнє середовище, яке створюється в ліжку, ідеальне для розмноження культури грибів. Недавнє дослідження показало, що в пір’яних і синтетичних подушках може процвітати до 16 різновидів грибків.

Крім нашого рідного “мікро-життя” – грибків і бактерій, джерелом яких є наш власний піт, слина, мокротиння, відмерлі клітини шкіри, виділення – ми ділимо ліжко з чужорідними мікробами, що відбуваються з шерсті домашніх тварин, пилку рослин, пилу, залишків і фекалій пилових кліщів і так далі.

Всі ці біологічні відкладення накопичуються за тиждень. Якщо не поміняти постільну бiлизну, у вас можете початися алергічний нежить і кашель, так як ви фактично дихайте усіма тими мікробами, які живуть у вашому ліжку.

Навіть якщо у вас немає алергії як такої, організм почне реагувати на що надходять у дихальні шляхи чужорідні агенти, зазначив Тьєрно. Якщо ж ви вже страждаєте від алергії або астми, ваш стан тільки погіршиться.

Читайте також: У ХАРКОВІ ВСТАНОВИЛИ АВТОМАТ, ЯКИЙ ПРИЙМАЄ ПЛАСТИК ЗА СУВЕНІРИ

You cannot copy content of this page