fbpx

Як допомогти дитині вивчити іноземні мови: поради батькам

У XXI столітті знати кілька іноземних мов просто необхідно. Більшість батьків це прекрасно розуміють і намагаються прищепити дитині інтерес до мови.

Дорослі часто задаються питанням: “А з якого ж віку краще всього починати дитині вивчати інші мови?”

Провідні психологи стверджують, що тривалість сенситивного періоду (тобто максимально орієнтованого на сприйняття) становить приблизно з 1,5 до 9 років. Це саме той вік, коли у дитини формуються всі основні мовні навички та його мозок найбільш схильний до вивчення і сприйняття будь-яких мов.

Пізніше рецептори мозку, що відповідають за сприйняття і розвиток мови, слабшають і стають менш гнучкими, саме тому дорослим набагато важче даються нові мови, ніж дітям.

Читайте також: П’ЯТЬ ЗОЛОТИХ ПРАВИЛ ОСІННЬОГО РАЦІОНУ

Як допомогти дитині у вивченні мови?

Важливо дотримуватися кількох правил, якщо ви дійсно хочете, щоб ваша дитина знала іноземну мову, а краще два, як своє рідне.

По-перше, це регулярність вивчення. Дитина не зможе засвоїти мову, якщо ви будете вивчати його з ним час від часу. Адже українською або російською ви спілкуєтеся щодня, і кожен день дитина дізнається щось нове.

Так і з іноземною мовою. Викладачі рекомендують проводити повноцінні заняття з дитиною не менше двох разів на тиждень, а також приділяти будинку по 5-10 хвилин щодня на повторення пройденої лексики.

По-друге, не варто чекати від дитини двох років, що він засвоїть і запам’ятає основні теми за один урок. Малюкам потрібно набагато більше часу на засвоєння матеріалу, ніж навіть дітям 7 і 8 років. Тому те, що дитина 8 років вивчить за один урок, малюкові потрібно розкладати на три, а то й чотири заняття.

Тому, якщо ви віддаєте малюка вивчати мову, ставитеся з обережністю до тих викладачів, які обіцяють вивчити вашу дитину за 6-7 місяців. Це процес поступовий і вимагає уваги і часу як викладачів, так і батьків.

По-третє, важливим є комплексний підхід до викладання іноземної мови. Безумовно, кожен батько може сам починати займатися зі своїм малюком, показувати йому кольору, форми, картинки і називати їх по-англійськи.

Але в більшості випадків і для кращого ефекту варто звернутися по допомогу професійних педагогів, які зможуть підібрати формат навчання згідно психотипу дитини і вибрати найбільш правильну подачу матеріалу, спираючись на світові допомоги.

І, звичайно, в ранньому віці важливо, щоб батьки покладали всю відповідальність за навчання дитини не тільки на викладача, а й на самих себе і повторювали вдома з малям пройдений матеріал.

Важливо пам’ятати, що якщо малюк почав вивчати мову, то не рекомендується робити великих перерв у вивченні, поки мозок дитини і сприйняття їм інформації не перейшли в нову фазу.

До 9-10 років весь пройдений матеріал без частого нагадування дуже швидко забувається. Насправді, на практиці малюкам набагато простіше вивчати мову, ніж в теорії.

Джерело.

You cannot copy content of this page