fbpx

Як отримати інсулін безкоштовно – платити за препарат на час вiйни не потрібно

Інсулін для пацієнтів з діабетом в Україні даватимуть безкоштовно: отримати препарат можна за рецептом в аптеці, їх список – у статті.

У зв’язку з нападом російської федерації на Україну сотні інсулінозалежних людей опинилися у складній ситуації. У результаті урядом України прийнято рішення на період воєнного стану видавати інсулін пацієнтам безкоштовно. Відповідні зміни внесено до постанови КМУ №854, повідомляє МОЗ України.

Так, виробникам інсуліну вартість препаратів буде компенсована із держбюджету. А інсулінозалежним людям можна отримати препарат безкоштовно в аптеці (аптекам теж буде компенсована вартість препаратів).

Як отримати інсулін безкоштовно: список аптек

Потрібно знайти аптеку, яка найближча до вас, у цьому списку: він регулярно оновлюється та поповнюється. Але перед тим як йти в аптеку, варто туди зателефонувати та уточнити, чи є зараз у ній інсулін. Щоб отримати інсулін в аптеці, необхідно пред’явити фармацевту паперовий чи електронний рецепт на нього.

Також можна зайти на сервіс Tabletki.ua, там на головній сторінці є посилання на список інсулінових препаратів та карта з аптеками, де можна отримати препарат. Також сервіс планує додати фільтри за типами інсуліну.

Ще можна звертатися на гарячу лінію МОЗ номер 0800 60 20 19 . Оператор прийме заявку та опрацює її. Інсулін знайдуть або в аптеці, або, по можливості, доставлять волонтерами.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page