fbpx
Цікаве
Як підготуватися до Великої суботи? Великим гріхом в цей день вважається лихословити і лаятися. Згідно православним традиціям, в ніч з Великої суботи на Великдень прийнято не спати

Велика субота, останній день перед Великоднем 2017, випадає на 15 квітня. Її ще називають Страсною суботою, Тихою суботою. Увечері у церквах починаються великодні служби.

Страсна субота – це день скорботи про Ісуса Христа, якого розіпнули в п’ятницю. Богослужіння у Велику Суботу в храмах починається з самого ранку, триває весь день і переходить в Пасхальну заутреню. Опівночі починається хресний хід, після якого знову триває служба.

Великодній кошик традиційно збирається у Велику суботу. Кладуть в нього паску , крашанки, м’ясні та молочні продукти.

Ті, хто відстояв у храмі службу, рано вранці в неділю повертаються додому і пробують паску. Після – лягають спати. Самі святкування починаються вже пізнім ранком у неділю.

Як харчуватися у Велику суботу. У Страсну суботу піст ще триває,тому заборонено їсти продукти, які готуються на великодній стіл. З їжі дозволені хліб, вода, сирі овочі і фрукти.

Чого не можна робити у суботу? Не бажано в цей день займатися важкою фізичною роботою, а також прибиранням і городом. Традиційно не можна шити і різати в цей день.

Якщо на цей день випадає день народження, краще перенести святкування на інший день, оскільки, згідно з церковним переданням, веселитися в цей день не прийнято. Найкраще Велику суботу провести в молитві та покаянні, попросити вибачення у близьких і рідних за образи і засмучення, а також пробачити себе самого.

Великим гріхом в цей день вважається лихословити і лаятися. У цей день можна відвідувати кладовище, але от поминки не бажано влаштовувати.

Згідно православним традиціям, в ніч з Великої суботи на Великдень прийнято не спати. І навіть якщо не вдалося потрапити на службу, вдома перед іконою Ісуса Христа слід запалити свічку і помолитися.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook

You cannot copy content of this page