fbpx
Breaking News
Як тільки я торкаюся будь-якої теми в розмові, наприклад, вступ до університету, то це супроводжується словами – “ти тупа”, “ти все завалиш”, “я витрачаю гроші на тебе марно”, “у тебе немає майбутнього, якщо ти не підеш туди, куди скажу я”: пишу і плачу, чому Боженька дав мені таку маму, за чиї гріхи? Сил терпіти вже просто немає!
Мама, перш ніж починати ці стосунки, поставила батька перед вибором – вони миряться і починають жити разом, якщо він повністю припинить спілкування і забуде сина від другого шлюбу, аж до того, що і аліменти не буде платити. Тато добра людина, м’яка і він повівся. Завдяки мамі він 31 рік не цікавився сином абсолютно ніяк, повністю забув про існування своєї дитини
Ми прожили кілька років разом, але дітей все не було. Дружина сказала, що треба обов’язково одружитися, щоб було все по божому закону. Я погодився. І відразу ж все в нас вишло, як на замовлення. Я був дуже радий, це наша дитина. Вона така вимолена. Всі були б щасливі, якби я не дізнався про витівку дружини, яка вибила мене з колії
Я один раз спробувала приготувати котлети за цим рецептом в духовці, і назавжди забула про смаження їх на пательні з великою кількість жиру. Якщо ви, ще не куштували цю смакоту, раджу це виправти найближчим часом
На десерт, в честь для народження внучки, приготувала торт і ці неймовірно смачні шоколадні роли. І ви знаєте, саме вони “розлетілися” моментально. Внучка сказала, що роли стали родзинкою її свята, бо від такої краси та смакоти немождливо відмовитись!
Економіка
Як платити за світло в два рази менше

Щомісячна економія завдяки простій заміні ламп складе 95 грн, а річна 1140 гривень‚ пише «Сегодня».

Українці можуть витрачати на світло в два рази менше, вважають експерти. Найкраще починати з самого простого – замінити лампочки в квартирі.

В першу чергу варто купувати енергоефективні лампи для приміщень, де найчастіше горить світло – на кухню, в кімнату, де стоїть телевізор. А ось купувати дорогу енергоефективну лампу в туалет не варто. З огляду на, що світло там горить не часто, така покупка може окупатися багато років.

Стандартна LED-лампа потужністю 10 Вт дає стільки ж світла, як і звичайна лампочка на 85 Вт. Вона може коштувати близько 70 гривень.

Щоб замінити 7 лампочок в однокімнатній квартирі, знадобиться до 500 гривень (по одній лампі на кухні, в туалеті, передпокої і ванній і три на люстру в кімнаті).

Якщо лампа потужністю 75 Вт в передпокої працює дві години на добу, в туалеті – годину , у ванній – 3 години, на кухні – 5 годин, в кімнаті – 6 годин, за місяць тільки за “світло” набереться 65 кВт · год або 793 кВт · год на рік. У той же час LED-лампи витратять в цих же умовах 8,7 кВт · год на місяць і 104 кВт · год на рік.

При споживанні більше 100 кВт · год “світло” зі старими лампами обійдеться в 1315 гривень за рік, а з енергозберігаючими лампами 104 гривні за рік. Всі лампи при таких умовах окупляться за півроку.

Щомісячна економія завдяки простій заміні ламп складе 95 грн, а річна 1140 гривень.

Як економити:

  • вимикати за собою світло
  • не залишати на ніч ввімкнені електроприлади
  • прикручувати на ніч бойлер
  • замінити лампочки розжарювання в тих місцях, де найчастіше горить світло
  • купити нову техніку з високим класом енергоефективності

Сім’ям, які користуються електричним бойлером, експерти радять встановити двозонний лічильник. Такий прилад обліку з 23 вечора до 7 ранку вважає електроенергію за тарифом в два рази нижче.

Читайте також: ЧОЛОВІК POЗБUВCЯ НА CМEPТЬ ПІСЛЯ ПAДІННЯ З 13-ГО ПОВЕРХУ

Такий прилад обліку з установкою обійдеться приблизно в 1400 гривень. Наприклад, сім’я, яка споживає 200 кВт · год на місяць електроенергії і при цьому 25% світла використовує з 23 години вечора до 7-ї години ранку, кожен місяць зможе економити 42 гривні.

Отже, двозонний лічильник окупиться приблизно за три роки. Якщо споживати 50% електроенергії вночі за рахунок більш потужних електроприладів, період окупності скоротиться в два рази

Related Post

facebook