fbpx
Економіка
Як платити за світло в два рази менше

Щомісячна економія завдяки простій заміні ламп складе 95 грн, а річна 1140 гривень‚ пише «Сегодня».

Українці можуть витрачати на світло в два рази менше, вважають експерти. Найкраще починати з самого простого – замінити лампочки в квартирі.

В першу чергу варто купувати енергоефективні лампи для приміщень, де найчастіше горить світло – на кухню, в кімнату, де стоїть телевізор. А ось купувати дорогу енергоефективну лампу в туалет не варто. З огляду на, що світло там горить не часто, така покупка може окупатися багато років.

Стандартна LED-лампа потужністю 10 Вт дає стільки ж світла, як і звичайна лампочка на 85 Вт. Вона може коштувати близько 70 гривень.

Щоб замінити 7 лампочок в однокімнатній квартирі, знадобиться до 500 гривень (по одній лампі на кухні, в туалеті, передпокої і ванній і три на люстру в кімнаті).

Якщо лампа потужністю 75 Вт в передпокої працює дві години на добу, в туалеті – годину , у ванній – 3 години, на кухні – 5 годин, в кімнаті – 6 годин, за місяць тільки за “світло” набереться 65 кВт · год або 793 кВт · год на рік. У той же час LED-лампи витратять в цих же умовах 8,7 кВт · год на місяць і 104 кВт · год на рік.

При споживанні більше 100 кВт · год “світло” зі старими лампами обійдеться в 1315 гривень за рік, а з енергозберігаючими лампами 104 гривні за рік. Всі лампи при таких умовах окупляться за півроку.

Щомісячна економія завдяки простій заміні ламп складе 95 грн, а річна 1140 гривень.

Як економити:

  • вимикати за собою світло
  • не залишати на ніч ввімкнені електроприлади
  • прикручувати на ніч бойлер
  • замінити лампочки розжарювання в тих місцях, де найчастіше горить світло
  • купити нову техніку з високим класом енергоефективності

Сім’ям, які користуються електричним бойлером, експерти радять встановити двозонний лічильник. Такий прилад обліку з 23 вечора до 7 ранку вважає електроенергію за тарифом в два рази нижче.

Читайте також: ЧОЛОВІК POЗБUВCЯ НА CМEPТЬ ПІСЛЯ ПAДІННЯ З 13-ГО ПОВЕРХУ

Такий прилад обліку з установкою обійдеться приблизно в 1400 гривень. Наприклад, сім’я, яка споживає 200 кВт · год на місяць електроенергії і при цьому 25% світла використовує з 23 години вечора до 7-ї години ранку, кожен місяць зможе економити 42 гривні.

Отже, двозонний лічильник окупиться приблизно за три роки. Якщо споживати 50% електроенергії вночі за рахунок більш потужних електроприладів, період окупності скоротиться в два рази

You cannot copy content of this page