fbpx

Як правильно провести 31 липня, щоб нікого не образити і позбутися втоми

У цей день прийнято було паритися з віниками, зробленими з житньої соломи.

31 липня вшановується пам’ять святого Омеляна, Який постраждав за віру під час гонінь, організованих у відношенні християн імператором Юліаном Відступником в IV столітті. Відомо, що тоді імператор розіслав указ, згідно з яким всі послідовники Христа повинні бути віддані кари.

У цей час Омелян проживав в місті Доростолі близько Дунаю. Указ зачитали на міській площі, і Омелян, обурений рішенням імператора, відправився на капище, де поклонялися язичницьким богам, розбив ідолів і перекинув вівтарі.

Городяни-язичники, побачивши це, вирішили, що влаштував погром селянин, який проходив повз, і почали бити його. Однак Омелян зізнався у скоєному вчинку, і невинну людину відпустили.

Самого ж Омеляна довго били, а потім відправили на суд, засудивши до спалення. Однак Бог зберіг життя Омеляну, а вогонь вразив язичників, які прийшли поглянути на страту. Після того, як вогонь згас, Омелян ліг на вугілля і відійшов.

Також це день Іоана Багатостраждального. Преподобний Іоанн, інок Києво-Печерської лаври, жив в XII столітті.

Багатостраждальним він названий за те, що довго і болісно боровся з пристрастями: кілька років провів у повному самітництві в темній і вогкій печері, носив на собі важкі вериги, закопувався по груди в землю і в цьому положенні був трохи не спалений вогненним змієм, який захопив його голову в свою пащу.

Терпіння і молитви святого зрештою допомогли йому справитися з пристрастями, а страждання тільки зміцнили його дух і дозволили побачити світ Божественний.

31 липня закінчувалася жнива. Серпи після цього викладали у формі кола на полі, запрошували священика для того щоб той відслужив молебень і освятив інструменти. Потім серпи несли додому і зберігали до наступного року.

Найкращим відпочинком 31 липня, після жнив, вважали лазню, і саме в цей день прийнято було паритися з віниками, зробленими з житньої соломи, трав і польових квітів.

У народі вірили, що так, згідно з прикметами, можна позбутися від втоми, що накопичилася під час жнив. У саму баню входили з поклоном, бо боялися образити банного духа.

Читайте також: ПОДРУЖЖЯ СХУДЛО, ЩОБ ВДРУГЕ ВІДСВЯТКУВАТИ ВЕСІЛЛЯ ЗАРАДИ КРАЩИХ ФОТО

У народі помічали, що дні стали набагато коротшими, а ночами було досить прохолодно. Це був час заготовок і консервацій, оскільки з’являлася велика кількість фруктів, ягід, овочів – їх прагнули зберегти для того, щоб не голодувати в зимовий період.

Народні прикмети на 31 липня

Спекотний день – грудень буде холодним.

Листя берези до 31 липня жовтіють, починаючи з верхівки – осінь буде ранньою.

Ялинові шишки знаходяться тільки на верхівках дерев – ознака того, що морози будуть нескоро, не раніше січня.

Джерело.

You cannot copy content of this page