Терпкий, пряний, зігріваючий глінтвейн – ідеальний напій для холодів. Насолоджуйтеся його ароматом і забудьте про сірі будні.
З чого готують
Велику роль в приготуванні глінтвейну грає якість спецій і вина. Для глінтвейну краще використовувати недорогі вина, так як при варінні марочне може втратити свої благородні властивості і смак.
При використанні сухого вина глінтвейн вийде більш терпким і різким. Напівсолодке додасть напою оксамитовий смак. Прянощі можна додавати будь-які.
Найчастіше в глінтвейн йдуть:
Кориця – класичний інгредієнт, від якого не варто відмовлятися. Ці прянощі покращує кровообіг і надає напою особливий аромат.
Гвоздика – також традиційна складова глінтвейну, сприяє кровообігу і зміцненню стінок шлунка, корисна при застуді. Специфічний запах гвоздики зменшується при сильному нагріванні, тому чим пізніше пряність буде додана в глінтвейн, тим краще.
Імбир – потужний антиоксидант, що володіє відмінним зігріваючим ефектом, тому незамінний в прохолодну і дощову погоду. Імбир додасть глінтвейну гостроти.
Читайте також: 5 ПРИЧИН ВКЛЮЧИТИ В СВІЙ РАЦІОН ГАРБУЗ
Аніс захищає від вірусних зaxвopювань, особливо ефективний при зaxвopюваннях дихальних шляхів. Додасть напою присмак східних солодощів. До того ж аніс дуже красиво виглядає в бокалі.
Кардамон – гостра спеція з приємним лимонним присмаком. Кардамон покращує роботу мозку, нервової системи, сприяє зміцненню імунітету.
Також для додання більш насиченого смаку і аромату в глінтвейн додають сушений барбарис, запашний перець, мускатний горіх, лавровий лист, фрукти, ягоди та соки. Як підсолоджувач використовують цукор або мед.
Інгредієнти для глінтвейну
- 2 столові ложки цукру;
- 1 чайна ложка кориці;
- ½ лимона;
- 1 яблуко;
- 2-3 см кореня імбиру;
- 750 мл червоного напівсолодкого вина;
- 250 мл яблучного соку;
- 2-3 палички кориці;
- 2-3 зернятка кардамону;
- 1-2 бутони гвоздики;
- 3 горошини запашного перцю.
Як готувати глінтвейн
Насипте цукор в невелику миску і додайте туди ложку кориці, змішайте. З лимона зріжте цедру. М’якоть наріжте кружальцями.
Далі помийте яблуко і наріжте. Очистіть корінь імбиру. Швидше і легше робити це чайною ложкою. Наріжте імбир на тонкі пластини.
У каструлю налийте червоне вино і яблучний сік. Поставте каструлю на повільний вогонь і додайте м’якоть лимона, цедру, яблука. Додайте м’якоть лимона, цедру, яблукож. Покладіть спеції і цукор з корицею.
Нагрійте вино до 80 ° С: над каструлею з’явиться пар, а ви почуєте щось схоже на булькання. Глінтвейн не можна кип’ятити, інакше смак вина впоратися разом з рідиною.
Накрийте глінтвейн кришкою і зніміть з вогню. Щоб тепло довше зберігалося, можна укутати каструлю рушником. Наполягайте 10-15 хвилин.
Якщо не збираєтеся пити відразу, перелийте вміст каструлі в термос. Від цього напій тільки виграє: краще настоїться і загусне. Настоятись иає глінтвейн 10-15 хвилин
Далі глінтвейн процідіть за допомогою сита або марлі. Розлийте по келихах і зігрівайтеся смачним напоєм.