fbpx
Суспільство
Як скласти плани на новий рік і виконати їх: поради психолога

Психолог розповіла, як правильно складати плани на новий рік, щоб в 2018-му все задумане здійснилося

Друга половина грудня – це завжди підведення підсумків минулого року, і, звичайно ж, планування наступного. Але одна справа спланувати і записати в список 10, 20 … 100 завдань\планів на майбутній рік, а інша справа їх виконати.

Якщо ви стикалися з тим, що не всі ваші побажання або плани збуваються, значить ви неправильно їх спланували. Психолог Влада Березянський поділилася , як правильно потрібно складати плани на новий рік, щоб в 2018 все задумане здійснилося.

Чи вистачає вам часу

Не можна осягнути неосяжне. Якщо у вас відпустка всього два тижні, а ви запланували і тиждень на море, і два тижні в подорожі в далеку країну, і зимовий відпочинок в горах, то можете з упевненістю викреслити всі пункти вашого плану, адже їм просто буде колись здійснитися!

Тому перед складанням списку планів на новий рік, проаналізуйте своє життя і подумайте, скільки вільного часу у вас є в тиждень, на місяць, на квартал, на рік.

Читайте також: ЯК ПОЗБУТИСЯ ВІД НЕПРИЄМНОГО ЗАПАХУ В ХОЛОДИЛЬНИКУ

Чому необхідно зробити такий поділ? Наприклад, ви хочете вечорами ходити в басейн. Але проаналізувавши свою тиждень, ви бачите, що 3 вечора у вас вже зайнято курсами англійської, а по п’ятницях ви завжди зустрічаєтеся з друзями. Басейн вечорами в будні дні у вас точно не вийде, а значить треба шукати для цього заняття інший час

Чи дійсно ви цього хочете?

Ми самі створюємо своє життя і в ній дійсно з’являються ті речі і здійснюються ті плани, які нам дійсно потрібні. Наприклад, всі ваші подруги взимку їздять на Балі і займаються серфінгом. Вам серфінг начебто цікавий, хоча насправді, ви більше любите сноуборд.

Незважаючи на це, ви плануєте в новому році одну таку поїздку з подругами. Коли приходить час її зробити, ви від неї або відмовляєте, бо сноуборд все-таки перемагає або їдете в неї і не зовсім цікаво для себе проводите час. А чи дійсно це те, що вам необхідно.

Розділіть великі/серйозні завдання на кілька

Про що тут йде мова? Наприклад, один з пунктів вашого плану на наступний рік – схуднути на 10 кг. якщо цей пункт залишити в такому вигляді, то навряд чи це побажання збудеться. Схуднути на кілька кілограм – завдання не одного дня і навіть не одного місяця.

Щоб цей план збувся, його треба розділити на кілька невеликих. Наприклад: знайти фітнес центр поруч з будинком або роботою, переглянути свої звички в харчуванні, проконсультуватися з дієтологом, купити косметику від розтяжок, записатися на масаж і так далі.

Таким чином, ви крок за кроком виконайте кожен з пунктів плану і в підсумку досягнете своєї мети. Те ж саме відноситься до таких планів, як покупка машини або квартири, освоєння нової професії або перехід на нову роботу, придбання будь-яких навичок (не просто вміти вишивати, а крок за кроком – купити тканину, купити нитки) і так далі.

Конкретизуйте свій план

Не просто напишіть “бути здоровою”, а приділяти увагу харчуванню та спорту, не просто “розбагатіти”, а знайти нові способи заробітку, підвищити свою кваліфікацію і так далі

Для того, щоб все заплановане збулося, вам треба розуміти, навіщо вам необхідно реалізація всіх пунктів плану. Навіщо вам худнути на 10 кг? Ви ж напевно будете худнути не просто для того, щоб побачити на вагах іншу цифру, а для? Дайте відповідь для чого.

І зарплату в два рази більше ви хочете отримувати не просто, щоб на карті було більше грошей, а для того, щоб купити щось.

Іншими словами, за кожен пунктом плану обґрунтуйте / зрозумійте для самого себе, навіщо насправді це вам треба. У чому ваша кінцева мета.

Не плануйте багато

В інтернеті величезна кількість статей про те, скільки пунктів плану повинно бути заплановано, скільки згадати бажань, в яких сферах життя варто спланувати більше, ніж в інших і так далі.

Якщо подивившись на попередній рік, ви зрозуміли, що не виконали і 10% із запланованого, то для нового року, напишіть план в 10 разів менше. Краще нехай пунктів буде менше, але ви їх все виконайте. Та й додати нові через півроку ви завжди зможете.

Нагадаємо, Жовта земляна Собака – символ наступаючого 2018 року. Що нас чекає в цьому році, кому буде супроводжувати удача і як себе вести в новому році?

Чи не поспішати і бути дуже акуратними радить нумеролог Любов Павленко. Успіх в 2018 році залежить від людей, які вас оточують, тому варто сконцентруватися на нових знайомствах і сім’ї, тоді буде легше пережити будь-які негаразди.

Джерело.

Related Post