fbpx

Як варити каву в турці: секрети приготування напою, що бадьорить

Кава – улюблений ранковий напій, без якого багато людей не мислять початок нового дня. Хтось вважає за краще розчинний, інші можуть дозволити собі вранці забігти в кафе, а інші вважають за краще справлятися своїми силами в домашніх умовах.

Кава на своїй кухні варять багато, але робити це правильно не всі вміють, докоряючи виробників за те, що результат виходить незадовільним.

Насправді ж для відмінного смаку і аромату необхідно знати, як правильно варити каву і діяти без відступу від рекомендацій.

Коли мова заходить про якість звареної кави, думки розходяться. Одні вважають, що першорядним є початковий сорт зерен, ступінь обсмажування, інші кажуть, що треба слідувати рецептом.

Насправді однозначну відповідь з цього приводу дати складно, тому що значення має все. І коли складові процесу відповідають певним вимогам, кава виходить ароматним і бадьорить.

Основні правила

Для отримання смачного напою найкраще купувати зерна, щоб розмолоти їх безпосередньо перед приготуванням. Деяким це здається утомливих, і вони вважають за краще купувати відразу мелену каву.

Це, безсумнівно, більш зручно, але він, можливо, вийде не таким ароматним, і пінка, яка вважається відмінною рисою справжнього кави, можливо, не буде красивою щільною шапочкою сидіти зверху.

Стандартної дозою на чашку нормальної фортеці є дві чайні ложки кави. Одна ложка на 200 г води зробить напій слабким і практично позбавленим смаку, а більше двох ложок додадуть гіркоту, вбиваючи смакові якості.

Але це теж питання смаку, тим більше що різні сорти і обсмажування дають різну ступінь міцності.

Читайте також: РИНОК ОРЕНДИ В УКРАЇНІ ВСЕ-ТАКИ ВИРІШИЛИ «ЗАРЕГУЛЮВАТИ»

Практично у всіх рецептах рекомендується використовувати зерна, змолоти “в пил”. Коли все необхідне готове, можна приступати до приготування, дотримуючись обраному способу.

Традиційний спосіб

Якщо потрібен звичайний хороший кави без вишукувань, то треба слідувати даним рецептом. У чисту турку всипати розмелені зерна, залити холодною (накопичений) водою. На середньому або маленькому вогні потрібно довести кави до стану бульбашок у краю, потім вогонь ледь зменшити або підняти турку над плитою.

Ще приблизно хвилину його треба повільно помішувати, обережно стежачи за тим, щоб він не закипів, після чого зняти з вогню і дати трохи постояти.

Кава по-східному

Це ще один дуже популярний рецепт, в якому зазвичай використовуються спеціальні терміни – ібрік і джезва. Ними називають звичні турки, які повинні бути шірокодоннимі і з вузькою шийкою.

Для кави по-східному знадобиться чайна ложка цукру, разом з якою напій готується.

У турку потрібно влити близько ¾ чашки холодної води і додати туди цукор. Як тільки вода починає закипати, всипати мелену каву і постійно помішувати, піднімаючи над плитою або роблячи вогонь дуже слабким.

Коли підніметься піна, потрібно залити в турку воду, що залишилася і знову підігріти до кипіння.

Національні особливості

Це традиційні рецепти варіння, але способів приготування – безліч. Практично в кожній країні, де люблять пити каву, роблять його по-своєму.

Існує кави по-ірландськи, по-віденськи, по-французьки, по-італійськи, по-мексиканськи. Всі вони в основному розрізняються додаванням до вже готового напою певних компонентів, які надають йому чарівність і виражений смак.

Але для того щоб зробити каву індивідуальним, надаючи йому родзинку, не обов’язково знати якісь особливі способи, можна до традиційного напою додавати різні інгредієнти. Це може бути морозиво, коньяк, ром, гаряче молоко, мед, кориця, ваніль та інші спеції.

Морозиво до готового кава подавати краще жирне, тому що воно буде повільніше танути. Молоко, яке додається в чашку після приготування, не повинно бути холодним – це зашкодить справжньому тонкому, терпкого смаку і аромату вишуканого напою.

Єдине, чого ні в якому разі не можна робити при варінні – кип’ятити каву. При кип’ятінні в ньому утворюються шкідливі речовини і втрачаються всі смакові якості.

Є культури, в яких його кип’ятять, проте самостійно до подібних експериментів краще не вдаватися. Якщо раптом кави “втік”, не варто шкодувати його і пити те, що вийшло в результаті. Його треба відразу вилити і повторити процес заново.

Джерело.

You cannot copy content of this page