fbpx

Як відзначають свято Дванадцяти апостолів і для чого потрібні писанки посеред літа

Свято отримало назву на честь дванадцяти апостолів-учнів Христа, найбільш наближених до нього.

Церква, вшановуючи кожного з 12-ти апостолів у різні пори року, з давніх часів є загальне святкування їм на наступний день після пам’яті апостолів Петра і Павла.

У число дванадцяти учнів Спасителя входили: брати Петро (він же Симон) і Андрій, Іоанн Богослов і його брат Яків Заведея, Філіп, Варфоломій, Матвій (колишній митар, він же Левій Матвіїв) і його брат Яків Алфеїв, Фома, Тадей, Симон Кананіт, та Юда Іскаріотський. Пізніше Іуду, який зрадив Христа, замінив апостол Матфій.

Здавна на Дванадцять апостолів селяни вшановували літо, яке вступало в найспекотнішу свою пору. Збираючись на покіс, люди одягалися в найкращі сукні, а після роботи веселилися до пізнього вечора.

У деяких селах люди робили з соломи ляльку, наряджали її в сарафан і прикрашали намистом. Цю ляльку з піснями носили по селу, а після роздягали і кидали в річку.

Був звичай фарбувати яйця точно так само, як і на Великдень фарбувати яйця, а потім обмінюватися ними з сусідами і знайомими. З яєць 13 липня могли готувати різні страви. В першу чергу, їли яєчню з шинкою, зеленою цибулею, сиром, хлібом. Готувалися 13 липня до жнив і казали: “На Петра овес до половини доріс”.

Читайте також: ЩО МОЖНА І НЕ МОЖНА РОБИТИ В СВЯТО ПЕТРА І ПАВЛА

Народні прикмети на 13 липня

Протягом тижня після Петрового дня (12 липня) чутні солов’їні трелі – зима прийде ще нескоро, а літо буде тривалим. Швидше за все, справжні холоди настануть через 3 – 4 тижні після свята Покрови

Зірки мерехтять вночі 13 липня, а вранці небо затягується хмарами – опівдні буде сильна гроза

Якщо людина народилася 13 липня, то, за прикметою, завжди буде домагатися того, чого хоче. Цілеспрямованість є її головною перевагою. Протегує такій людині фіалка.

Джерело.

You cannot copy content of this page