Якби мені хтось колись сказав, що свою гарно виховану доньку я спіймаю з “лівим” чоловіком, я б не повірила. Але її “милу зустріч” у кафе я бачила на власні очі, тому розмови тет-а-тет було не уникнути. – Як ти собі таке дозволяєш, доню? В тебе двійко дітей, чоловік, – Наголосила я. – Так ось мамо, якщо не будеш тримати свого язика за зубами, то своїх рідних онуків більше не побачиш. – Від слів дочки я стерпла

Якби мені хтось колись сказав, що свою гарно виховану доньку я спіймаю з “лівим” чоловіком, я б не повірила. Але її “милу зустріч” у кафе я бачила на власні очі, тому розмови тет-а-тет було не уникнути. – Як ти собі таке дозволяєш, доню? В тебе двійко дітей, чоловік, – Наголосила я. – Так ось мамо, якщо не будеш тримати свого язика за зубами, то своїх рідних онуків більше не побачиш. – Від слів дочки я стерпла.

– Ти не посмієш, мамо. Якщо скажеш щось Антонові, можеш забути про онуків, – сказала дочка.

Я відчула, як серце провалюється десь у п’яти. Це жарт? Але в її очах немає ані натяку на сумнів, ані краплі сорому. Віталіна стоїть переді мною впевнена, майже байдужа.

Якби мені сказали, що таке колись трапиться, я б не повірила. Бо моя донька була для мене уособленням чесності. Я ж сама її так виховувала, навчала завжди бути справедливою. Але тепер я знаю, що все не так просто.

Я випадково побачила її. Виходила з ринку, коли побачила знайоме обличчя біля кав’ярні. Віталіна. Але не з Антоном. Вона сиділа за столиком з якимось чоловіком, і між ними була та близькість, яку неможливо сплутати. Я стала осторонь, дивлячись, як вони нахиляються одне до одного, як її рука торкається його долоні. Віталіна усміхалася так, як усміхаються жінки, закохані в когось.

Я відійшла, щоб мене не помітили. Але від цієї миті спокою в мене не було. Увечері я не витримала й подзвонила їй.

– Віталю, треба поговорити.

– Мамо, що сталося?

– Ти прекрасно знаєш.

Ми зустрілися у мене вдома. Як тільки вона зайшла, я запитала напряму:

– Хто той чоловік?

Вона знизала плечима, ніби це була розмова про погоду.

– Це не твоє діло, мамо.

Я відчула, як у мене в горлі пересохло. Невже їй навіть не соромно?

– Антон хороший чоловік, він не заслуговує цього. Як ти можеш так із ним?

– Мамо, ти не знаєш усієї історії. Це не твоя справа. Якщо почнеш лізти, я не дозволю тобі бачитися з дітьми. Я серйозно.

Мене наче облили крижаною водою.

– Ти жартуєш?

– Ні.

Я не могла впізнати її. Це моя донька? Де та дівчинка, яку я ростила, навчала бути чесною, любити й поважати людей? Як вона могла так легко вимовити ці слова?

У мені боролися два відчуття. З одного боку, я поважала Антона, знала, як він любить Віталіну та дітей. І мені було прикро дивитися, як вона його обманює. Але з іншого боку – онуки. Давид і Марічка. Я не уявляю свого життя без них. Вони приходять до мене щовихідних, ми печемо тістечка, читаємо книжки перед сном. Якщо Віталіна справді втілить свою “позицію”, я можу їх втратити.

Що мені робити? Чи маю я право мовчати? Чи маю я право говорити?

Я дивлюся на Віталіну, і замість знайомої доньки бачу чужу жінку, яка без сумнівів і жалю готова ставити ультиматуми. В цю мить я розумію, що, можливо, я її зовсім не знаю. І це страшніше за все.

Що б ви зробили на моєму місці? Мовчати чи говорити? Розповісти правду чи змиритися? Де проходить межа між правдою та втратою родини?

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

Передрук суворо заборонений!

You cannot copy content of this page