fbpx

Якби не бабуся, я б ніколи не дізналася справжню причину розлучення батьків. Одного дня вона покликала мене до себе і тремтячими губами сказала, не “кидати каменя” в свого батька. “Незважаючи на те, що ти не його рідна дочка, він не перестав тебе любити і дбати про тебе”. Мама зараз в клініці, і я не хочу її турбувати. Але своє бачення щодо шлюбу я зміню. В нас з Андрієм двоє дітей, але офіційно ми не в шлюбі. Мені хватило досвіду батьків. Виявляється, у всьому винна мама

Якби не бабуся, я б ніколи не дізналася справжню причину розлучення батьків. Одного дня вона покликала мене до себе і тремтячими губами сказала, не “кидати каменя” в свого батька. “Незважаючи на те, що ти не його рідна дочка, він не перестав тебе любити і дбати про тебе”. Мама зараз в клініці, і я не хочу її турбувати. Але своє бачення щодо шлюбу я зміню. В нас з Андрієм двоє дітей, але офіційно ми не в шлюбі. Мені хватило досвіду батьків. Виявляється, у всьому винна мама.

Я роками жила в переконанні, що мої батьки розлучилися через нову любов батька. Мені ніколи б не прийшло в голову, що причина геть інша.

Я важко перенесла розлучення батьків і досі не люблю згадувати той час. Я була впевнена, що мій тато винен у всьому. Він зустрів іншу жінку і пішов у нове життя. Тому я була спантеличена, дізнавшись, що це зовсім не так! Моя мама була у всьому винна.

Мені було дванадцять, коли тато почав зникати з дому. Батьки сперечалися роками, але потім я зрозуміла, що це інша і набагато більша проблема.

Через кілька місяців він з’їхав з нашої квартири. Мама тоді неймовірно мужньо це пережила, і я захоплювалася нею за це.

Вона ніколи не говорила нічого поганого мені про батька, не заважала йому бачитися зі мною в будь-який момент.

Однак підлітковий вік давався в знаки. У підсумку я зберегла теплі стосунки з татом, але мені було важко пробачити йому те, що одного дня він покинув нас з мамою.

Через цю ситуацію з батьками я перестала довіряти чоловікам. Тому на даний час я досі живу з чоловіком, без законного шлюбу, незважаючи на те, що в нас з Андрієм двоє дітей.

Щоразу, коли я чую від друзів чи рідних, чому ми з Андрієм просто не розпишемося, я киваю головою, кажучи, що маю особистий досвід у своїй родині. І з мене досить.

Цікаво те, що я ніколи не говорила про це з батьком. Ми спілкуємось про життя, онуків, і таке інше, але завжди оминаємо тему його нового життя. Я завжди піклувалася про свою маму, ніби хотіла замінити їй чоловіка, який її покинув.

Моя бабуся ніколи не проявляла до нас, своїх онуків, великої любові. Вона завжди в нас бачила лише негатив. “Погано заплела косу! Не такий купила одяг! Не смачний зварила борщ!”

Однак це не заперечило того факту, що одного дня вона розповіла мені сімейну таємницю.

– Я вже не молода і не знаю, чи коли-небуть про це тобі розповість мама. Твій тато дуже хороша людина. Не кидай в нього камінь, бо не знаєш, через що він насправді перейшов. Коли він дізнався, що ти не його рідна дочка, він не перестав тебе любити і зустрічатися з тобою, – тремтячими губами сказала мені бабуся.

В мене не було жодних емоцій. Я просто попросила бабусю розказати все, що вона знає про цю ситуацію. Я хотіла знати всю правду і я була до неї готовою.

Виявляється, це у мами був, окрім “батька”, інший чоловік – мій рідний батько!

Моя мама таємно любила його все життя, і коли мені було десять, вони знову зійшлися.

Це вплинуло на тата й похитнуло шлюб. Оскільки чоловік, про якого йде мова, вдруге зник із маминого життя, вони з татом залишилися разом. Але стосунки вже не були такі, як раніше, і тоді він зробив важливий у житті крок – подав на розлучення. Я зовсім не здивувалася.

Лише тоді я зрозуміла, чому мама не протестувала і навіть не карала тата за іншу жінку.

Мене дивує, що вони мені про це не сказали. Я розумію, що вони не хотіли мене турбувати тим, що у мене є інший тато. Але якби я знала, як все насправді, моя довіра до чоловіків могла б зберегтися.

Той факт, що розлучення відбулося з вини моєї матері, змінило мій погляд на ситуацію. Оскільки мама на даний час погано почувається, вона в клініці, я не хочу турбувати її питаннями про минуле.

Я не буду її винити у всьому. Я сама спробую впоратися з цим і, можливо, в майбутньому, теж перегляну погляд на узаконення шлюбу…

А що б ви зробили на моєму місці? Розповіли б, що знаєте всю правду матері?

Текс підготовлено на основі реальної історії. Фото лише для ілюстрації. Імена змінено.

Передрук категорично заборонено!

У вас є подібний досвід? Довірте нам свою історію!

You cannot copy content of this page