fbpx
життєві історії
Якби я раніше знала, що Данія – це рай на землі, я б раніше сюди вмовила чоловіка переїхати. А тепер я тут з дітьми і мамою, але я готова навіть на розлучення, якщо він не зможе до нас приїхати. Ця країна мене закохала в себе, хоча я і в Україні добре жила. Датські матусі безтурботно залишають своїх малюків у візках просто на вулицях. Нікого не дратують багаті

Якби я раніше знала, що Данія – це рай на землі, я б раніше сюди вмовила чоловіка переїхати. А тепер я тут з дітьми і мамою, але я готова навіть на розлучення, якщо він не зможе до нас приїхати. Ця країна мене закохала в себе,!

Життя в Данії, як виявилося, здатне здивувати і приголомшити навіть того, хто і в Україні добре жив, як, наприклад, я. Ми з чоловіком маємо власний будинок у Вінницькій області, невеличкий бізнес, дві машини.

Я з дітьми і мамою приїхала в Данію чотири місяці тому, ми потрапили в якийсь зовсім новий світ.

Дослідники, як я дізналася, вважають однією з головних причин датського щастя високий рівень довіри та безпеки у суспільстві. Майже 80% данців довіряють оточуючим людям. А, наприклад, у країнах нашого пострадянського простору такий показник дорівнює 20-25%.

Я з захватом спостерігаю за тим, як датські матусі безтурботно залишають своїх малюків у візках просто на тихих вулицях Копенгагена. А самі тим часом сидять із подружками у найближчому кафе або займаються у спортзалі, поки малюк спить на свіжому повітрі.

Довіра зберігається і до держави. Знаючи про низький рівень корупції, люди чесно сплачують величезні податки. А ще тут нікого не дратують багаті люди, адже всі розуміють, що чим більший бізнесмен, тим більше грошей у вигляді податків він платить до державної скарбниці. Прозорість усієї системи робить майбутнє передбачуваним, що додає місцевим впевненості у завтрашньому дні.

У Данії всі поважають одне одного. Причому навіть до дітей ставляться з максимальною повагою. Дитина на рівних розмовляє зі старшими, вільно ділиться своїми роздумами. Тут неможливо побачити, щоб батько кричав на дитину або, тим більше, шльопав її за якісь витівки.

Але є й зворотний бік такої надмірної делікатності на мою думку. Це проблема самотності, яка знайома чи не кожному мешканцю цієї крихітної країни. Тут не прийнято обговорювати інших людей або надто жваво цікавитися особистими справами співрозмовника. Така дружня відвертість, як у нас, тут не вітається, її просто не зрозуміють і не оцінять.

Тут не виливатимуть товаришу чи подрузі душу, розповідаючи про свої проблеми, адже перекладати негатив на іншу людину вважається неприпустимим.

Ось і виходить, що навіть друзі тут обговорюють лише нейтральні речі. У результаті дружні стосунки важко назвати теплими, скоріше вони формальні.

Спостерігаючи життя скандинавів, важко не відзначити їх почуття міри, яке чітко проявляється і в роботі, і у відпочинку.

Вже о 16:00 чи о 17:00 робочий день у Данії закінчено, після чого люди займаються своїми справами.

Вільного часу зазвичай вистачає і для дітей, і для хобі. Данцям вдалося побудувати таку систему, коли робота не забирає весь час і сили. У результаті це дозволяє знаходити у своєму житті місце тим заняттям, які приносять задоволення і багато позитиву та роблять життя приємнішим.

Цілком забезпечені данці не женуться за розкішшю та брендовими штучками. Купити надсучасний смартфон або дорогий одяг тут може багато хто, але мало хто це робить. Також немає нав’язливої ​​ідеї купити авто краще, ніж у сусіда або збудувати більш розкішний будинок.

Не витрачати зайвого, не виділятися, дбати про навколишнє середовище – ці принципи керують майже кожним мешканцем країни. хокрема, нашими господарями, у яких ми орендуємо будиночок.

Данці вміють визнавати проблеми і одразу братися за їх вирішення. Вони не заплющують очі на очевидні речі, не затягують, не відкладають на потім.

Тут суспільство побудовано таким чином, що нікому нічого не доводиться соромитися чи приховувати.

Фіранки на вікна не вішають, розмір зарплат не приховують, захворювання не тримають у секреті. Така відкритість теж допомагає бути трохи більш розслабленим, впевненим та щасливим.

Я от чесно вважаю Данію справжнім раєм на землі, інші мої знайомі, особливо з України, кричать про суттєві мінуси.

І недоліки справді є, адже ця країна вважається однією з найдорожчих для проживання, тут важко знайти доступне житло. Також тут високі податки. Погода теж не тішить тих, хто любить тепло.

Зараз наплив біженців дещо змінює ставлення датчан до приїжджих і до українців у тому числі у гірший бік.

Але, незважаючи на все це, Данія є однією з найбагатших, високорозвинених і щасливих країн. А тому у її мешканців точно є чому повчитися, що я і роблю.

Нам тут все підходить, і я зроблю все, щоб залишитися, щоб мої діти росли в цій країні, розвивалися, досягали своїх цілей.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.