fbpx
Суспільство
Яке свято 2 квітня: що обов’язково потрібно зробити в цей день, а що ні в якому разі не можна робити

У православному церковному календарі це день вшанування пам’яті мучениці Фотини (Світлани) Самарянині, Римської.

Інші назви свята: «День Фотинії», «Фотинія-самарянка», «Світлана», «Колодезниця». У народі 2 квітня був днем ​​вшанування колодязної води. Джерело

Фотина Самаряниня – це жінка з біблійного переказу, яку Ісус попросив дати води попити з колодязя Якова.

Коли вона познайомилася з Христом, то відразу сповістила про прихід Месії, а сама стала пізніше християнкою.

У 66 році вона пoмepлa мученицькою cмepтю, а саме римляни кинули її в колодязь. Тому в народі вірять, що її душа так і залишилася в колодязі. Разом з Фотиною постраждали 2 її сина і 4 сестри.

Також наші предки вірили, що вода з колодязя в цей день має особливою силою, може лікувати різні xвopoби і особливо лиxoманку.

Читайте також: Ось чому я дозволила своєму чоловікові cпaти з іншими жінками

Що не можна робити 2 квітня

Насправді в цей день немає чітких заборон з приводу Дня Фотини. Але не слід шкодити криниць, будь-яким чином псувати воду.

А так як сьогодні ще й шанували льон, то небажано використовувати одяг і інший текстиль з інших матеріалів.

Але не забувайте, що зараз все ще триває Великий піст. А значить є заборони на поведінку – вона повинна бути стриманою, і на їжу.

Сьогодні потрібно вживати пісну їжу без використання масла.

Що обов’язково потрібно зробити

Чому стільки пов’язано з колодязем? Тому що є біблійний переказ про те, що одного разу Ісус зустрів біля криниці Фотину, у якої попросив набрати йому води, щоб напитися.

Також мучениця пoмepла в колодязі і вважається, що там і залишилася її душа. Наші предки вірили, що сьогодні колодязна вода має незвичайну силу, так як вбирає в себе силу весняного повітря і світла.

Сьогодні потрібно обов’язково вмитися водою з криниці, особливо якщо хочете вилікуватися від якогось недyгу. Нею можна кропити приміщення, одяг, тварин, земельну ділянку.

Сама мучениця вважається цілителькою від лихоманки. Просто навесні багато людей хворіли з різних причин, і у цієї лихоманки навіть була своя назва – весенниця. Звичайно ж намагалися молитися святий Фотинії. Якщо жар не спадає, або потрібно швидше одужати, помоліться і ви їй.

Від лихоманки навіть існує спеціальна молитва святій. У деяких місцях для святої навіть служать молебень. Є і ще один спосіб. Молитву (тропар) потрібно написати на папері, загорнути її в шматочок тканини і повісити xвopoму на шию.

Залежно від того, на скільки він тяжко xвopий, носити цю конструкцію потрібно від 3 до 9 днів. Потім тропар спалюють над четверговою свічкою, а попіл з’їдають.

Крім того, сьогодні бажано з матерії використовувати льон. Одягати льняне, постелити лляну білизну на ліжко, використовувати лляні рушники.

Часто такі рушники прикрашені вишивкою і використовуються на весіллях.

facebook