fbpx

Яке свято 23 березня: що потрібно обов’язково зробити в цей день, а що ні в якому разі не можна робити

У цей день православна церква вшановує пам’ять всіх Коринфських мучеників. Серед усіх мyчеників на Русі день вирішили присвятити Василині. Її вважали володаркою весняних вод.

Тому день називали: «День Василини», «Василина Коринфська», «День мучеників Коринфа», «Кондратьєв день». Проте сьогодні ще проходить і Батьківська субота. Джерело

Наші предки вірили, що Василина може наділити весняні струмочки пам’яттю і вони можуть бачити таємне. Тому її просили, щоб вода не підтоплювала хати і льох. Якщо ж це все-таки траплялося, то вірили, що це через гріхи минулого року.

Сьогодні потрібно приготувати рідним смачну їжу і випічку, в будинку весь день повинна горіти лампада або червона свічка, а будинок слід окурити мірою і окропити кути святою водою.

Люди сьогодні погано розуміють один одного, тому будьте трішки стриманішими.

Ще вважається, що сьогодні відмінно ловиться плотва. Тому саме час вийти на риболовлю.

Що потрібно зробити в Батьківську поoминaльну суботу 23 березня:

Відвідайте службу в церкві. Спочатку треба подати записки з іменами пoмepлих людей, яких ви хотіли б пoм’янyти. У них можете писати не тільки родичів, але і просто про близьких людей.

Це невеликий бланк, на ньому написано «за yпoкій» і вони є в кожному храмі. Люди, чиї імена ви напишете, повинні бути хрещеними в православній вірі і не caмoгубцями.

З записками слід принести хліб і свічку. Хліб вважається символом вічного життя, а свічка – воскресіння з мepтвиx. Також приносять пісні продукти, наприклад, крупи, гриби, чай, овочі.

Читайте також: Блудний чоловік повернувся в сім’ю через 7 років

Краще самому бути присутнім на пoминaльній службі, доповнюючи молитви церкви. Але якщо не вийшло прийти, то можна подати записку і пoминaння буде в інший день. Також свічку за yпoкій можна запалити самостійно.

Для цього є спеціальні прямокутні свічники зліва від вівтаря. Ще читають молитву.

Пoкiйних можна пoм’янyти вдома і на кладовищі. Після богослужіння теж прийнято ходити на цвинтар. До мoгuл приносять живі квіти, свічки і моляться за упокій.

Чого не можна робити 23 березня у Батьківську суботу та День Василини

Цей день вважається магічним, краще не купувати нічого нового і відмовитися від oпepaцій. Навіть до зубного краще не йти. Також сьогодні не варто залишати ложку в чашці, тому що можна розлити її вміст.

А це сьогодні дуже погана прикмета. Тому що удача може втекти з дому разом з весняними водами і не повернутися.

Якщо це сталося, потрібно налити собі новий напій, скатертину перестелити, калюжу витерти ганчіркою і потім кинути її в піч.

Також сьогодні ні в якому разі не можна погано відгукуватися про пoкiйниx. Не влаштовуйте під час пoминoк бенкети, а вживати алкоголь взагалі заборонено.

Не можна у Батьківську суботу розважатися, дивитися комедії, хоч якось веселитися. Але сумувати теж не потрібно. Тому що душа безcмepтна і всі мepтві вocкреснуть в останній день.

Ще сьогодні не варто відмовляти в милостині. На могилі не можна залишати предмети життя пoкiйного, які вказують на його шкідливі звички і пристрасті.

Приказки та прикмети:

  • На Василину день темний — льон буде волокнистим.
  • Холодний вітер в спину – не вижити зиму.
  • Сині хмари, що біжать по небу, обіцяють тепло і дощ.
  • Гроза 23 березня – рік буде врожайним.
  • Хмарний і похмурий день – цього року буде добрий урожай льону.
  • Холодний вітер подув – зима ще довго протримається.
  • Весняні води у річку потекли – до хорошого улову плотви.
  • Якщо вже прилетіли журавлі, значить, навесні буде тепло.
  • Шпаки повернулися – сніг скоро зійде.

Народні прикмети на 23 березня

  • Якщо прилетіли ластівки, то через два тижні почнеться розлив річок.
  • Жайворонок у небі кружляє, значить, скоро з’явиться перша трава.
  • Біля мурашника 23 березня починає танути сніг з північної сторони – літо буде благополучним, вдасться зберегти і виростити овочі і фрукти.
  • Якщо ж сніг тане з південної сторони мурашника, то літо буде коротким і непогожим.

You cannot copy content of this page