fbpx
Суспільство
Яке свято 3 серпня: що потрібно обов’язково зробити в цей день, а що ні в якому разі не можна робити

У цей день церквою вшановується святий Онуфрій Печерський і пророк Єзекіїль. Інші назви свята: «Семен», «Онуфрій», «День Онуфрія». Джерело

На Онуфрія ладнають засіки — відведені місця для зерна в коморах. Селянам треба засіки просушити, дошки перевірити, щоб взимку миші не прогризли.

Наші предки назвали Онуфрія Мовчазним. У цей день потрібно було за повір’ями всі роботи проводити в мовчанні. Сказати щось можна тільки в крайньому випадку, наприклад, при пожежі чи нещасному випадку.

Сьогодні варто зайнятися ремонтом та прибиранням господарських приміщень, все провітрити, висушити, викинути гнилі дошки, замінити на нові. При цьому теж треба мовчати.

Якщо порушити заборону, то за повір’ям вас будуть чекати хвороби і неприємності.

Прибрати треба також в шафах, комодах, тумбочках. Вважалося, що ці дні – останні теплі. Тому треба винести зимові речі просушитись, провітритися, особливо хутряні вироби. Саме час випрати теплу ковдру і висушити її.

Також потрібно поміняти ємності для зберігання круп та інших сипучих. Тоді вони завжди будуть повні. А якщо залишити в старій посуді, то вас чекає голод.

Ще сьогодні потрібно зібрати у місцевого джерела до сходу сонця мовчальну воду. Вважається, що вона володіє цілющою силою і може вилікувати від багатьох недуг.

Вже прощалися з літом, починали збирати яблука. З них треба зробити варення, компот, вино або квас. Але в необробленому вигляді їсти не можна, можна буде тільки після Яблучного Спаса, 19 серпня. Вже не можна і купатися. Було повір’я, що в цей день Водяний близько підпливає і затягує людей на дно.

Для дівчат є традиція проводити цей день в мовчанні, а ввечері йти в храм, де треба подумки попросити Бога допомогти зустріти другу половинку. Також треба поставити свічку за своє здоров’я і мовчки вийти. Говорити можна тільки після того, як переступити поріг дому.

Читайте також: «Я не хочу більше заміж – я була там 33 роки» – історія 55-річної жінки

Чого не можна робити 3 серпня

За прикметами, в цей день все треба робити тільки мовчки, говорити заборонено. Тільки в самому крайньому випадку можна щось сказати.

Навіть такі тривалі роботи, як ремонт і прибирання засіків, наші предки проводили в повній тиші. Вважається, що якщо порушити заборону, то на вас будуть чекати неприємності і хвороби.

Також не можна їсти яблука в не переробленому вигляді сьогодні і до самого Яблучного Спаса.

Приказки і прикмети

 • Холодна ніч віщує морозну і ранню зиму.
 • За прикметою, сира осінь буде, якщо 3 серпня піде грозовий дощ.
 • Голосно сорока себе веде, – теплу зиму несе.
 • Жолудів до 3 серпня багато, – прикмета, що вдалий рік попереду.
 • Достаток роси в день Онуфрія Мовчазного обіцяє неврожай льону.
 • Павук 3 серпня не плете павутину, – прикмета, що скоро задощить.
 • Під час зливи ухає сова, – значить, скоро розпогодиться.
 • Світлячків видно, – прикмета до ранньої осені.
 • Сонячні і погожі деньки передбачають дрібні рибки, що граються на поверхні.
 • Похолодає, якщо 3 серпня домашні гуси пробують полетіти.
 • Нapoджені в цей день – відкриті та щирі люди, вони завжди досягають поставленої мети.
facebook