fbpx
Суспільство
Яке свято 31 липня: що потрібно обов’язково зробити в цей день, а чого не можна робити

У церковному календарі цей день присвячується пам’яті мyчeникa Єміліана. Інші назви свята: «Омелян», « Єміліанів день», «Горобині ночі». Джерело

У народі в цей день зазвичай приступали до заготівлі про запас всіляких варень і солінь. Топили бані, парили віники з трав і квітів, змивали страдную втому.

Це саме час для початку консервації. Крім того, що з’являється дуже багато овочів, ягід і фрукті

в, які до того ж стають набагато дешевше ніж в магазинах і на ринках, ще і період жнив офіційно закінчено. Для наших предків це було закінчення важкого часу, адже вся робота проводилася вручну і з допомогою тварин.

Серпи потрібно було скласти на пожатій смузі у вигляді кола. Священик служив молебень і святив трудовий інвентар. Потім потрібно було кожному взяти свій серп, обернути його в мішковину і віднести додому.

Увечері є традиція ходити в лазню. Трудовий піт, втома потрібно змивати, а влітку будь-яка робота важче переноситься.

Паритися треба віниками, які виготовлені з колосків жита. В них додають польові трави і квіти. Це подарує сили, які розтратили за останній час, додасть енергії.

Але в лазню треба ходити обережно, щоб не потривожити Банника. Це банний дух, який якщо прокинеться, то буде дуже шуміти, кидатися гарячим вугіллям, а може і обшпарити окропом.

Читайте також: Не робіть трагедію. Ви прекрасно з дитиною проживете на 4 тисячі

Але любить він за народним повір’ями і сам помитися. Тому для нього на лави кладуть рушник, мило і віники.

Ще є прикмета, що якщо ви посварилися з кимось, то треба разом піти в лазню і побити один одного віниками. Тоді вже ніхто ні на кого не ображатиметься.

Можна ще провести ритуал, щоб пробудити в чоловікові любов. Для цього беруть червоне яблуко, квіти троянди, ложку меду, рожеву атласну стрічку і нового ножа.

Всі компоненти треба розкласти на чорній тканині. На поріг лазні покладіть залізний прут, щоб відбиватися від Банника.

На двері, лавку з ритуальними речами три рази треба нанести хресні знамення, потім перехреститися самому. Ножем треба розрізати яблуко, натирати ним тіло, на обличчя нанести мед, посипати пелюстками троянд і проговорити слова:

«Моє тіло, як яблучко наливне, тебе до себе закликає, трояндами пахне. Мої вуста медові, тебе до себе кличуть, очі чорноброві до себе тягнуть. Ти до мене прийди, любов’ю своєї винагороди. Амінь»

Потім змийте все з себе, загорніть в тканину залишки яблука, ніж і пелюстки троянд, перев’яжіть стрічкою і покладіть в кутку лазні зі словами:

«Банник, поможи, любов до мене приверни».

Можна одягати і йти. Але більше в лазню ходити не можна, тільки на наступний день можна забрати пакунок і спалити його в печі.

Чого не можна робити 31 липня

В цей день наші предки дуже часто відмивалися в лазнях, тому практично весь день проходив в лазні.

Робили це після довгого часу жнив, змиваючи піт роботи влітку.

Але є одна важлива заборона. Сьогодні не можна входити в баню з натільним хрестом. Тому що Банник – дух лазні – може прогніватися і задушити.

facebook