fbpx

Які нові країни йдуть назустріч українцям: подорожувати стало простіше

Японія спрощує візові вимоги, а ОАЕ вводить безвіз з Україною.

З початку майбутнього року українцям стане простіше зробити поїздку в Японію. Так, ця країна спрощує вимоги для короткострокового перебування громадян України на своїй території.

Раніше в скарбничку української безвіза додалася ще одна країна – Об’єднані Арабські Емірати. У перспективі візи може скасувати і Канада.

Японія спрощує візові вимоги

Рішення про спрощення візових вимог для короткострокового перебування громадян України в Японії було приурочено до візиту міністра закордонних справ Японії Кадзуюкі Накане до Києва 9 листопада, а також для участі в події в рамках Року Японії в Україні.

Воно вступить в силу з 1 січня 2018 року. Зокрема, буде розширено коло заявників, які мають право на багаторазові візи для короткострокового перебування з діловими цілями, культурних і наукових діячів.

Читайте також: ОСІННІЙ ПРИЗОВ: КОГО ЗАБЕРУТЬ В АРМІЮ І ЯК ПОКАРАЮТЬ ТИХ, ХТО ХОВАЄТЬСЯ ВІД ВОЄНКОМІВ

Збільшено буде і термін дії віз з трьох до п’яти років максимум. На додаток будуть введені багаторазові візи (з терміном дії три роки і максимальним терміном перебування 30 днів) для короткострокового перебування з різними цілями, в тому числі туризму.

Також в разі самостійної оплати поїздки заявнику не потрібно буде надавати документи від гаранта.

ОАЕ і Катар скасували візи для України

Про те, що Аравійський півострів стає доступнішим для українців, повідомив президент України Петро Порошенко, який нещодавно побував у с візитом ОАЕ і Саудівську Аравію. За словами гаранта, цей безвіз вступить в силу вже в грудні.

“У мене є приємна новина для українців, які збираються відвідати ОАЕ. Підписано документ про скасування віз для українців. Тільки в минулому році Емірати відвідали 112 тисяч українців. Уже в грудні, після обміну нотами між нашими країнами, ця угода набуде чинності”, – повідомив Порошенко.

Віза в ОАЕ була однією з найбільш дорогих – за її оформлення в українців просили від 80 доларів (2160 грн) до 120 доларів (3240 грн). Крім того, глава української держави заявив, що досягнута домовленість з королем Саудівської Аравії про зниження плати за візи в цю країну.

Раніше спростив візовий режим з Україною, як і ще з 79 країнами, Катар. Втім, сталося це на тлі кризи в країнах Перської затоки. Тепер громадянам 80 країн буде достатньо пред’явити дійсний паспорт після прибуття, щоб отримати дозвіл на в’їзд в країну.

При цьому громадяни 33 країн мають право перебувати на території Катару без візи протягом 90 днів, громадяни 10 країн – протягом 180 днів, громадяни ще 47 країн – протягом 30 днів.

90-денний безвізове перебування стосується громадян Німеччини, Франції, Туреччини та більшості країн ЄС. Протягом 30 днів перебувати в Катарі зможуть громадяни України, Росії, Молдови, Австралії, Японії та інших країн.

На черзі Канада?

Нещодавно міністр імміграції Канади Ахмед Хусен заявив, що Канада активно працює над тим, щоб скасувати візовий режим з Україною. Українська влада, в свою чергу, теж заявили про таку роботу.

Втім, для того, щоб безвіз з Канадою став реальністю, Україна повинна виконати кілька умов. Серед них – контроль кордонів і співпраця з міграційних питань.

“Рішення про візову політику приймаються на основі цілісної оцінки ризиків та переваг. Ми прийшли до висновку, що Україна, як і будь-яка інша країна, повинна видавати безпечні документи для подорожі.

Ефективно контролювати кордони і добре співпрацювати з міжнародним співтовариством щодо міграційних та питань безпеки”, – зазначив Хусен.

Відзначимо, що ще у вересні віце-прем’єр Іванна Климпуш-Цинцадзе говорила, що Канада не готова до діалогу про введення безвізового режиму з Україною. Тоді ж посол України в Канаді Андрій Шевченко повідомив, що через міграційних ризиків збільшилася кількість відмов у візах для українців.

“Якщо в минулому році кількість відмов зменшилася до 24%, то тільки в I кварталі 2017 року їх були вже 34%”, – зазначив він.

На думку політолога Володимира Фесенка, безвіз з Канадою – реальна перспектива, хоча і не близька. Експерт вважає, що однією з умов може стати угода про реадмісію – повернення нелегальних мігрантів.

Читайте також: НЕВІДОМА РЕЧОВИНА СТАЛА ПРИЧИНОЮ CМEPТI ТРЬОХ ЛЮДЕЙ

“Хоча це історично емігрантська країна, але зараз там гостро стоїть питання нелегальної імміграції, тому, при всій симпатії до нас, Канада страхується. До того ж потрібно врахувати, що Україна – воююча країна”, – сказав він.

Нагадаємо, з 11 червня українці, які є власниками біометричних паспортів, можуть вільно перетинати кордон і відвідувати практично будь-яку країну Європейського союзу.

А також Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію, які не є членами ЄС, але підписали Шенгенську угоду. За даними Держприкордонслужби України, за чотири місяці дії безвіза ним скористалися майже 295 000 українців.

Джерело.

You cannot copy content of this page