fbpx

Яку їжу не можна розігрівати повторно

Звичайно ж, хто з нас не розігрівав зранку залишки вечері, щоб перекусити на швидку руку? У вічному поспіху ми кидаємо на сковорідку все, що залишилося від “колишньої розкоші”, мало піклуючись про те, як це вплине на наше травлення.

Головне тут – швидко перекусити і бігти на роботу.

Приготувати щось у великій кількості і потім їсти це тиждень, розігріваючи невеликими порціями – теж цілком в дусі українців. Але не варто так легковажно ставитися до розігрівання їжі. Деякі продукти краще не залишати на потім.

Тому такий простий і зручний список з продуктів, які не можна повторно розігрівати, допоможе вам вберегти своє здоров’я і зберегти його на довгі роки.

  • Картопля

Як не сумно, картопля повністю втрачає свою харчову цінність при розігріві. Більш того, страви з цього продукту не можна залишати надовго навіть при кімнатній температурі – в них утворюються речовини, що викликають нудоту і харчове отруєння.

Читайте також: ЯБЛУЧНИЙ СПАС 2018: НАЙПОПУЛЯРНІШІ ВОРОЖІННЯ ДО СВЯТА

  • Рис

При неправильному зберіганні рис небезпечний навіть в сирому вигляді – в ньому містяться бактерії, які можуть вижити навіть після приготування.

Коли приготований рис залишається при кімнатній температурі, ці бактерії розмножуються, а при підвищеній температурі можуть викликати гострий напад отруєння.

  • Гриби

Гриби самі по собі – досить своєрідна їжа. Вони майже повністю складаються з білка, але цей білок відрізняється від тварини.

Будь-які страви з грибами повинні бути з’їджені безпосередньо після приготування, оскільки при розігріві вони стають небезпечними для шлунка. Білки в них перетворюються в речовини, які можуть викликати отруєння.

  • Яйця

Такий звичний сніданок, як яєчня або омлет, ні в якому разі не можна готувати з вечора. Мало того, що вчорашня яєчня – це несмачно, так вона ще й небезпечна.

Токсини, що утворюються в яєчному білку після того, як їх засунули в мікрохвильовку, можуть бути причиною xвopoбливих відчуттів в шлунку і порушення роботи кишечника.

Курка

Курка, як і гриби, багата унікальними білками, на які повторний підігрів впливає негативно, оскільки може викликати проблеми з травленням.

Щоб правильно розігріти вже готову курку, можна зробити це при низькій температурі протягом більш тривалого часу, тобто протушкувати її. Однак все ж кращий спосіб з’їсти грудку курчати – просто додати її в салат або зробити з неї бутерброд.

  • Олії

Нерафіновані олії мають дуже низьку температуру диміння. Коли їх розігрівають, вони стають згірклими, до того ж можуть містити канцерогени. Тому потрібно взагалі уникати такі масла для приготування гарячих страв або випічки.

Джерело.

You cannot copy content of this page