fbpx

З колишнім чоловіком ми розійшлися спокійно і залишилися в добрих стосунках, тому він підіграв мені для усиновлення. А бабусю Галю після лікарні ми відправили в будинок для людей похилого віку, там їй набагато комфортніше, ніж в старому будинку, її годують і медичну допомогу надають. Ми з дітьми відвідуємо її кожні вихідні

– Тьотю, дайте хлібчика…

З такими словами хлопчик років семи звернувся до мене, коли я снідала в одному вуличному кафе. На око відразу було зрозуміло, що він з неблагополучних. Я ніколи не подавала жебракам, але тут дитина, та ще не грошей, а всього лише хліба просить…

– А може млинці тобі замовити? Будеш?

Хлопчисько закивав з посмішкою, але потім зніяковів:

– А можна я один з собою заберу? У мене вдома сестричка, вона теж їсти хоче…

– Звичайно, можна.

Я замовила велику порцію млинців, йогурт і какао. Хлопчик накинувся на їжу, а поки він їв, я стала розпитувати його.

– А де ж ваші батьки? З ким ви живете?

– Ми живемо з прабабусею, вона старенька, і пенсія у неї маленька, тому я і ходжу їжу добувати… Я не знаю нашого татка, а мамка пропала майже відразу після того, як Міланка народилася. Баба Галя мені не розповідає, куди вона поділася, я питав.

– А ти в школу то ходиш?

– Ні ще, на майбутній рік піду, якщо баба Галя свідоцтво моє знайде, вона забула, де воно. Міланці ось більше пощастило, у неї взагалі цього папірця немає, мамка її вдома народжувала, у ванній, я бачив в щілинку і чув.

У мене волосся стало дибки на голові від розповідей Макара, так звали хлопчика. Він майже доїв вже все, і я запропонувала:

– Можна, я проведу тебе додому, мені хочеться з Міланкою познайомитися?

– Ходімо. Ось цей млинець я їй візьму.

Макар загорнув млинець в серветку, і ми пішли. По дорозі ми зайшли в магазин і купили ще різної їжі. Йти було недалеко, зовсім скоро ми дійшли до якогось напіврозваленого барака. Я навіть уявити не могла, що в таких будинках живуть люди…

Прабабуся Галя лежала на ліжку і кректала, було видно, що вона погано себе почуває. Дворічна Міланка сиділа у неї в ногах і гралася якимись ганчірочками, інших іграшок в кімнаті я не помітила. В цьому будинку було брудно, бідно і сумно. Я спробувала заговорити зі старенькою:

– Бабуся Галю! Як ви себе почуваєте?

– Погано, дочко. Мені б лікаря… Посидиш з онуками?

– Посиджу, бабусю, а вам зараз швидку викличу.

Швидка забрала бабусю Галю в стаціонар, а я забрала дітей до себе додому. Треба було щось вирішувати з ними…

Я, звичайно, не планувала нікого всиновлювати, але віддавати цих дітей в дитячий будинок мені якось не хотілося. Тим більше моя дочка Настуня, якій було чотирнадцять, вже вжилася в роль старшої сестри і з задоволенням займалася з Міланкою і командувала Макаром. Але хто мені дасть опіку без чоловіка? До речі, а я ж не розлучена офіційно поки що…

З колишнім чоловіком ми розійшлися спокійно і залишилися в добрих стосунках, тому він підіграв мені для усиновлення.

А бабусю Галю після лікарні ми відправили в будинок для людей похилого віку, там їй набагато комфортніше, ніж в старому будинку, її годують і медичну допомогу надають. Ми з дітьми відвідуємо її кожні вихідні.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pexels.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page