Мені завжди хотілося мати повноцінну родину – чоловіка і дітей. Я багато мріяла про те, як ми разом будемо щасливі і будемо радіти за кожне щонайменше досягнення наших спільних дітей і свої власні досягнення.
Адже це так дивовижно, коли ти не сома: з одного боку – опора і плече чоловіка, а з іншого – наші творіння-дітки, що приносять з кожним днем все більше і більше задоволення. Діти щасливі, коли щасливі батьки, і це не секрет!
Я росла без батька, і відсутність в моєму дитинстві сильного чоловіка позначилося на моєму майбутньому світогляді, на сприйнятті життя. І я понад усе хотіла повну сім’ю, щоб у моїх діток був люблячий тато.
Нарешті у нас з чоловіком з’явилося власне житло, після довгих поневірянь з маленькою дочкою по знімних квартирах і спільного проживання з моїми мамою і вітчимом в двокімнатній квартирі. Здавалося б, живи-радій, працюй, твори, люби!
Ми вирішили народити другу дитину, і задумали, що це неодмінно повинен бути хлопчик, ну а там, як Бог дасть. І у нас вийшло, і вийшло саме як, що обом хотілося. Коли дізналися, що буде син, щастю моєму не було меж, чоловік, здавалося, теж був несамовито радий.
Але коли я чекала синочка, у чоловіка не стало тата, і з того моменту від дуже змінився: перестав приїжджати додому, пояснюючи це своєю завантаженістю на роботі, перестав дзвонити, цікавитися нами з дочкою і майбутнім малюком, життям, допомагати матеріально.
Сказати, що мені було важко – нічого не сказати. Все протікало добре, але в якийсь момент все пішло під укіс: постійні мої сльози, недосип і нервозність позначилися на появі дитини.
В лікарні ми з сином провели набагато більше часу, ніж треба, коли все добре, аж три місяці.
З Максимом ми весь цей час спілкувалися по телефону, він все обіцяв приїхати і розповідав казки про те, що все скоро налагодиться. У пологовому я почала розуміти, що він більше ніколи не прийде! Що я сама з двома дітками. А жити якось треба. Двох дітей треба прогодувати, одягнути, взути і багато чого ще. Я в розпачі усвідомила, що залишилася сама, далеко від своїх близьких.
На щастя, до мене переїхала подруга, і ми разом почали облаштовувати наш новий побут, шукати їй роботу, щоб вона змогла нас прогодувати. Я встигла оформити всі належні мені допомоги.
У певний момент я зрозуміла, що ми не впораємося: подруга на пенсії за станом здоров’я, на роботу її не беруть, я сиджу вдома, а прожити на її пенсію і мої допомоги не можливо з такими цінами. Тут довелося забити на сполох, і що я хочу сказати – всі відгукнулися, навіть ті, від кого не очікувала. Дякую Господи, навколовиявилося так багато добрих і небайдужих людей, що навіть спочатку не вірилося!
Мені перераховували гроші, привозили продукти, одяг малюкові і для старшої, іграшки, коляски – тобто, все, що було потрібно для життя. Причому я нічого не просила, я просто озвучила, ковтаючи сльози, свою проблему, і вона стала вирішуватися швидко, навіть, скажу я вам, негайно!
Як за помахом чарівної палички, все необхідне стало само собою з’являтися. В результаті і подруга благополучно влаштувалася на підробіток у однієї моєї знайомої, а зараз вже почала працювати в іншому місці на постійній основі. Моєму синові зараз рік, доньці 12 років. Я поки що сиджу вдома, але планую у найближчий час виходити в світ, пора починати заробляти, пора і честь знати. Подруга буде сидіти з дітьми, а я – тільки вперед!
Що я хочу сказати всім, хто залився сам з дитиною або дітьми – життя триває, і виходу немає тільки з того світу. Подивіться на свою дитину, обійміть її, поцілуйте, відчуйте всю свою безмежну любов до маленької людини, яку носили під серцем 9 місяців – Ви і Ваша дитина вже сім’я, ви не самотня! Відкиньте образи і страхи, тверезо озирніться і проаналізуйте ситуацію, що склалася, і починайте діяти! Одяг, взуття та інші матеріальні цінності можна знайти без проблем на багатьох загальнодоступних ресурсах в інтернеті.
Підгузки зовсім не обов’язково купувати брендові, є маса розкручених марок, якими цілком можна користуватися. Економити доведеться навчитися, але пам’ятайте, це все тимчасово, діти швидко ростуть, не встигнете озирнутися – і садочок, а, значить можна виходити на роботу. Якщо у вас руки ростуть з правильного місця, можна почати маленький бізнес! Моя сестра, наприклад, робила заколочки дівчаткам і продавала в інтернеті, і відкрила в собі дар виготовляти шикарні тортики на замовлення, працюючи при цьому на постійній роботі.
Можна шити, в’язати, пекти, та все, на що здатні – фантазії немає меж. Вмієте гарно писати – пишіть статті та публікуйте, вмієте продавати – працюйте дистанційно з дому. Головне – бажання, а сили вам дадуть згори.
Поки сиджу вдома, багато думала, чим я можу бути корисна для цього світу? І вирішила створити сторінку у Фейсбуці, в якій зберуться однодумці і друзі, готові допомогти матерям, які залишилися з дитиною або дітьми без чоловіка. Як допомагати, запитаєте ви? Та просто: одягом, іграшками, всім, чим можливо, чому б ні? Скільки ми іноді вивозимо на дачу непотрібного або викидаємо, але, можливо, комусь це може стати в нагоді. Разом легше!
Як би не було важко, все з часом проходить, погане забувається, з’являються нові цілі та інтереси, нові люди входять в наше життя і змінюють його, тому не варто сумувати і сумувати за тим, що вже закінчилося.
Перегорнули сторінку – і почали з чистого аркуша, де на цій новій сторінці Ви і Ваші діти, а решту допишіть, доповніть і прикрасьте на свій смак. Любіть себе, любіть дітей, любіть оточуючих і будьте щасливі!
Автор: Ганна
Передрук без гіперпосилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook і залишайте свої коментарі!
Недавні записи
- Я не хочу старіти сама! Ніколи не думала, що перестану радіти своїм дням народженням! Але зараз мій 70-річний ювілей, який я зустріну 10 грудня, мене не радує. Я почуваюся зовсім самотньою при живому синові, а все через те, що я не порозумілася з невісткою, не стала їсти ту її дієтичну нісенітницю. Та зараз би я вже згідна. У будинку немає ні м’яса, ні курки. Тільки риба, яйця та сир, іноді навіть не справжній. Принесла їм цукерки ще на минуле Різдво: карамель, желе, нуга, вафлі, шоколад. Так невістка їх викинула
- Майже рік нема мого захисника, а зі мною і сином живе мама чоловіка. Я сама її покликала минулої зими, щоб їй не було так самотньо і сумно. Я думала, разом нам буде легше. Але я більше так не можу, дуже хочу знову відселити свекруху, та Віра Василівна в свою квартиру переселенців пустила. Вона щовечора співає Макарчику ту саму колискову і називає його Микитою, готує щодня тільки те, що любив малим і вже дорослим Микита. На стіл, коли ми сідаємо їсти, ставить для Микити тарілку і кладе прибори
- На вихідних в невістки був день народження. Я купила гарну подарункову торбинку, поклала туди шкарпетки, шампунь і цукерків до повної, трюфеля, ті, які невістка полюбляє. Прийшовши до дітей, я привітала їх гарними побажаннями і вручила подаруночок. Та від відповіді невістки я ледь не почервоніла. “Тут, лише торбинка красива, а вміст, так собі”. За столом я себе почувала незручно, довго не сиділа, сказала, що звикла швидко лягати спати. А сьогодні, як плівку перемотую в голові ці слова
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну