fbpx

Закинуло нас аж в Норвегію. Що можу сказаи – хочеться втекти, але будинок дома зруйнований вщент. Як побудуватися? Де заробити? А тутешні дива й плюси все ж таки вагомі. Високий рівень зарплат не може не тішити

Закинуло нас аж в Норвегію. Що можу сказаи – хочеться втекти, але будинок дома зруйнований вщент. Як побудуватися? Де заробити? А тутешні дива й плюси все ж таки вагомі.

Найперше, тут прекрасна екологія та мальовнича природа.

Норвегія входить до найбільших експортерів нафти і газу. Але водночас славиться чистотою води та повітря.

Влада країни дуже серйозно ставиться до екології. Найкрасивіша природа приваблює мільйони туристів, а мешканці ретельно стежать за відсутністю сміття.

Високий рівень зарплат не може не тішити, хоч ми поки їх і не отримуємо.

Середня заробітна плата без вирахування податків у Норвегії становить близько 5000 євро на місяць. Це трохи менше, ніж у Данії та Швейцарії. Але більше, ніж у Франції, чи в Італії.

Сім’я з двома працюючими без проблем може купити будинок, машину та виростити двох дітей. Умови праці також відмінні. Тривалість робочого дня сім із половиною годин. Понаднормові оплачуються за особливим тарифом. А законна відпустка надається на 5 тижнів. При цьому роботодавець не має права відмовити тим, хто хоче взяти її у літні місяці.

Соціальна підтримка в Норвегії дуже чуттєва й відчутна.

У північному королівстві мешкає близько 5 мільйонів людей. Тут немає бідних і практично немає безробіття.

Вища освіта та якісна медицина практично безкоштовні, а ефективна система соціального забезпечення дозволяє із впевненістю дивитися у завтрашній день.

Безпека – ще один плюс. У Норвегії дуже низький рівень злочинності. Тут майже не крадуть, немає корупції та вражаюча тривалість життя – 80-83 роки.

А от дорожнеча – вагомий мінус. Життя в Осло приблизно в 2,5-3 рази дорожче, ніж у Києві. Овочі та фрукти дорожчі у 3-5 разів. А міцні напої взагалі продаються лише у спеціальних магазинах по 70-100 євро за пляшку.

Дивно, але оренда житла та комунальні послуги в Норвегії не набагато дорожча за наші. Можливо, тому норвежці не так сильно економлять, як німці та французи. Не закривають кран, коли чистять зуби і не вимикають світло, виходячи з кімнати.

Тут високі податки. Справа в тому, що соціальні пільги норвежців оплачуються з допомогою високих податків. На них йде щонайменше третина зарплати. І чим більша сума доходу, тим вища податкова ставка.

А чого ж мені хочеться втекти. запитаєте? Дуже сумую за Україною, рідними. Плюс особисто для мене тут гнітючий клімат. Майже півроку в Норвегії немає сонця. А у населених пунктах на півночі взимку може бути дуже холодно.

Значну частину часу люди проводять у закритих приміщеннях, це зовсім не наше.

Ще тут аж занадто спокійно. Кільність населення країни невелика. А менталітет людей суттєво відрізняється від нашого.

Тому тим, хто звик до бурхливого міського життя, Норвегія здасться сонною та нудною. Люди тут консервативні і закриті з тими, кого мало знають. Розмови з місцевими зазвичай зводяться до обговорення погоди. А помітних подій відбувається набагато менше, ніж в Україні, у Львові чи Києві.

Так, життя в Норвегії гарантує тверду впевненість у завтрашньому дні. Однак мені не легко звикнути до нового способу життя. А без гарної роботи сплатити дорогі продукти та житло поки що дуже складно.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page