fbpx

Залишати ополоник у каструлі – дуже погана ідея: господинькам на замітку!

Чи то для перемішування страв, чи то для подачі страв із соусом, ополоник є одним із незамінних приладів на кухні. Однак після приготування страви багато людей залишають його в каструлі або супниці. Але чим ця дія може бути небезпечною? Це те, що ми збираємося відкрити в цій статті.

Ополоник – це кухонне приладдя, яке ми використовуємо щодня для приготування всіляких страв. Однак тримати його в каструлі може бути поганою ідеєю.

Такий сценарій трапляється дуже часто: ми готуємо їжу, сідаємо їсти і після важкого робочого дня відволікаємося на новини чи фільм, забуваючи прибрати залишки їжі. І лише через кілька годин, ставлячи тарілки та столові прилади в посудомийну машину, ви розумієте, що каструля все ще там, без кришки та з ополоником усередині.

Їжа може запліснявіти, якщо ви поставите каструлю в холодильник разом із ковшем усередині.

Зберігати їжу в холодильнику без належного покриття – погана ідея. Щойно сухе повітря холодильника стикається з їжею, поглинає вологу, що спричиняє втрату смаку.

Їжа охолоджується швидше, якщо залишити в ній ополоник.

Якщо залишити ополоник у каструлі, ваша страва буде холодною, коли ви її подасте. Тому її потрібно буде повторно розігрівати, що не рекомендується. Дійсно, після приготування їжа повинна бути охолоджена протягом максимум 2 годин, щоб зменшити розвиток і розмноження бактерій.

Накривати каструлю з ковшем всередині – це запрошення для бактерій.

Повітря, що циркулює у вашому холодильнику, містить багато частинок. У деяких випадках він може навіть передавати бактерії з однієї їжі на іншу. Таким чином, якщо ви покладете в нього їжу без кришки, вона може стати ціллю перехресного зараження.

Тим не менш, коли страва більше не випускає пару, це означає, що вона досягла температури, при якій її слід зберігати в холодильнику. Залишення ополоника в каструлі або каструлі з їжею робить його більш вразливим для мікроорганізмів. Дійсно, бактерії розмножуються дуже швидко, від 4,4 градусів за Цельсієм до 60 градусів за Цельсієм.

Крім того, не рекомендується класти в холодильник гарячу їжу. Йому доведеться виділяти більше енергії для його охолодження, що значно збільшить енергоспоживання пристрою. Тому ви повинні переконатися, що їжа охолола заздалегідь, перш ніж поставити її в холодильник.

Як прискорити охолодження їжі?

Оскільки гарячі страви недоцільно ставити в холодильник, ось кілька дієвих порад, як прискорити їх охолодження.

Помістіть харчові залишки в маленькі контейнери.

Якщо у вас залишилася невелика кількість їжі, помістіть її в герметичну ємність, не закриваючи, щоб скинути тепло.
Поставте ємність на баню з крижаною водою. Просто наповніть раковину або будь-яку більшу ємність водою і кубиками льоду.

Крім того, не забувайте зберігати продукти в герметичних контейнерах із нержавіючої сталі або скла, щоб запобігти поширенню запахів усередині холодильника.

Щоб захистити вашу їжу та запобігти її впливу мікроорганізмів, краще засвоїти правильні рефлекси, переконавшись у правильному зберіганні їжі.

Будьте здорові та щасливі!

Фото ілюстративне

You cannot copy content of this page