Звуть мене Ольга. Я – людина у візку. Але в мене був хороший чоловік Павло, царство небесне. Є чудові діти, двоє. І є мама. Мені 47 років. Дуже тяжко на душі. Моя мама з дитинства говорила, що я їй зіпсувала життя. За її словами, якби не я, вона б після розлучення з моїм батьком могла б вдало вийшла заміж. Я забрала її здоров’я, вона виростила моїх дітей, я погана господиня
Мама дійсно хороша господиня, не заперечую. Багато чим, що я вмію, я зобов’язана мамі. Правда, на мамину думку, всього того, що я маю в житті, не заслуговую.
Я у візку з 32 років, не працюю. Чоловік заробляв добре, поки був живий, нам на все вистачало. А потім його не стало. І так, мама завжди була поруч, але іноді я думаю, що якби вона жила подалі, я би була набагато щасливішою людиною.
У якийсь момент, діти ще тоді не були дорослі, мама дорікнула мені, мовляв, я без Паші ніхто і не що, що можу дати своїм дітям у такому стані. Наче я в тому винувата.
Я в’язала одяг на продаж, донечка продавала їх через інтернет, і моє захоплення навіть давало непоганий дохід. Ці гроші були дуже дорогі і потрібні, я робила те, що було мені під силу. Мама ж повноцінно працювала, отримувала вже тоді хорошу пенсію держслужбовця, тому заробляла більше за мене.
Звичайно, вона мені допомагала і матеріально, і за дітьми подивитися, коли я по лікарнях лежала. І ось тепер, в результаті, я – погана мати, вона моїх дітей виростила, часто говорила
І ось тепер мама теж не здорова. Коли вона вкотре потрапила до лікарні, мій зять вирішив забрати бабусю до нас, щоб вона сама не жила. Мама провела у нас пів року, поки їй не стало краше і вона повернулася до себе в квартиру.
За час, який вона жила у нас, я дізналася стільки про себе нового. Вона намагалася пересварити дітей, мене з чоловіком. Ми не могли їй догодити ні в чому.
Я не так варю їй вівсянку, я не так її поцілувала на ніч, я не так запитала її про самопочуття. Образи сипалися, як з рогу достатку, на всю мою родину. В результаті. мама поїхала до себе і живе там, ми не спілкуємося, хоча ми – найрідніші, здавалося би, люди.
А ось ще момент: мама свого часу здала свою маму в інтернат – спокійну, добру бабусю. Для мене загадка досі, як вони з сестрою це зробили, адже бабуся не була самотня.
Більше того, мама і мене туди ж хотіла, моїй дочці кілька років тому пропонувала це провернути. Мабуть, у мами до цього часу в тому закладі збереглися старі зв’язки й знайомства.
Багато можна згадувати і писати. Але я маму все одно люблю і розумію, час іде дуже швидко, я сама бабуся і дуже люблю своїх онуків, а от прабабуся двох, синових, навіть і не бачила, бо син аж на Закарпатті живе, а ми на Полтавщині.
Ось такі в мене взаємини з мамою, і мені від цього сумно. Тяжко спілкуватися, важко не спілкуватися. До того ж, завдяки маминим старанням, тепер наші сусіди і родичі знають про мене тільки погане. Чи варто їм щось розповісти про маму, пояснити повну картину? Чи навіть не пробувати? І чи можна якось змінити маму хоч на старість?
Всім добра, переможного миру й щастя!
Запрошуємо вас підписатися на “Наш канал на Youtube”
Фото – авторське.
Передрук без посилання на ibilingua.com заборонено.
Недавні записи
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну
- “Щоб їм добре було! Цим сходам!” – поскаржився якось Антон, прийшовши додому. Він був весь червоний і задиханий. А я знаю, що перед будинком у нас всього шість сходинок – шість, не двадцять і навіть не десять. – Любий мій, а скільки ти насправді важиш?, – прямо запитала я Антона. – Ну, знаєш, я вже давно не хлопчина…” – відповів він, прямуючи до ванни, а після до холодильника. Я дивилася на нього, як він плив у просторі, і мені здалося, що він якось округлився. Рад не рад Антон став на ваги
- Недавно свекруха зателефонувала, щоб до Миколая я її пофарбувала, бо вона йде на якийсь ювілей. – Як не можеш? То таке виходить, ніби ти рідній матері відмовила. Це ж твоя робота. – Так, робота, за яку я повинна отримувати гроші. А від вас і батончика за 15 гривень не отримаєш!, – не стрималася я вперше в житті. Після цього десь два дні зі мною свекруха не розмовляла, а недавно спитала, може я буду мати час дома, щоб її в порядок привести. І ви знаєте, в голові пролетіла така думка, щось та й з тим волоссям “зробити”
- До Люди я поїхала на перший поклик, бо обстановка дома зі свекрухою загострювалася. І власне, Валерій, чоловік моєї сестри, перевернув моє уявлення про сім’ю з ніг на голову. З самого ранечку він прокинувся, привів себе в порядок, приготував нам всім сніданок, кавусю і до кавусі. Після ми мило гуляли по місту. Я була під враженням. Але дома мене чекав “сюрприз”. По-перше, Олег нас навіть не зустрів. Їхали ми маршруткою, бо бензин дорогий. Але і це ще пів біди