fbpx
Суспільство
10 звичок для свідомої провокації й щасливого життя

Прості дії, які допоможуть відчувати себе краще в усіх сенсах.

1. Вставайте тоді, коли запланували

Якщо ви поставили будильник на 6:30, вставайте з ліжка відразу після того, як він продзвенить. Чому це так важливо? Тому що це перша обіцянка, яке ви повинні стримати в цей день.

Минулої ночі ви поставили будильник на цей час тому, що сподівалися на себе. Починати день з розбитою надії – те ж саме, що встати не з тієї ноги. Тримайте обіцянку. В крайньому випадку ви зможете поспати днем.

2. Чітко організуйте свій ранковий розпорядок

Звичні дії вранці допоможуть вам швидше прийти в себе і включитися в роботу. Душ. Чистка зубів. Зачіска. І, що більш важливо, вибір одягу, що підходить до нагоди.

Пам’ятайте, що одяг створює певний настрій.

Ваша ранкова рутина – це дії, які задають настрій на весь день. І від того, як ви причісується, п’єте каву і одягаєтеся, в якійсь мірі залежить те, як пройде цей день.

3. Медитуйте

Це найкраще, що можна зробити вранці після душу, коли ви вже більш-менш прокинулися. Знайдіть 5-10 хвилин, щоб посидіти в тиші.

Просто прислухайтеся до себе. Це допоможе вам зрозуміти, як ви починаєте свій день: ви розчаровані, щось гнітить вас, або, навпаки, відбувається щось прекрасне і чудове?

Приділивши 5 хвилин медитації, ви зрозумієте, як почуваєтеся зараз і як треба вибудувати день, щоб провести його найбільш ефективно. Це дуже важливо.

Читайте також: ЯК ЗРОБИТИ ВИНО З ЧЕРВОНОЇ, ЧОРНОЇ АБО БІЛОЇ СМОРОДИНИ В ДОМАШНІХ УМОВАХ

4. Харчуйтеся регулярно

Їжте в один і той же час, причому бажано їжу, яку ви приготували заздалегідь. Це допоможе вам не пропускати обіди і не забувати про їжу протягом дня.

Постарайтеся створити звичку. Чим частіше ви будете їсти заздалегідь приготовлену здорову їжу, тим імовірніше зможете зберегти здоров’я – навіть з самим напруженим графіком.

5. Проводьте маленькі перерви з користю

Протягом дня у вас з’являються короткі проміжки вільного часу. Ми звикли витрачати цей час на перевірку соціальних мереж, перегляд відео на YouTube та інші непотрібні справи.

Об’єднайте всі подібні програми на смартфоні в одну категорію і назвіть її «Витрачання моєму житті».

Замість них помістіть на головну сторінку корисні додатки – для вивчення іноземних мов, читання книг і так далі.

Використовуючи маленькі перерви для корисних справ і відмовляючись від бездумного споживання інформації, ви формуєте звичку до навчання.

6. Пам’ятайте: вільний час – це вільний час

Ця рада для трудоголіків і підприємців, які забувають, що «вільний час» не означає «робота над новими проектами». Це час, який не потрібно витрачати на роботу.

Піти прогулятися в парк, зустрітися зі старим другом за чашкою кави, пограти в настільну гру з друзями або родиною, зателефонувати бабусі, подивитися цікавий фільм, не перериваючись на половині тому, що відчуваєте себе непродуктивним.

Звичка сприймати вільний від роботи час як невід’ємну частину щоденного графіка допоможе вам перезавантажити мозок і повернутися до роботи освіжені і повним ентузіазму.

7. Контролюйте свої фінанси

Фінанси породжують багато стресу і занепокоєння. Але це не гроші викликають стрес, а хаос у фінансових справах і нерозуміння, як ними управляти.

Навчіться працювати з грошима так, щоб стати господарем становища.

Якщо ви не збираєтеся піти в глуху тайгу і добувати їжу полюванням і збиранням, гроші – частина вашого життя до кінця ваших днів. Притому важлива її частина.

Тому присвятіть час того, щоб отримати базові знання про податки, інвестуванні, накопичення і кредитах. І раз на тиждень, два тижні або місяць аналізуйте свої фінанси і дивіться, на що йдуть гроші.

8. Зустрічайтеся з новими людьми

Спілкування з новими людьми забезпечує натхнення як ніщо інше. Може, хтось регулярно читає ваш блог? Напишіть їм email. Може, є місцевий власник бізнесу, у якого ви хотіли б повчитися? Запросіть його на каву.

Чим ширше коло вашого спілкування, тим більш значним ви стаєте за рахунок своїх зв’язків і тим більше натхнення отримуєте для особистого розвитку.

Також це допомагає подивитися на речі під іншим кутом зору, коли ви переживаєте занепад і відчуваєте, що рухаєтеся в нікуди. Ви зустрічаєте кого-то нового і розумієте, що ви не одні, що ви рухаєтеся до мети, просто це вимагає часу.

9. Балуйте себе

Задоволення – це частина життя. Так, дисципліна багато значить, але іноді настає такий момент, коли вам потрібно відпустити себе, щоб знову потрапити в потік.

Виходьте зі своєї зони комфорту і трохи побалуйте себе, а разом з цим дізнайтеся щось нове.

Покличте когось на зустріч. Сходіть в кафе на іншому кінці міста, з’їжте так багато чізкейк, щоб заснути прямо за столиком, відвідайте новий музей, сходіть на озеро і посидьте на пірсі, опустивши ноги в воду.

Дуже просто пропустити такі моменти, особливо якщо ви звикли ставити цілі і прагнути до них. Але саме вони запам’ятовуються найбільше, змушують вас бути щасливішим, глибше відчувати життя.

10. Пишіть в щоденник перед тим, як лягти спати

Нехай написання хоча б пари рядків в щоденник стане вашою щоденною звичкою. Ви можете писати про пережите досвіді або про свої плани, можете записувати вірші або пісні, писати про те, що вас турбує і як ви з цим справляєтеся. Неважливо, що саме ви напишете, важливо, що ви це зробите.

Ви можете згадати, що було в середу минулого тижня? А два місяці тому? Дні зливаються в одну лінію, запам’ятовуються тільки найяскравіші моменти. Звичка вести щоденник допоможе вам зберегти приємні дрібниці, власні цікаві думки, цитати з вподобаних книг і фільмів.

Перечитуючи щоденник, ви бачите свій образ думок, свої минулі цілі і бажання. Якщо співвіднести це з тим, що ви маєте зараз, ви зможете зробити не один цінний висновок.

Джерело.

Related Post

facebook