fbpx

7 помилок, через які ми втрачаємо гроші

Знаєте, хто винен в тому, що у вас немає грошей? Погляньте в дзеркало. Розповімо вам про популярні помилки, через які кошти витікають як пісок крізь пальці.

1. Імпульсивні покупки

Напевно ви хоч раз виявляли себе на виході з магазину з пакетами речей, які ви не збиралися купувати. Все якось само вийшло: побачив, захотів, відніс на касу. Тут дрібниця, там дрібниця – в результаті набігає пристойна сума, яку можна було б витратити на що-небудь корисне або просто скласти в скарбничку.

Справитися з цією звичкою допоможе планування і складання списку покупок. Якщо ви йдете в супермаркет за продуктами до вечері, не купуйте нічого зайвого.

Читайте також: ЯК ПРИГОТУВАТИ АРОМАТНИЙ ГЛІНТВЕЙН, ЯКИЙ ЗІГРІЄ В ПОГАНУ ПОГОДУ

По суті, у вас виходить маршрут, яким варто слідувати в магазині: припустимо, спочатку в овочевий, потім до відділу з охолодженими напівфабрикатами, а під кінець – за молочними продуктами. Менше безцільних прогулянок – менше шансу купити що-небудь непотрібне.

Щоб не залишати спокусі жодного шансу, введіть жорстке правило: в магазинах розплачуватися тільки готівкою.

Заздалегідь підрахуйте, скільки грошей вам знадобиться, і зніміть з карти цю суму. Якщо наберете більше, ніж планувалося, доведеться знову йти до банкомату. Люди за своєю природою досить ліниві, тому є всі шанси, що ви віддасте перевагу просто викласти зайве з кошика.

2. Надмірне споживання

Люди купують набагато більше речей, ніж їм реально потрібно. Практика показує, що багато з того, про що ми мріяли, після покупки лежить без діла.

Куплена з нагоди розпродажі в Steam гра, в яку ви навряд чи будете грати, чергова помада, придивилася вам у б’юті-блогера, але ризикує осісти мepтвим вантажем в ящику з косметикою, – це все надмірності, від яких можна безболісно відмовитися.

Як і у випадку з імпульсивними покупками, доведеться прокачувати дисципліну. Якщо чогось дуже хочеться, але очевидна необхідність в цьому відсутня, візьміть паузу для роздумів.

Є ймовірність, що до закінчення цього періоду ви і думати забудете про покупку, яка здавалася мало не життєво важливою.

3. Неправильний підхід до накопичення грошей

Навіть якщо ви твердо вирішили регулярно відкладати певну суму в кубушку, існує велика ймовірність, що ця затія в результаті зазнає краху. Зберігати гроші готівкою – не дуже вдала ідея.

Поки ви можете в будь-який момент безперешкодно вилучити кошти з заначки і на що-небудь їх витратити, про розумний підхід до накопичень не може бути й мови. До того ж від просто так лежать грошей немає толку: рано чи пізно інфляція їх грунтовно під’їсти.

Найпростіший варіант – завести банківську карту з відсотком на залишок. Банк регулярно буде нараховувати вам гроші просто за те, що на вашому рахунку є певна сума.

По-перше, це стимул не чіпати зайвий раз заощадження, по-друге, вони потроху зростатимуть без вашої участі.

4. Відмова від пошуку вигідних варіантів

Найчастіше при плануванні покупки ми вважаємо за краще не витрачати час і зупинитися на самому зручному варіанті. Що ж, не хочете витрачати час – доведеться витратити гроші.

Роздумуючи над великою покупкою, будь то побутова техніка чи одяг, яка прослужить вам не один сезон, вивчіть всі можливі пропозиції.

Не виключено, що придбати річ в інтернет-магазині навіть з урахуванням вартості доставки буде вигідніше, ніж в офлайні. Слідкуйте за акціями супермаркетів, особливо коли мова йде про побутову хімію і продуктах тривалого зберігання.

Втім, важливо не впасти в іншу крайність: ні до чого їхати через все місто, щоб купити в гіпермаркеті на околиці гречку на 20 рублів дешевше, ніж в магазині біля будинку. Підрахуйте, скільки ви витратите на дорогу.

5. Любов до сумнівної економії

Власники магазинів не соромляться наживатися на нашому прагненні заощадити. «Купи три пляшки молока за ціною двох» – на зразок вигідно, чому б і ні?

Якщо ви дійсно вип’єте або використовуєте для приготування страв все це молоко, то ніяких проблем. Якщо ж продукт зіпсується – гроші викинуті на вітер.

Ми купуємо їжу, щоб її викинути. З таким же успіхом можна дістати з гаманця пачку грошей і підпалити, вийде навіть ефектніше. Чи не розумніше купувати рівно стільки, скільки потрібно, щоб не ламати голову, куди подіти залишки?

Ще одна забава від лукавого – акції, під час яких вам потрібно збирати наклейки за покупки, щоб врешті-решт обміняти їх з доплатою на набір ножів.

Заради спортивного інтересу пошукайте аналогічний набір в інтернет-магазині і порівняйте його вартість з тим, скільки вам доведеться залишити в магазині, щоб набрати необхідну кількість наклейок.

6. Прагнення до легких грошей

Жага вигоди начисто позбавляє нас здорового глузду. Відмовляючись від розумних варіантів інвестування, ми вибираємо ризиковані способи, які в теорії можуть принести набагато більше грошей. Але це тільки в теорії.

Інтернет-біржі, яких зараз розвелося як грибів після дощу, навперебій запевняють, що інвестувати може абсолютно будь-хто.

Тут не посперечаєшся: вкласти гроші в сумнівне підприємство дійсно може кожен, куди складніше що-небудь заробити або хоча б залишитися при своїх.

Читайте також: ЯКИЙ НАЙКРАЩИЙ ФРУКТ ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ Й ОМОЛОДЖЕННЯ ОРГАНІЗМУ

Якщо ви не є експертом в торгівлі цінними паперами або криптовалюта, тверезо оцініть свої шанси на успіх. Швидше за все, вони будуть невеликі.

Краще скористайтеся більш консервативними, але безпечними інструментами, хоча б тими ж банківськими вкладами.

7. Низький рівень фінансової грамотності

Це і є головна з усіх перерахованих вище помилок: нас просто не вчили правильно поводитися з грошима.

Нам доводилося освоювати мистецтво управління фінансами на своїх помилках, втрачаючи заощадження і раз по раз наступаючи на одні й ті ж граблі.

Джерело.

You cannot copy content of this page